Sun, 10:15 AM - Race 4 - M65, M60, M55, M50 2000 meter

lanecodecrew
stroke
event
[1]CrossFit South BrooklynM65
Mark MCINTYRE
[2]Community Rowing Inc.M65
Jonathan DORFMAN
[3]UnaffiliatedM65
Jim WEATHERLY
[4]UnaffiliatedM65
Michael ROBINSON
[5]Union Boat ClubM65
William BAKER
[6]UnaffiliatedM60
Barry BRAUN
[7]UnaffiliatedM60
Richard WHOLEY
[8]Fitness MattersM60
Rob MCMICHAEL
[9]Greater Lawrence RowingM60
David DLESK
[10]UnaffiliatedM60
John DONNELLY
[11]Cambridge Boat ClubM60
Thomas DARLING
[12]CrossFit ResilienceM60
Jack SANDERSON
[13]UnaffiliatedM60
Richie TRAVERS
[14]St. Peters Preparatory SchoolM60
Tom DOMBROWSKI
[15]East Bay RowingM60
Edward DELANEY
[16]UnaffiliatedM60
Barry SMITH
[17]UnaffiliatedM55
Art MALLETTE
[18]UnaffiliatedM55
Michael RUTHERFORD
[19]UnaffiliatedM55
Bradford SMITH
[20]Community Rowing, Inc.M55
Stephen REED
[21]Narragansett Boat ClubM55
Bob HANNON
[22]San Diego Rowing ClubM55
Glynn BOLITHO
[23]Texas Rowing CenterM55
Ken GATES
[24]UnaffiliatedM55
Doug LINDGREN
[25]CrossFit MarshfieldM55
Roderick MOLLEUR
[26]Quinsigamond Rowing ClubM55
Heri SONTGERATH
[27]CrossFitM55
Thor HELGASON
[28]Riverside Boat ClubM55
David REAVILL
[29]UnaffiliatedM55
Wesley ECHOLS
[30]UnaffiliatedM55
David JUFFFRE
[31]UnaffiliatedM65
Paul MILLETTE
[32]UnaffiliatedM65
Thomas CHEATHAM
[33]UnaffiliatedM65
Ted JEWELL
[34]UnaffiliatedM65
Mark METHVEN
[35]Narragansett Boat ClubM60
Rob ENGLISH
[36]Cohasset Maritime InstituteM60
Jack BUCKLEY
[37]HydrowM60
Chris PAUL
[38]North Shore Jewish Community CenterM60
Steven LEVINE
[39]JCC North ShoreM60
Rich POLINS
[40]Union Boat ClubM60
Robert TAYLOR
[41]Friends of Andover CrewM60
Adam ROSENTHAL
[42]Row New YorkM60
Ricardo CHARRIEZ
[43]Community Rowing, Inc.M60
James MCLAUGHLIN
[44]Cambridge Boat ClubM60
Mark CALLAHAN
[45]UnaffiliatedM60
Izi BRUKER
[46]UnaffiliatedM60
Richard KRAUSE
[47]Neponset Rowing ClubM55
Martin SHEERIN
[48]UnaffiliatedM55
Alpaslan DEDEOGLU
[49]UnaffiliatedM55
Stephen TURNER
[50]Quinsigamond Rowing ClubM55
Nicholas TSANTES
[51]Dragon Boat Club of BostonM55
Christian WUETHRICH
[52]East Bay RowingM55
Paul MORRIS
[53]New Trier High School RowingM55
Hyde PERCE
[54]UnaffiliatedM55
Michael FAHEY
[55]UnaffiliatedM55
John DE NAGY
[56]Riverfront Recapture, Inc.M55
Dave JENKINS

Sun, 10:30 AM - Race 5 - M50, W40, LW40 2000 meter

lanecodecrew
stroke
event
[1]Albany Rowing CenterM50
Joseph LEMAY
[2]Catawba Yacht ClubM50
Carl PARZIALE
[3]EngineRmM50
Doug CLOUSE
[4]Bare Hill Rowing AssociationM50
Eric BUCHOVECKY
[5]Pelham Community Rowing AssociationM50
Marcelo FACCIUTO
[6]Albany Rowing CenterM50
Michael INSERO
[7]UnaffiliatedM50
Patrick GOLDSTONE
[8]Texas Rowing CenterM50
Fred FREY
[9]Texas Rowing CenterM50
Matthew KNIFTON
[10]Y Quad CitiesM50
Peter SHARIS
[11]Albany Rowing CenterM50
James BALL
[12]Cambridge Boat ClubM50
Rob RAMSDELL
[13]Hudson River Rowing Association, Inc.M50
Paul MADSEN
[14]UnaffiliatedM50
Carlo RAGIONIERI
[15]UnaffiliatedM50
John MATSON
[16]Navesink Indoor RowingM50
John CRILLY
[17]UnaffiliatedM50
Anthony RENNA
[18]Crossfit CitylineW40
Katy BURNETT
[19]UnaffiliatedW40
Rebecca TOLKOFF
[20]UnaffiliatedW40
Keri STANOVITCH
[21]UnaffiliatedW40
Kendall RYERSON
[22]ESPRITW40
Audrey FEREC
[23]CrossFit South BrooklynW40
Jessica FOX
[24]HydrowW40
Scarlet BATCHELOR
[25]CrossFit South BrooklynW40
Laura DUNNE
[26]Quinsigamond Rowing ClubLW40
Megan HYLAND
[27]Blood Street ScullsLW40
Annette BARBAY
[28]Undine Barge Club of PhiladelphiaLW40
Meghan SARBANIS
[29]UnaffiliatedW40
Marianne FLYNN
[30]UnaffiliatedW40
Raquel RIBACOFF
[31]Ginas BoyzM50
Alpdogan KANTARCI
[32]Power RowingM50
Gregory ZURLO
[33]UnaffiliatedM50
Chris ERDMAN
[34]UnaffiliatedM50
Alan FROST
[35]Cape Cod Rowing, Inc.M50
Thomas WALKO
[36]CrossFit South BrooklynM50
Eric EVE
[37]UnaffiliatedM50
Frank KOSAREK
[38]CrossFit Mount KiscoM50
Craig WURZEL
[39]Narragansett Boat ClubM50
Richard GAITSKELL
[40]UnaffiliatedM50
Will HOWARD
[41]East Bay RowingM50
Kevin RYAN
[42]UnaffiliatedM50
Chris MEARS
[43]UnaffiliatedM50
Lance EDNEY
[44]Portland Community Rowing AssociationM50
Doug WELCH
[45]CrossFit South BrooklynM50
Thomas SHPETNER
[46]CrossFit SouthieM50
Jim DOLAN
[47]UnaffiliatedM50
Raymond DIPASQUALE
[48]East Bay RowingM50
Michael OBEL-OMIA
[49]UnaffiliatedW40
Laura DIFELICE
[50]UnaffiliatedW40
Karen STEELE
[51]UnaffiliatedW40
Naomi KO
[52]East Bay RowingW40
Karen ANTONS
[53]Community Rowing, Inc.W40
Samatha VUPPALA
[54]UnaffiliatedW40
Ayreka BUONANNO
[55]UnaffiliatedLW40
Naina BHASIN
[56]East Bay RowingLW40
Denise ANDREOZZI
[57]Amoskeag Rowing ClubW40
Sally ALWAN
[58]Maine Rowing AssociationLW40
Biljana BERETICH
[59]UnaffiliatedW40
Elaine CAUGHEY
[60]CrossFit SouthieLW40
Cherie TURNER

Sun, 12:00 PM - Race 11 - Bullpen 2000 meter

lanecodecrew
stroke
event
[1]Pelham Community Rowing AssociationJW14
Marguerite SCOTTI
[2]ChaminadeJM14
Patrick MCKEEVER
[3]JW14
Dounya BILAL
[4]M50
John LOMBARDI
[5]M60
Jonathan ROURKE
[6]LM
Irineo CABREROS
[7]St. John's PrepJM14
John WALSH
[8] MS
Cameron MCNEILL
[9]W30
Lizzie LITTLEWOOD
[10]JM14
John BRESETTE