M50 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.Texas Rowing Center01:34.8(1)03:09.9(1)04:45.5(1)06:21.5(1)
Fred FREY 01:34.801:35.101:35.601:36.133.5 spm
2.Y Quad Cities01:35.7(3)03:11.2(2)04:47.8(2)06:22.8(2)+1.3
Peter SHARIS 01:35.701:35.501:36.601:35.031.7 spm
3.Albany Rowing Center01:35.4(2)03:11.7(3)04:48.6(3)06:27.9(3)+6.4
James BALL 01:35.401:36.301:36.901:39.430.3 spm
4.Unaffiliated01:37.3(4)03:15.8(4)04:54.1(4)06:32.3(4)+10.8
Patrick GOLDSTONE 01:37.301:38.501:38.301:38.333.0 spm
5.Cambridge Boat Club01:39.4(6)03:18.5(5)04:56.0(5)06:38.2(5)+16.7
Rob RAMSDELL 01:39.401:39.101:37.501:42.234.5 spm
6.Hudson River Rowing Association, Inc.01:39.7(7)03:20.9(6)05:02.6(6)06:43.8(6)+22.3
Paul MADSEN 01:39.701:41.201:41.701:41.232.7 spm
7.Unaffiliated01:40.0(8)03:21.1(7)05:03.6(7)06:45.5(7)+24.0
John MATSON 01:40.001:41.101:42.501:41.929.7 spm
8.Pelham Community Rowing Association01:41.4(9)03:22.5(9)05:03.8(8)06:50.5(8)+29.0
Marcelo FACCIUTO 01:41.401:41.101:41.301:46.733.5 spm
9.Unaffiliated01:39.1(5)03:22.4(8)05:09.1(9)06:53.7(9)+32.2
Carlo RAGIONIERI 01:39.101:43.301:46.701:44.734.7 spm
10.East Bay Rowing01:45.9(15)03:30.7(14)05:13.9(10)06:55.0(10)+33.5
Kevin RYAN 01:45.901:44.801:43.201:41.229.7 spm
11.Navesink Indoor Rowing01:44.2(12)03:29.9(12)05:15.0(13)06:58.2(11)+36.7
John CRILLY 01:44.201:45.701:45.101:43.230.5 spm
12.Unaffiliated01:44.6(13)03:29.4(11)05:14.4(12)06:58.7(12)+37.2
Anthony RENNA 01:44.601:44.801:45.001:44.426.5 spm
13.EngineRm01:42.8(10)03:27.8(10)05:14.2(11)06:59.2(13)+37.7
Doug CLOUSE 01:42.801:45.001:46.401:45.028.5 spm
14.Albany Rowing Center01:46.2(16)03:31.6(15)05:15.7(15)07:01.5(14)+40.0
Joseph LEMAY 01:46.201:45.401:44.101:45.929.2 spm
15.Catawba Yacht Club01:45.0(14)03:30.6(13)05:15.4(14)07:03.6(15)+42.1
Carl PARZIALE 01:45.001:45.601:44.801:48.131.0 spm
16.01:46.6(17)03:37.2(18)05:27.8(20)07:12.2(16)+50.7
John LOMBARDI 01:46.601:50.601:50.601:44.424.5 spm
17.Narragansett Boat Club01:48.0(18)03:37.0(17)05:27.0(18)07:15.2(17)+53.7
Richard GAITSKELL 01:48.001:49.001:50.001:48.232.2 spm
18.CrossFit South Brooklyn01:43.0(11)03:34.1(16)05:26.8(16)07:15.7(18)+54.2
Thomas SHPETNER 01:43.001:51.101:52.701:48.833.2 spm
19.Unaffiliated01:48.2(19)03:37.8(19)05:26.8(16)07:16.6(19)+55.1
Chris MEARS 01:48.201:49.601:49.001:49.833.0 spm
20.CrossFit Mount Kisco01:48.4(20)03:37.8(19)05:27.1(19)07:17.9(20)+56.4
Craig WURZEL 01:48.401:49.401:49.301:50.843.7 spm
21.Unaffiliated01:49.7(23)03:41.6(21)05:30.7(21)07:21.9(21)+1:00.4
Lance EDNEY 01:49.701:51.901:49.101:51.236.7 spm
22.Cape Cod Rowing, Inc.01:49.5(22)03:44.2(22)05:39.1(23)07:29.6(22)+1:08.1
Thomas WALKO 01:49.501:54.701:54.901:50.531.2 spm
23.Unaffiliated01:50.9(24)03:46.0(24)05:38.7(22)07:30.0(23)+1:08.5
Alan FROST 01:50.901:55.101:52.701:51.232.0 spm
24.Unaffiliated01:49.1(21)03:44.4(23)05:39.9(24)07:31.4(24)+1:09.9
Frank KOSAREK 01:49.101:55.301:55.501:51.526.2 spm
25.Portland Community Rowing Association01:53.4(26)03:48.1(25)05:44.4(25)07:42.0(25)+1:20.5
Doug WELCH 01:53.401:54.701:56.301:57.731.5 spm
26.CrossFit Southie01:53.5(27)03:51.9(26)05:50.1(26)07:46.6(26)+1:25.1
Jim DOLAN 01:53.501:58.401:58.201:56.533.7 spm
27.CrossFit South Brooklyn01:54.1(28)03:56.0(28)05:58.4(29)07:53.8(27)+1:32.3
Eric EVE 01:54.102:01.902:02.401:55.529.0 spm
28.Unaffiliated01:58.7(29)03:57.7(29)05:56.8(27)07:54.4(28)+1:32.9
Chris ERDMAN 01:58.701:59.001:59.101:57.731.7 spm
29.Unaffiliated01:52.9(25)03:53.1(27)05:58.1(28)07:57.8(29)+1:36.3
Raymond DIPASQUALE 01:52.902:00.202:05.001:59.833.2 spm
30.Ginas Boyz02:05.2(30)04:10.8(30)06:21.6(30)08:31.0(30)+2:09.5
Alpdogan KANTARCI 02:05.202:05.602:10.802:09.433.5 spm
31.East Bay Rowing02:18.3(31)04:38.8(31)07:01.2(31)09:23.9(31)+3:02.4
Michael OBEL-OMIA 02:18.302:20.502:22.402:22.827.0 spm
Bare Hill Rowing Association   did not start
Eric BUCHOVECKY 
Albany Rowing Center   did not start
Michael INSERO 
Texas Rowing Center   did not start
Matthew KNIFTON 
Power Rowing   did not start
Gregory ZURLO 
Unaffiliated   did not start
Will HOWARD