Sunday Redrawn
The Sunday J14-15 Regatta has been redrawn

Sun, 14:59 - Race 235I - Op J14 2nd 8x+ Heat 1

1st, 2nd, 3rd, 4th => SAB, remainder => FC

pos.codecrew
stroke
lane500mfinish
interval
qualification
1.WBSWindsor Boys School, The, Boat Club A[3]01:43.92(1)03:31.37(1)SAB
 Gene Fiddy01:47.45
2.RADRadley College Boat Club A[2]01:46.75(2)03:36.34(2)SAB
 Barnaby Fox01:49.59+4.97
3.SPSSt Pauls School Boat Club C[5]01:48.22(3)03:38.69(3)SAB
 Archibald Rowland01:50.47+7.32
4.MARMarlow Rowing Club A[4]01:48.46(4)03:39.10(4)SAB
 Sebastian Weatherall01:50.64+7.73
5.MOSMossbourne Rowing Academy B[1]01:51.23(5)03:47.93(5)FC
 Jose Andrade Salazar01:56.70+16.56

Sun, 15:07 - Race 236J - Op J14 2nd 8x+ Heat 2

1st, 2nd, 3rd, 4th => SAB, remainder => FC

pos.codecrew
stroke
lane500mfinish
interval
qualification
1.SPSSt Pauls School Boat Club B[2]01:44.26(1)03:37.94(1)SAB
 Lachlan Murray01:53.68
2.ABSAbingdon School Boat Club B[3]01:52.51(2)03:51.29(2)SAB
 Charles Baker01:58.78+13.35
3.KCSKings College School Boat Club B[4]01:57.28(3)04:11.83(3)SAB
 Maximillian Lenkiewicz02:14.55+33.89
KCSKings College School Boat Club C did not start
 Mateo Rubio Prida

Sun, 15:15 - Race 237K - Op J14 2nd 8x+ Heat 3

1st, 2nd, 3rd, 4th => SAB, remainder => FC

pos.codecrew
stroke
lane500mfinish
interval
qualification
1.ABSAbingdon School Boat Club A[5]01:44.45(1)03:33.33(1)SAB
 Felix Nolan01:48.88
2.SPSSt Pauls School Boat Club D[2]01:46.22(2)03:40.30(2)SAB
 Ka Lum Chew01:54.08+6.97
3.RADRadley College Boat Club B[1]01:50.67(3)03:44.30(3)SAB
 Ludo Collis01:53.63+10.97
4.RBLReading Blue Coat School Boat Club B[4]01:51.58(4)03:47.01(4)SAB
 Zach Majmader01:55.43+13.68
5.DULDulwich College Boat Club B[3]02:05.65(5)04:21.30(5)FC
 Joseph Cranitch02:15.65+47.97

Sun, 16:42 - Race 246G - Op J14 2nd 8x+ Semi Final A/B 1

1st, 2nd, 3rd => FA, remainder => FB

pos.codecrew
stroke
lane500mfinish
interval
qualification
1.WBSWindsor Boys School, The, Boat Club A[4]01:46.68(2)03:33.71(1)FA
 Gene Fiddy01:47.03
2.ABSAbingdon School Boat Club A[5]01:45.96(1)03:34.10(2)FA
 Felix Nolan01:48.14+0.39
3.SPSSt Pauls School Boat Club C[3]01:50.76(3)03:45.22(3)FA
 Archibald Rowland01:54.46+11.51
4.ABSAbingdon School Boat Club B[6]01:52.23(4)04:05.13(4)FB
 Charles Baker02:12.90+31.42
5.KCSKings College School Boat Club B[7]02:03.38(5)04:10.42(5)FB
 Maximillian Lenkiewicz02:07.04+36.71

Sun, 16:50 - Race 247H - Op J14 2nd 8x+ Semi Final A/B 2

1st, 2nd, 3rd => FA, remainder => FB

pos.codecrew
stroke
lane500mfinish
interval
qualification
1.SPSSt Pauls School Boat Club B[4]01:45.02(1)03:35.35(1)FA
 Lachlan Murray01:50.33
2.RADRadley College Boat Club A[3]01:46.85(2)03:38.67(2)FA
 Barnaby Fox01:51.82+3.32
3.MARMarlow Rowing Club A[7]01:50.27(3)03:45.73(3)FA
 Sebastian Weatherall01:55.46+10.38
4.SPSSt Pauls School Boat Club D[5]01:52.42(4)03:52.77(4)FB
 Ka Lum Chew02:00.35+17.42
5.RADRadley College Boat Club B[6]01:56.77(6)03:56.01(5)FB
 Ludo Collis01:59.24+20.66
6.RBLReading Blue Coat School Boat Club B[2]01:53.96(5)03:59.31(6)FB
 Zach Majmader02:05.35+23.96

Sun, 16:34 - Race 245F - Op J14 2nd 8x+ Final C

pos.codecrew
stroke
lane500mfinish
interval
difference
1.MOSMossbourne Rowing Academy B[5]01:55.93(1)03:56.44(1)
 Jose Andrade Salazar02:00.51
2.DULDulwich College Boat Club B[4]02:04.95(2)04:13.65(2)
 Joseph Cranitch02:08.70+17.21
KCSKings College School Boat Club C[3]02:11.64(3)did not finish
 Mateo Rubio Prida

Sun, 17:57 - Race 254B - Op J14 2nd 8x+ Final B

pos.codecrew
stroke
lane500mfinish
interval
difference
1.ABSAbingdon School Boat Club B[5]01:54.87(3)03:47.71(1)
 Charles Baker01:52.84
2.RADRadley College Boat Club B[3]01:53.88(2)03:48.07(2)
 Ludo Collis01:54.19+0.36
3.SPSSt Pauls School Boat Club D[4]01:53.22(1)03:57.01(3)
 Ka Lum Chew02:03.79+9.30
4.RBLReading Blue Coat School Boat Club B[7]02:00.02(4)04:07.07(4)
 Zach Majmader02:07.05+19.36
5.KCSKings College School Boat Club B[6]02:06.96(5)04:22.74(5)
 Maximillian Lenkiewicz02:15.78+35.03

Sun, 18:05 - Race 255C - Op J14 2nd 8x+ Final A

pos.codecrew
stroke
lane500mfinish
interval
difference
1.SPSSt Pauls School Boat Club B[4]01:45.46(1)03:34.85(1)
 Lachlan Murray01:49.39
2.ABSAbingdon School Boat Club A[3]01:47.45(2)03:37.22(2)
 Felix Nolan01:49.77+2.37
3.WBSWindsor Boys School, The, Boat Club A[5]01:49.99(4)03:40.71(3)
 Gene Fiddy01:50.72+5.86
4.RADRadley College Boat Club A[6]01:48.10(3)03:41.16(4)
 Barnaby Fox01:53.06+6.31
5.SPSSt Pauls School Boat Club C[7]01:52.09(5)03:47.41(5)
 Archibald Rowland01:55.32+12.56
6.MARMarlow Rowing Club A[2]01:55.61(6)04:15.10(6)
 Sebastian Weatherall02:19.49+40.25