J16 2nd 8+ (Eton Vikings Trophy) Time Trial

all crews => FA

pos.codecrew
stroke
number400m900m
interval
1400m
interval
finish
interval
qualification
1.ETNEton College Boat Club B12001:14.89(3)02:50.68(2)04:27.32(2)06:03.97(1)FA
 Thomas Daniel01:35.7901:36.6401:36.65
2.ABSAbingdon School Boat Club A12201:13.30(1)02:49.26(1)04:27.01(1)06:05.39(2)FA
 Frederick Cunningham01:35.9601:37.7501:38.38+1.42
3.HAMHampton School Boat Club11901:16.52(5)02:54.19(4)04:32.93(3)06:12.22(3)FA
 Joshua Breadmore01:37.6701:38.7401:39.29+8.25
4.WESWestminster School Boat Club A12101:14.69(2)02:53.22(3)04:33.19(4)06:12.66(4)FA
 Adrian Sahani01:38.5301:39.9701:39.47+8.69
5.ETNEton College Boat Club A11701:17.82(6)02:58.70(6)04:41.90(6)06:20.22(5)FA
 Clement Toussaint01:40.8801:43.2001:38.32+16.25
6.RADRadley College Boat Club11801:15.96(4)02:57.38(5)04:40.24(5)06:21.67(6)FA
 Ralph Adams01:41.4201:42.8601:41.43+17.70
7.BDSBedford School Boat Club11601:19.59(7)03:00.57(7)04:44.21(7)06:25.51(7)FA
 Daniel Lumley-wood01:40.9801:43.6401:41.30+21.54

Sat, 16:41 - Race 255K - J16 2nd 8+ Final A

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.ETNEton College Boat Club B[5]01:32.40(1)03:07.59(1)04:43.60(1)06:20.51(1)
 Thomas Daniel01:35.1901:36.0101:36.91
2.ABSAbingdon School Boat Club A[4]01:33.08(2)03:10.07(2)04:46.59(2)06:22.66(2)
 Frederick Cunningham01:36.9901:36.5201:36.07+2.15
3.HAMHampton School Boat Club[6]01:35.44(4)03:13.14(3)04:49.47(3)06:26.13(3)
 Joshua Breadmore01:37.7001:36.3301:36.66+5.62
4.WESWestminster School Boat Club A[3]01:35.89(5)03:15.62(6)04:53.11(4)06:32.82(4)
 Adrian Sahani01:39.7301:37.4901:39.71+12.31
5.ETNEton College Boat Club A[7]01:36.22(6)03:14.88(4)04:55.49(5)06:36.12(5)
 Clement Toussaint01:38.6601:40.6101:40.63+15.61
6.RADRadley College Boat Club[2]01:39.05(7)03:20.17(7)04:58.05(6)06:41.31(6)
 Ralph Adams01:41.1201:37.8801:43.26+20.80
7.BDSBedford School Boat Club[8]01:34.47(3)03:15.15(5)05:02.21(7)06:42.99(7)
 Daniel Lumley-wood01:40.6801:47.0601:40.78+22.48