J16G 4+ (Anna Fangen Cup) Time Trial

12 fastest => SAB

pos.codecrew
stroke
number400m900m
interval
1400m
interval
finish
interval
qualification
1.ZAPREnniskillen Royal Boat Club, Ireland A13001:28.49(5)03:21.91(1)--07:08.75(1)SAB
 Nikki Kernaghan01:53.42
2.SESSt Edwards School Boat Club A12301:27.81(2)03:22.60(3)--07:11.99(2)SAB
 Jessica McPhail01:54.79+3.24
3.LEALea Rowing Club A12801:27.91(3)03:22.47(2)--07:12.02(3)SAB
 Anna May Knight01:54.56+3.27
4.GLTGodolphin & Latymer School Boat Club A13801:28.15(4)03:24.56(5)05:22.63(1)07:20.85(4)SAB
 Caroline Corrigan01:56.4101:58.0701:58.22+12.10
5.HABMonmouth School For Girls RC B12501:27.76(1)03:24.27(4)--07:23.09(5)SAB
 Harriet Leaf01:56.51+14.34
6.PHSPutney High School Boat Club13701:30.52(8)03:26.97(7)--07:23.18(6)SAB
 Fenya Tillery01:56.45+14.43
7.MAVMaidstone Invicta Rowing Club12601:30.31(7)03:27.53(8)--07:23.98(7)SAB
 Abby Chapman01:57.22+15.23
8.TSSTideway Scullers School A13301:29.39(6)03:25.76(6)05:26.07(2)07:25.01(8)SAB
 Nesta Jones01:56.3702:00.3101:58.94+16.26
9.LEHLady Eleanor Holles Boat Club12901:32.24(11)03:30.23(9)--07:27.69(9)SAB
 Isabella Sutherland01:57.99+18.94
10.KRCKingston Rowing Club12401:30.77(10)03:30.35(10)--07:29.37(10)SAB
 Liveen Dosanjh01:59.58+20.62
11.MNKMonkton Combe School Boat Club13101:35.84(13)03:36.03(12)--07:39.70(11)SAB
 Victoria Brown02:00.19+30.95
12.MBCMolesey Boat Club13201:30.72(9)03:31.11(11)05:35.07(3)07:39.91(12)SAB
 Holly Parkinson02:00.3902:03.9602:04.84+31.16
13.BAEBarn Elms Rowing Club13901:33.97(12)03:37.72(13)--07:50.00(13)
 Alexandra Buccellati02:03.75+41.25
14.SAHSacred Heart High School Rowing Club14001:36.64(15)03:44.90(15)--07:57.91(14)
 Anabelle Hogan02:08.26+49.16
15.EVEEvesham Rowing Club13601:36.43(14)03:44.58(14)05:55.75(4)08:05.70(15)
 Poppy Cullen02:08.1502:11.1702:09.95+56.95
16.SPGSt Pauls Girls School Boat Club12701:36.71(16)03:45.24(16)--08:06.99(16)
 Lauren Price02:08.53+58.24
17.BGSBedford Girls School Rowing Club A13501:40.98(17)03:50.97(17)--08:10.10(17)
 Lily Dempsey02:09.99+1:01.35

Sat, 13:53 - Race 227I - J16G 4+ Semifinal A/B 1

1st, 2nd, 3rd => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.SESSt Edwards School Boat Club A[5]01:52.57(2)03:47.88(2)05:44.00(1)07:38.77(1)FA
 Jessica McPhail01:55.3101:56.1201:54.77
2.KRCKingston Rowing Club[7]01:51.74(1)03:46.80(1)05:44.43(2)07:41.43(2)FA
 Liveen Dosanjh01:55.0601:57.6301:57.00+2.66
3.LEALea Rowing Club A[4]01:54.18(5)03:51.59(4)05:48.61(4)07:43.79(3)FA
 Anna May Knight01:57.4101:57.0201:55.18+5.02
4.PHSPutney High School Boat Club[6]01:52.86(3)03:49.28(3)05:46.83(3)07:46.68(4)FB
 Fenya Tillery01:56.4201:57.5501:59.85+7.91
5.MAVMaidstone Invicta Rowing Club[3]01:53.96(4)03:53.14(5)05:53.56(5)07:53.41(5)FB
 Abby Chapman01:59.1802:00.4201:59.85+14.64
6.MNKMonkton Combe School Boat Club[2]02:01.41(6)04:05.22(6)06:07.88(6)08:14.58(6)FB
 Victoria Brown02:03.8102:02.6602:06.70+35.81

Sat, 13:59 - Race 228J - J16G 4+ Semifinal A/B 2

1st, 2nd, 3rd => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
qualification
1.ZAPREnniskillen Royal Boat Club, Ireland A[4]01:53.47(2)03:46.58(1)05:41.63(1)07:40.66(1)FA
 Nikki Kernaghan01:53.1101:55.0501:59.03
2.TSSTideway Scullers School A[6]01:53.19(1)03:49.70(2)05:47.59(3)07:44.90(2)FA
 Nesta Jones01:56.5101:57.8901:57.31+4.24
3.GLTGodolphin & Latymer School Boat Club A[5]01:54.24(4)03:50.19(3)05:46.49(2)07:45.82(3)FA
 Caroline Corrigan01:55.9501:56.3001:59.33+5.16
4.HABMonmouth School For Girls RC B[3]01:53.69(3)03:51.22(4)05:49.34(4)07:46.11(4)FB
 Harriet Leaf01:57.5301:58.1201:56.77+5.45
5.LEHLady Eleanor Holles Boat Club[2]01:57.67(6)03:56.45(5)05:55.89(5)07:55.15(5)FB
 Isabella Sutherland01:58.7801:59.4401:59.26+14.49
6.MBCMolesey Boat Club[7]01:57.34(5)04:00.56(6)06:05.49(6)08:10.76(6)FB
 Holly Parkinson02:03.2202:04.9302:05.27+30.10

Sat, 16:47 - Race 256L - J16G 4+ Final B

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.PHSPutney High School Boat Club[5]--03:53.13(2)05:52.19(2)07:49.86(1)
 Fenya Tillery01:59.0601:57.67
2.MAVMaidstone Invicta Rowing Club[3]--03:52.56(1)05:51.61(1)07:50.75(2)
 Abby Chapman01:59.0501:59.14+0.89
3.HABMonmouth School For Girls RC B[4]--03:56.03(3)05:55.68(3)07:53.03(3)
 Harriet Leaf01:59.6501:57.35+3.17
4.LEHLady Eleanor Holles Boat Club[6]--03:57.43(5)05:55.97(4)07:53.53(4)
 Isabella Sutherland01:58.5401:57.56+3.67
5.MBCMolesey Boat Club[7]--03:56.94(4)06:00.71(5)08:06.35(5)
 Holly Parkinson02:03.7702:05.64+16.49
6.MNKMonkton Combe School Boat Club[2]--04:04.58(6)06:07.19(6)08:11.44(6)
 Victoria Brown02:02.6102:04.25+21.58

Sat, 16:53 - Race 257M - J16G 4+ Final A

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.ZAPREnniskillen Royal Boat Club, Ireland A[5]01:52.35(2)03:46.10(2)05:38.47(1)07:30.98(1)
 Nikki Kernaghan01:53.7501:52.3701:52.51
2.SESSt Edwards School Boat Club A[4]01:51.87(1)03:47.23(3)05:42.89(3)07:35.26(2)
 Jessica McPhail01:55.3601:55.6601:52.37+4.28
3.LEALea Rowing Club A[7]--03:45.75(1)05:41.58(2)07:35.72(3)
 Anna May Knight01:55.8301:54.14+4.74
4.KRCKingston Rowing Club[6]01:52.57(3)03:48.16(4)05:44.13(4)07:39.20(4)
 Liveen Dosanjh01:55.5901:55.9701:55.07+8.22
5.TSSTideway Scullers School A[3]01:54.17(4)03:50.63(5)05:47.81(5)07:45.05(5)
 Nesta Jones01:56.4601:57.1801:57.24+14.07
6.GLTGodolphin & Latymer School Boat Club A[2]01:55.32(5)03:53.32(6)05:53.20(6)07:53.17(6)
 Caroline Corrigan01:58.0001:59.8801:59.97+22.19