za 15:00 - race 107 - M16 4*, M18 4*, LDEj 4*, LDG 4*, DE 4*, DEj 8+, DG 8+, DE 8+ 2500 meter

codeploeg
slag
veld
nummer
AMSAmstelM16 4*[102]
 Stanne van Camp
NAANaarden/Hoop/SpaarneM16 4*[101]
 Teuntje Mollee
GOUGouda/AlkmaarscheM16 4*[100]
 Pien Eijskoot
NAANaardenM16 4*[99]
 Bente Schregardus
RICRIC/AmstelM18 4*[98]
 Ruth Sepers
HOOHoop/AlkmaarscheM18 4*[97]
 Carlijn Breure
AMSAmstelM18 4*[96]
 Fien Bijleveld
HEMHemusM18 4*[95]
 Loïs Lijffijt
GYAGyas/HunzeLDEj 4*[94]
 Wouke Mollema
GYAGyasLDEj 4*[93]
 Karlijn Strien
TRITritonLDEj 4*[92]
 Kike Wolters
EUREuros/Asopos/PhocasLDEj 4*[91]
 Roza Huizing
ARGArgoLDEj 4*[90]
 Jasmin Wiedmer
SKASkadi/NjordLDEj 4*[89]
 Maud de Witte
SKOSkøll/SaurusLDEj 4*[88]
 Carlijn Bouman
NERNereusLDEj 4*[87]
 Lissa de Jong
PROProteus 2LDG 4*[85]
 Julia Rademaker
LAGLagaLDG 4*[84]
 Maaike Spreeuw
ARGArgoLDG 4*[83]
 Irene Slits
NJONjord/Skadi/MaasLDG 4*[82]
 Verie Pijnappel
NJONjordLDG 4*[81]
 Marij Höppener
TRITriton/ThêtaLDG 4*[80]
 Sinie van der Ben
PROProteus 1LDG 4*[79]
 Lisa Keurentjes
NJONjordDE 4*[77]
 Margot Leeuwenburgh
VIDVidar/PhocasDE 4*[76]
 Julia Verbruggen
NERNereusDE 4*[75]
 Marjolein Scholtens
SKOSkøllDE 4*[74]
 Anna Vos
TRITriton/SkøllDE 4*[73]
 Lis Verouden
HOOHoop/Willem III/NereusDE 4*[72]
 Rhea van Leeuwen
ASOAsoposDE 4*[71]
 Debra de Lange
GYAGyas/AegirDEj 8+[69]
 Marije van Norel
TRITritonDEj 8+[68]
 Cia Veendorp
NERNereusDEj 8+[67]
 Roos Algera
ORCOrcaDEj 8+[66]
 Sarah Sedee
AEGAegirDEj 8+[65]
 Nora Stokvis
NJONjord/TritonDEj 8+[64]
 Claire de Kok
OKEOkeanosDEj 8+[63]
 Sam Veen
PROProteus 1DG 8+[62]
 Marije IJpma
PHOPhocasDG 8+[61]
 Julie Brinkhof
LAGLaga/Phocas/NereusDG 8+[60]
 Mayke Overweel
NERNereusDG 8+[59]
 Kailani Marchak
SKOSkøll/RIC 1DG 8+[58]
 Els Hertog
EUREurosDG 8+[57]
 Maudi Sonder
AEGAegirDG 8+[56]
 Orren Smeding
NJONjordDG 8+[55]
 Sidni de Ruiter
GYAGyasDG 8+[54]
 Vera Gommans
ASOAsoposDG 8+[53]
 Djoeke Lammerse
PROProteus 2DG 8+[52]
 Janna Zwolle
SKOSkøll/RIC 2DG 8+[51]
 Iris Neijzen
MINMinervaDG 8+[50]
 Roos Peeters
LAGLagaDG 8+[49]
 Saar van der Wurff
LAGLagaDE 8+[48]
 Dieuwertje den Besten
ORCOrca/Skøll/OkeanosDE 8+[47]
 Wia Ruiter
NERNereusDE 8+[46]
 Veronique Meester
SKOSkøllDE 8+[45]
 Elsbeth Beeres

za 15:40 - race 108 - M16 4*, M18 4*, LDEj 4*, LDG 4*, DE 4*, DEj 8+, DG 8+, DE 8+ 250 meter

codeploeg
slag
veld
nummer
AMSAmstelM16 4*[102]
 Stanne van Camp
NAANaarden/Hoop/SpaarneM16 4*[101]
 Teuntje Mollee
GOUGouda/AlkmaarscheM16 4*[100]
 Pien Eijskoot
NAANaardenM16 4*[99]
 Bente Schregardus
RICRIC/AmstelM18 4*[98]
 Ruth Sepers
HOOHoop/AlkmaarscheM18 4*[97]
 Carlijn Breure
AMSAmstelM18 4*[96]
 Fien Bijleveld
HEMHemusM18 4*[95]
 Loïs Lijffijt
GYAGyas/HunzeLDEj 4*[94]
 Wouke Mollema
GYAGyasLDEj 4*[93]
 Karlijn Strien
TRITritonLDEj 4*[92]
 Kike Wolters
EUREuros/Asopos/PhocasLDEj 4*[91]
 Roza Huizing
ARGArgoLDEj 4*[90]
 Jasmin Wiedmer
SKASkadi/NjordLDEj 4*[89]
 Maud de Witte
SKOSkøll/SaurusLDEj 4*[88]
 Carlijn Bouman
NERNereusLDEj 4*[87]
 Lissa de Jong
PROProteus 2LDG 4*[85]
 Julia Rademaker
LAGLagaLDG 4*[84]
 Maaike Spreeuw
ARGArgoLDG 4*[83]
 Irene Slits
NJONjord/Skadi/MaasLDG 4*[82]
 Verie Pijnappel
NJONjordLDG 4*[81]
 Marij Höppener
TRITriton/ThêtaLDG 4*[80]
 Sinie van der Ben
PROProteus 1LDG 4*[79]
 Lisa Keurentjes
NJONjordDE 4*[77]
 Margot Leeuwenburgh
VIDVidar/PhocasDE 4*[76]
 Julia Verbruggen
NERNereusDE 4*[75]
 Marjolein Scholtens
SKOSkøllDE 4*[74]
 Anna Vos
TRITriton/SkøllDE 4*[73]
 Lis Verouden
HOOHoop/Willem III/NereusDE 4*[72]
 Rhea van Leeuwen
ASOAsoposDE 4*[71]
 Debra de Lange
GYAGyas/AegirDEj 8+[69]
 Marije van Norel
TRITritonDEj 8+[68]
 Cia Veendorp
NERNereusDEj 8+[67]
 Roos Algera
ORCOrcaDEj 8+[66]
 Sarah Sedee
AEGAegirDEj 8+[65]
 Nora Stokvis
NJONjord/TritonDEj 8+[64]
 Claire de Kok
OKEOkeanosDEj 8+[63]
 Sam Veen
PROProteus 1DG 8+[62]
 Marije IJpma
PHOPhocasDG 8+[61]
 Julie Brinkhof
LAGLaga/Phocas/NereusDG 8+[60]
 Mayke Overweel
NERNereusDG 8+[59]
 Kailani Marchak
SKOSkøll/RIC 1DG 8+[58]
 Els Hertog
EUREurosDG 8+[57]
 Maudi Sonder
AEGAegirDG 8+[56]
 Orren Smeding
NJONjordDG 8+[55]
 Sidni de Ruiter
GYAGyasDG 8+[54]
 Vera Gommans
ASOAsoposDG 8+[53]
 Djoeke Lammerse
PROProteus 2DG 8+[52]
 Janna Zwolle
SKOSkøll/RIC 2DG 8+[51]
 Iris Neijzen
MINMinervaDG 8+[50]
 Roos Peeters
LAGLagaDG 8+[49]
 Saar van der Wurff
LAGLagaDE 8+[48]
 Dieuwertje den Besten
ORCOrca/Skøll/OkeanosDE 8+[47]
 Wia Ruiter
NERNereusDE 8+[46]
 Veronique Meester
SKOSkøllDE 8+[45]
 Elsbeth Beeres

zo 11:45 - race 202 - M16 4*, M18 4*, LHEj 8+, HEj 8+, LHG 8+, HG 8+, HE 8+ 5000 meter

codeploeg
slag
veld
nummer
GOUGouda/AlkmaarscheM16 4*[102]
 Pien Eijskoot
NAANaardenM16 4*[101]
 Bente Schregardus
AMSAmstelM16 4*[100]
 Stanne van Camp
NAANaarden/Hoop/SpaarneM16 4*[99]
 Teuntje Mollee
AMSAmstelM18 4*[98]
 Fien Bijleveld
RICRIC/AmstelM18 4*[97]
 Ruth Sepers
HOOHoop/AlkmaarscheM18 4*[96]
 Carlijn Breure
HEMHemusM18 4*[95]
 Loïs Lijffijt
ORCOrcaLHEj 8+[44]
 Joep Chaigneau
SKOSkøll/Spaarne/Willem IIILHEj 8+[43]
 Koen Schleijpen
GYAGyasLHEj 8+[42]
 Joost Popma
NJONjordLHEj 8+[41]
 Ruben Kouwenhoven
ARGArgoLHEj 8+[40]
 Bram Sluijters
LAGLaga/ProteusLHEj 8+[39]
 Jules Bodegom
AEGAegirHEj 8+[37]
 Jan van Soest
TRITriton/ArgoHEj 8+[36]
 Pim van der Zwan
SKASkadiHEj 8+[35]
 Michiel Van keulen
OKEOkeanos/Orca/Euros/VikingHEj 8+[34]
 Fons Brauers
ASOAsoposHEj 8+[33]
 Casper van Haren
SKOSkøllHEj 8+[32]
 Thomas Bredée
NJONjordHEj 8+[31]
 David Lensen
NERNereus 2HEj 8+[30]
 Bauke van Breukelen
GYAGyasHEj 8+[29]
 Jeroen Smeier
TRITritonHEj 8+[28]
 Olaf Westra
NERNereus 1HEj 8+[27]
 Norbert Bolier
PHOPhocasLHG 8+[26]
 Wessel Bonneur
EUREurosLHG 8+[25]
 Kay van Wieringen
TRITritonLHG 8+[24]
 Ben van Brussel
PROProteusLHG 8+[23]
 Chris van der Hoorn
SKASkadiLHG 8+[22]
 Omar Lahoud
LAGLagaLHG 8+[21]
 Nikolai van den Dungen
SKOSkøllHG 8+[19]
 Rob Klaver
LAGLaga 2HG 8+[18]
 Bas In 't Velt
ORCOrca 2HG 8+[17]
 Joost Mein
THEThêtaHG 8+[16]
 Alexander Ramp
ARGArgoHG 8+[15]
 Luuk Achterberg
PHOPhocasHG 8+[14]
 Stijn van Pruissen
GYAGyasHG 8+[13]
 Stefan Slagter
PROProteus 2HG 8+[12]
 Tom van der Sande
ORCOrca 1HG 8+[11]
 Daan Klomp
NERNereus 3HG 8+[10]
 Youp Leeuwenburgh
LAGLaga 1HG 8+[9]
 Paolo Pantano
PROProteus 1HG 8+[8]
 Friso Dam
MINMinervaHG 8+[7]
 Thijs Tas
NERNereus 2HG 8+[6]
 Mick Van Banning
NERNereus 1HG 8+[5]
 Isak Verkaik
LAGLagaHE 8+[4]
 Menno Bezema
SKOSkøllHE 8+[3]
 Bjorn van den Ende
TRITritonHE 8+[2]
 Pieter van Veen
NERNereusHE 8+[1]
 Bram Schwarz

zo 17:30 - race 205 - M18 4*, LHEj 8+, HEj 8+, LHG 8+, HG 8+, HE 8+ 750 meter

codeploeg
slag
veld
nummer
AMSAmstelM18 4*[98]
 Fien Bijleveld
RICRIC/AmstelM18 4*[97]
 Ruth Sepers
HOOHoop/AlkmaarscheM18 4*[96]
 Carlijn Breure
HEMHemusM18 4*[95]
 Loïs Lijffijt
ORCOrcaLHEj 8+[44]
 Joep Chaigneau
SKOSkøll/Spaarne/Willem IIILHEj 8+[43]
 Koen Schleijpen
GYAGyasLHEj 8+[42]
 Joost Popma
NJONjordLHEj 8+[41]
 Ruben Kouwenhoven
ARGArgoLHEj 8+[40]
 Bram Sluijters
LAGLaga/ProteusLHEj 8+[39]
 Jules Bodegom
AEGAegirHEj 8+[37]
 Jan van Soest
SKASkadiHEj 8+[36]
 Michiel Van keulen
TRITriton/ArgoHEj 8+[35]
 Pim van der Zwan
OKEOkeanos/Orca/Euros/VikingHEj 8+[34]
 Fons Brauers
ASOAsoposHEj 8+[33]
 Casper van Haren
NJONjordHEj 8+[32]
 David Lensen
SKOSkøllHEj 8+[31]
 Thomas Bredée
NERNereus 2HEj 8+[30]
 Bauke van Breukelen
GYAGyasHEj 8+[29]
 Jeroen Smeier
NERNereus 1HEj 8+[28]
 Norbert Bolier
TRITritonHEj 8+[27]
 Olaf Westra
PHOPhocasLHG 8+[26]
 Wessel Bonneur
EUREurosLHG 8+[25]
 Kay van Wieringen
TRITritonLHG 8+[24]
 Ben van Brussel
SKASkadiLHG 8+[23]
 Omar Lahoud
PROProteusLHG 8+[22]
 Chris van der Hoorn
LAGLagaLHG 8+[21]
 Nikolai van den Dungen
SKOSkøllHG 8+[19]
 Rob Klaver
LAGLaga 2HG 8+[18]
 Bas In 't Velt
ORCOrca 2HG 8+[17]
 Joost Mein
THEThêtaHG 8+[16]
 Alexander Ramp
PHOPhocasHG 8+[15]
 Stijn van Pruissen
ARGArgoHG 8+[14]
 Luuk Achterberg
PROProteus 2HG 8+[13]
 Tom van der Sande
GYAGyasHG 8+[12]
 Stefan Slagter
NERNereus 3HG 8+[11]
 Youp Leeuwenburgh
ORCOrca 1HG 8+[10]
 Daan Klomp
LAGLaga 1HG 8+[9]
 Paolo Pantano
PROProteus 1HG 8+[8]
 Friso Dam
MINMinervaHG 8+[7]
 Thijs Tas
NERNereus 2HG 8+[6]
 Mick Van Banning
NERNereus 1HG 8+[5]
 Isak Verkaik
LAGLagaHE 8+[4]
 Menno Bezema
SKOSkøllHE 8+[3]
 Bjorn van den Ende
TRITritonHE 8+[2]
 Pieter van Veen
NERNereusHE 8+[1]
 Bram Schwarz