Sat, 09:30 - Race 101 - M50 2000m Heat 1

1st, 2nd, 3rd, remaining 11 fastest => FA, remaining 12 - 31 fastest => FB, other => FC

lanecodecrew
stroke
[1]GBRGreat Britain
Simon Hare
[2]GBRRob Roy Boat Club
David Dix
[3]GBRSub 7 Indoor Rowing Club
Mark Powell
[4]GBRGreat Britain
Ciaron Pilbeam
[5]GBRCity of Bristol Rowing Club
John Drew
[6]GBRGreat Britain
Stephen Bailey
[7]SWEVaxholm Roddförening
Magnus Kaeck
[8]GBRFree Spirits Indoor Rowing Club
Richard Wilson
[9]GBRGreat Britain
Blair Look
[10]GBRGreat Britain
Keith Forbes
[11]GBRGreat Britain
Sean Richards
[12]GBRGreat Britain
Edward Kerley
[13]IRLThe Eight Oarsemen of The Apocalypse
James Mcmurtry
[14]GBRReading Rowing Club
Graham Day
[15]GBRGreat Britain
Michael Pearson

Sat, 09:40 - Race 102 - M50 2000m Heat 2

1st, 2nd, 3rd, remaining 11 fastest => FA, remaining 12 - 31 fastest => FB, other => FC

lanecodecrew
stroke
[1]GBRMAD Team Indoor Rowing Club
Tony Larkman
[2]NORRowprorowers
Bjørn Stensheim
[3]GBRCrossFit Blackwater
Scott Jenkins
[4]GBRGreat Britain
Adrian Gray
[5]GBRTeam Oarsome Indoor Rowing Club
Ian Wright
[6]GBRFitness Matters Indoor Rowing Club
Anthony Walpole
[7]ITASporting Life Mentana
Salvatore Domina
[8]GBRGreat Britain
Adam Dent
[9]GBRCurlew Rowing Club
John Adcock
[10]GBRGreat Britain
Gareth Callan
[11]GBRGreat Britain
Sean Beckett
[12]GBRTrafford Rowing Club
Peter Johnson
[13]USAUnited States
Digby Christian
[14]GBRGreat Britain
Craig Scorer

Sat, 09:50 - Race 103 - M50 2000m Heat 3

1st, 2nd, 3rd, remaining 11 fastest => FA, remaining 12 - 31 fastest => FB, other => FC

lanecodecrew
stroke
[1]GBRLymington
Toby Backhouse
[2]GBRSub 7 Indoor Rowing Club
Warren Matthews
[3]GERSUB7 IRC / Lüneburger Ruderclub
Henning Schnell
[4]GBRCastle Semple Rowing Club
Paul Gissen
[5]GBRUniversity of York Boat Club
Rob Cree
[6]IRLLady Elizabeth Boat Club
Declan Watson
[7]GBRAberdeen University Boat Club
Nick Beeson
[8]GBRGreat Britain
Paul Morton
[9]GBRReading RC
Marc Baldwin
[10]GBRFitness Matters Indoor Rowing Club
James Clarke
[11]GERRudergesellschaft Wiesbaden-Biebrich 1888 e.V. (RWB)
Matthias Mayer
[12]GBRGreat Britain
Phil Osborn
[13]GBRGreat Britain
Guy Nesbitt

Sat, 18:57 - Race 158 - M40 2000m, M50 2000m Heat

lanecodecrew
stroke
event
[1]GBRYamsquadM40 2000m
Mark Bauld
[2]GBRGreat BritainM40 2000m
Mark Hudson
[2]GBRRoyal Air ForceM40 2000m
Gerald Armstrong
[3]GBRGreat BritainM40 2000m
Robin O'neill
[3]GBRSub 7 Indoor Rowing ClubM40 2000m
Ian Wilde
[4]GBRGreat BritainM40 2000m
Andrew Curry
[5]GBRFree Spirits Indoor Rowing ClubM40 2000m
Guy Blackburn
[6]GBRGreat BritainM40 2000m
Mike Houston
[7]IRLLee Valley Rowing ClubM40 2000m
John O'flynn
[8]GBRGreat BritainM40 2000m
Nick Brewer
[9]GBRGreat BritainM50 2000m
Michael Pearson
[10]GBRWorthingM40 2000m
Philip Smith
[11]AUSAustraliaM40 2000m
Michael Marsh
[12]GBRRoyal Air ForceM40 2000m
Gerald Armstrong
[13]GBRSub 7 Indoor Rowing ClubM40 2000m
Ian Wilde
[14]GBRLeague of RowersM40 2000m
Cameron Saylor
[14]GBRGreat BritainM40 2000m
Gareth Davies
[15]IRLSt Michaels Rowing Club, Dun LaoghaireM40 2000m
Gareth Whittington
[16]GBRPutney Town Rowing ClubM40 2000m
Adam Kaoullas
[17]GBRGreat BritainM40 2000m
Gareth Davies

Sun, 09:30 - Race 201 - M50 2000m Final B

lanecodecrew
stroke
[1]GBRFitness Matters Indoor Rowing Club
James Clarke
[2]GBRCurlew Rowing Club
John Adcock
[3]GBRFree Spirits Indoor Rowing Club
Richard Wilson
[4]GERRudergesellschaft Wiesbaden-Biebrich 1888 e.V. (RWB)
Matthias Mayer
[5]GBRTrafford Rowing Club
Peter Johnson
[6]GBRGreat Britain
Sean Richards
[7]GBRGreat Britain
Keith Forbes
[8]GBRGreat Britain
Sean Beckett
[9]GBRGreat Britain
Guy Nesbitt
[10]GBRGreat Britain
Michael Pearson
[11]GBRCity of Bristol Rowing Club
John Drew
[12]GBRGreat Britain
Phil Osborn
[13]GBRGreat Britain
Stephen Bailey
[14]SWEVaxholm Roddförening
Magnus Kaeck
[15]USAUnited States
Digby Christian
[16]GBRGreat Britain
Craig Scorer

Sun, 09:40 - Race 202 - M50 2000m Final A

lanecodecrew
stroke
[1]GBRMAD Team Indoor Rowing Club
Tony Larkman
[2]GBRLymington
Toby Backhouse
[3]GBRSub 7 Indoor Rowing Club
Mark Powell
[4]GBRSub 7 Indoor Rowing Club
Warren Matthews
[5]GBRCastle Semple Rowing Club
Paul Gissen
[6]GBRCrossFit Blackwater
Scott Jenkins
[7]GBRGreat Britain
Ciaron Pilbeam
[8]NORRowprorowers
Bjørn Stensheim
[9]GERSUB7 IRC / Lüneburger Ruderclub
Henning Schnell
[10]GBRGreat Britain
Adrian Gray
[11]GBRUniversity of York Boat Club
Rob Cree
[12]IRLLady Elizabeth Boat Club
Declan Watson
[13]GBRTeam Oarsome Indoor Rowing Club
Ian Wright
[14]GBRFitness Matters Indoor Rowing Club
Anthony Walpole
[15]ITASporting Life Mentana
Salvatore Domina
[16]GBRGreat Britain
Adam Dent
[17]GBRReading RC
Marc Baldwin
[18]GBRAberdeen University Boat Club
Nick Beeson
[19]GBRRob Roy Boat Club
David Dix
[20]GBRGreat Britain
Gareth Callan