Sun, 10:45 AM - Race 6 - W30, M30, LM40, LM30, M40, LW30 2000 meter

lanecodecrew
stroke
event
[1]UnaffiliatedLM40
Dustin CHAO
[3]North Dakota Indoor Rowing TeamLM40
Stephen MCKIERNAN
[4]North Dakota Indoor Rowing TeamLM40
Morgan SOUTTER
[5]Syracuse University Men's RowingLM40
Phillip KAPUTA
[6]UnaffiliatedLM40
Tom CAUGHEY
[7]Vesper Boat ClubLM40
Mattison CROWE
[9]Riverside Boat ClubLM30
Joe HANNA
[10]UnaffiliatedLM30
Phillip SUMMERS
[11]UnaffiliatedM40
Chris CONSTABLE
[12]U.S. Naval Academy Men's CrewM40
Matthew ZARRACINA
[13]Narragansett Boat ClubM40
Jeff WILLIAMS
[14]Rufo Optimal WorkoutsM40
Dan AMATO
[15]East Bay RowingM40
Josh WHITE
[16]UnaffiliatedM40
Geoffrey CAAN
[17]North Dakot Indoor RowingM40
Sam BATCHELOR
[18]UnaffiliatedM40
Toby AYER
[20]UnaffiliatedM40
Robert ECKER
[21]UnaffiliatedM40
Mark SILVER
[22]UnaffiliatedM40
Ross STEVENS
[25]UnaffiliatedM40
John MITCHELL
[27]Union Boat ClubLW30
Catherine SHEEHAN
[28]UnaffiliatedLW30
Rebecca SCHOFIELD
[29]SCULLHOUSE Rowing Inc.LW30
Kristin JEFFERY
[31]UnaffiliatedLM40
Nicholas WOONER
[32]Quinsigamond Rowing ClubLM40
Greg WOODS
[33]Bermuda Rowing AssociationLM40
William PORTEOUS
[34]CrossFit South BrooklynLM40
Christian FOX
[35]UnaffiliatedLM40
Matt YOUMELL
[37]Narragansett Boat ClubLM30
John Paul MURTON
[39]CrossFit South BrooklynM30
Rob EVANS
[40]CrossFit South BrooklynLM30
Jack LIENKE
[41]CrossFit South BrooklynM40
Dustin PERUN
[42]UnaffiliatedM40
Severino VARGAS
[43]Amherst College Alumni Rowing AssociationM40
Matthew LAWLOR
[44]Wayland-Weston Rowing Association, Inc.M40
Mike BAKER
[45]Warren Rowing ClubM40
Guenter MEYER
[47]EngineRMM40
Andrew TSAI
[48]Crossfit CraicM40
John CRAVEN
[49]UnaffiliatedM40
Elijah WHITE
[50]CrossFit South BrooklynM40
James WILLIAMS
[51]CrossFit South BrooklynM40
Eriach FOX
[54]CrossFit ArsenalM40
Michael MENDES
[55]Bermuda Rowing AssociationM40
Pat HASTINGS
[56]Community Rowing Inc.M40
Franklin SCHWARZER
[57]UnaffiliatedW30
Rachel BINETTE
[58]Cambridge Boat ClubLW30
Franziska GALIE
[59]UnaffiliatedLW30
Meredith FINCH
[60]Bermuda Rowing AssociationW30
Amy PONNAMPALAM

Sun, 11:00 AM - Race 7 - W30, FW, M30 2000 meter

lanecodecrew
stroke
event
[1]UnaffiliatedW30
Eva LITVAK
[2]UnaffiliatedW30
Shellane SHATTUCK
[3]Industrial Revolution CrossfitW30
Elizabeth BARRETTE
[4]CrossFit South BrooklynW30
Griselle OSSES
[5]Pioneer Valley CrossFitW30
Mareike HABERICHTER
[6]ESPRITW30
Melanie ROY
[7]Albany Rowing CenterW30
Rebecca CLARK
[8]Power RowingW30
Janna ATCHESON
[9]UnaffiliatedW30
Rachel WIESE
[10]Buffalo Scholastic Rowing AssociationFW
Seanna ZONA
[11]UnaffiliatedFW
Kayla LEWIS
[12]UnaffiliatedFW
Sophie BLACKBURN
[13]Navesink Indoor RowingFW
Julia RAZZINO
[14]UnaffiliatedM30
Brendan DWYER
[15]Yale School Of ManagementM30
Florian CARLE
[16]Florida Tech / Crossfit FlemingtonM30
Joe LUSTIG
[17]Power RowingM30
Conner BILLINGS
[18]Leander Boat ClubM30
Dominic QUINN
[19]Crew ClassM30
Brian CHRISTENSEN
[20]Power Rowing BrooklineM30
Daniel ORR
[21]Go row VolosM30
Andreas TILELIS
[22]UnaffiliatedM30
Ante KUSURIN
[23]UnaffiliatedM30
Aliaksandr KAZUBOUSKI
[24]UnaffiliatedM30
Anton IVANOV
[25]Riverside Boat ClubM30
Chris COVEY
[26]RowfficientM30
John-Paul HEZEL
[27]Middlesex SchoolM30
Mike HARRINGTON
[28]Peak Potential FitnessM30
David AUSTIN
[29]Virginia Boat ClubM30
Peter GRACE
[30]UnaffiliatedM30
Lee GREATHOUSE
[31]UnaffiliatedW30
Ashley POOR
[32]Power RowingW30
Erin SUNDERLAND
[33]CrossFit Watch CityW30
Stephanie VALEN
[34]UnaffiliatedW30
Lynne-Marie SHEA
[35]Merrimac River Rowing Association, Inc.W30
Kathryn SWENSON
[36]CrossFit South BrooklynW30
Lynsey RODDAM
[37]Community Rowing Inc.W30
Krysta CHAUNCEY-ALLEN
[38]Row New YorkW30
Mery LEZAMA
[39]Community Rowing Inc.FW
Benai KORNELL
[40]Invictus BostonFW
Leigh BENTSON
[41]Gordon College RowingFW
Madeline SCHOENFELD
[42]Narragansett Boat ClubFW
May MARK
[43]Power RowingM30
Dosh WHYE
[44]Power RowingM30
Rafael MARTINEZ
[45]Red Dog RowingM30
Andrew MASTROE
[46]UnaffiliatedM30
Francesco CARDELLA
[47]University of Delaware Men's AlumniM30
Michael WOOD
[48]Fairmount Rowing AssociationM30
Djordje VILIMANOVIC
[49]CrossFit South BrooklynM30
Matt BOYNTON
[50]CrossFit South BrooklynM30
Jamal ABDUNNASIR
[51]UnaffiliatedM30
Novak VUKASINOVIC
[52]Crossfit InguzM30
Eric HAMBIDGE
[53]Peak Potential FitnessM30
Matt CANNING
[54]UnaffiliatedM30
Andrew LUNDSKOW
[55]St. John's High School CrewM30
Thomas LEONARD
[56]UnaffiliatedM30
Keely BOYER
[57]CrossFit South BrooklynM30
Keith VAN WICKLER
[58]Narragansett Boat ClubM30
Shaun FORBES
[59]Bermuda Rowing AssociationM30
Daragh CROWLEY
[60]UnaffiliatedM30
Christopher QUINN

Sun, 12:00 PM - Race 11 - Bullpen 2000 meter

lanecodecrew
stroke
event
[1]Pelham Community Rowing AssociationJW14
Marguerite SCOTTI
[2]ChaminadeJM14
Patrick MCKEEVER
[3]JW14
Dounya BILAL
[4]M50
John LOMBARDI
[5]M60
Jonathan ROURKE
[6]LM
Irineo CABREROS
[7]St. John's PrepJM14
John WALSH
[8] MS
Cameron MCNEILL
[9]W30
Lizzie LITTLEWOOD
[10]JM14
John BRESETTE