Ch G4- (Colts Cup) Time Trial

all crews => SAB

pos.codecrew
stroke
number400m900m
interval
1400m
interval
finish
interval
qualification
1.HENHenley Rowing Club31501:26.44(2)03:18.19(2)05:10.34(2)07:00.78(1)SAB
 Phoebe Fletcher01:51.7501:52.1501:50.44
2.LTULatymer Upper School Boat Club A31801:25.89(1)03:02.42(1)05:09.58(1)07:01.96(2)SAB
 Selena Jones01:36.5302:07.1601:52.38+1.18
3.NCRNottinghamshire County Rowing Assn31401:26.58(3)03:20.21(3)05:13.56(3)07:06.65(3)SAB
 Megan Thomas01:53.6301:53.3501:53.09+5.87
4.PHSPutney High School Boat Club A31201:27.94(5)03:21.97(4)05:16.10(4)07:08.12(4)SAB
 Annabel Zedda James01:54.0301:54.1301:52.02+7.34
5.LEHLady Eleanor Holles Boat Club A31701:27.32(4)03:34.17(11)05:16.62(5)07:10.17(5)SAB
 Helen O'Connor02:06.8501:42.4501:53.55+9.39
6.CANCanford School Boat Club31901:29.08(6)03:24.61(5)05:23.60(6)07:23.16(6)SAB
 KiKi Sullivan01:55.5301:58.9901:59.56+22.38
7.LEALea Rowing Club311--03:29.24(6)05:28.26(7)07:23.94(7)SAB
 Anna May Knight01:59.0201:55.68+23.16
8.LTULatymer Upper School Boat Club B31601:32.71(10)03:29.91(7)05:30.42(9)07:26.56(8)SAB
 Grace Lloyd01:57.2002:00.5101:56.14+25.78
9.ZASMSt Michaels Rowing Club (Limerick) A32101:32.46(9)03:32.28(9)05:32.79(10)07:27.19(9)SAB
 Megan O'Byrne01:59.8202:00.5101:54.40+26.41
10.GLTGodolphin & Latymer School Boat Club B32001:32.41(8)03:30.13(8)05:29.24(8)07:28.78(10)SAB
 Grace Lane01:57.7201:59.1101:59.54+28.00
11.MNKMonkton Combe School Boat Club A31301:30.26(7)03:32.79(10)05:35.99(11)07:39.01(11)SAB
 Lulu Lawrence-Mills02:02.5302:03.2002:03.02+38.23
12.KSWKings School Worcester, The, Boat Club32201:33.98(11)03:37.83(12)05:42.34(12)07:49.44(12)SAB
 Beatrice Evans02:03.8502:04.5102:07.10+48.66

Sun, 13:38 - Race 332S - Ch G4- Semifinal A/B 1

1st, 2nd, 3rd => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.LTULatymer Upper School Boat Club A[6]01:43.91(1)03:32.89(1)05:23.65(1)07:15.91(1)FA
 Selena Jones01:48.9801:50.7601:52.26
2.NCRNottinghamshire County Rowing Assn[5]01:46.18(2)03:36.72(2)05:29.59(2)07:21.67(2)FA
 Megan Thomas01:50.5401:52.8701:52.08+5.76
3.GLTGodolphin & Latymer School Boat Club B[2]01:51.53(4)03:46.18(4)05:42.02(3)07:34.35(3)FA
 Grace Lane01:54.6501:55.8401:52.33+18.44
4.LEALea Rowing Club[3]01:52.62(5)03:47.06(5)05:42.33(4)07:35.73(4)FB
 Anna May Knight01:54.4401:55.2701:53.40+19.82
5.CANCanford School Boat Club[4]01:50.92(3)03:45.08(3)05:42.96(5)07:43.48(5)FB
 KiKi Sullivan01:54.1601:57.8802:00.52+27.57
6.MNKMonkton Combe School Boat Club A[1]--03:51.21(6)05:52.82(6)07:55.72(6)FB
 Lulu Lawrence-Mills02:01.6102:02.90+39.81

Sun, 13:44 - Race 333T - Ch G4- Semifinal A/B 2

1st, 2nd, 3rd => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.HENHenley Rowing Club[6]01:45.47(1)03:33.68(1)05:23.21(1)07:11.23(1)FA
 Phoebe Fletcher01:48.2101:49.5301:48.02
2.ZASMSt Michaels Rowing Club (Limerick) A[2]01:46.35(2)03:34.47(2)05:24.61(2)07:12.68(2)FA
 Megan O'Byrne01:48.1201:50.1401:48.07+1.45
3.PHSPutney High School Boat Club A[5]01:47.75(4)03:38.31(4)05:28.22(3)07:18.41(3)FA
 Annabel Zedda James01:50.5601:49.9101:50.19+7.18
4.LEHLady Eleanor Holles Boat Club A[4]01:46.58(3)03:37.71(3)05:30.26(4)07:22.35(4)FB
 Helen O'Connor01:51.1301:52.5501:52.09+11.12
5.LTULatymer Upper School Boat Club B[3]01:49.33(5)03:48.53(6)05:44.42(5)07:36.88(5)FB
 Grace Lloyd01:59.2001:55.8901:52.46+25.65
6.KSWKings School Worcester, The, Boat Club[1]01:51.92(6)03:46.39(5)05:45.63(6)07:40.48(6)FB
 Beatrice Evans01:54.4701:59.2401:54.85+29.25

Sun, 16:26 - Race 360U - Ch G4- Final B

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.LEHLady Eleanor Holles Boat Club A[5]01:47.85(1)03:40.84(1)05:33.61(1)07:24.81(1)
 Helen O'Connor01:52.9901:52.7701:51.20
2.KSWKings School Worcester, The, Boat Club[1]01:49.92(2)03:44.85(2)05:39.24(2)07:34.51(2)
 Beatrice Evans01:54.9301:54.3901:55.27+9.70
3.LTULatymer Upper School Boat Club B[4]01:55.54(6)03:52.42(6)05:48.10(4)07:39.46(3)
 Grace Lloyd01:56.8801:55.6801:51.36+14.65
4.CANCanford School Boat Club[3]01:52.09(3)03:48.91(3)05:45.94(3)07:40.02(4)
 KiKi Sullivan01:56.8201:57.0301:54.08+15.21
5.LEALea Rowing Club[6]01:53.14(4)03:49.48(4)05:51.64(5)07:48.11(5)
 Anna May Knight01:56.3402:02.1601:56.47+23.30
6.MNKMonkton Combe School Boat Club A[2]01:54.19(5)03:52.07(5)05:53.19(6)07:54.77(6)
 Lulu Lawrence-Mills01:57.8802:01.1202:01.58+29.96

Sun, 16:32 - Race 361V - Ch G4- Final A

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.HENHenley Rowing Club[5]01:45.20(1)03:32.49(1)05:20.86(1)07:07.65(1)
 Phoebe Fletcher01:47.2901:48.3701:46.79
2.ZASMSt Michaels Rowing Club (Limerick) A[4]01:46.18(3)03:34.45(2)05:22.40(2)07:09.71(2)
 Megan O'Byrne01:48.2701:47.9501:47.31+2.06
3.PHSPutney High School Boat Club A[2]01:48.17(5)03:38.02(5)05:28.66(5)07:12.13(3)
 Annabel Zedda James01:49.8501:50.6401:43.47+4.48
4.LTULatymer Upper School Boat Club A[6]01:45.71(2)03:35.24(3)05:26.28(3)07:12.64(4)
 Selena Jones01:49.5301:51.0401:46.36+4.99
5.NCRNottinghamshire County Rowing Assn[3]01:47.48(4)03:36.43(4)05:26.92(4)07:14.69(5)
 Megan Thomas01:48.9501:50.4901:47.77+7.04
6.GLTGodolphin & Latymer School Boat Club B[1]01:54.89(6)03:53.15(6)05:51.81(6)07:48.68(6)
 Grace Lane01:58.2601:58.6601:56.87+41.03