Sunday Redrawn
The Sunday J14-15 Regatta has been redrawn

Sat, 08:37 - Race 103 - J18 4x Time Trial

6 fastest => FA, 7 - 12 => FB, 13 - 18 => FC, 19 - 24 => FD, other => FE

pos.codecrew
stroke
numberfinishqualification
1.TSSTideway Scullers School B7205:54.5(1)FA
 Matthew Hansen
2.WBSWindsor Boys School, The, Boat Club A7105:57.4(2)FA
 Marcus Chute+2.9
3.HENHenley Rowing Club7406:00.0(3)FA
 Guy Hutchins+5.5
4.LEALea Rowing Club A7306:02.6(4)FA
 Marlow DePeza-Purvis+8.1
5.WRCWallingford Rowing Club A8006:03.3(5)FA
 Henry White+8.8
6.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club A7806:05.8(6)FA
 Ross Lamont+11.3
7.STAStar Club8206:08.6(7)FB
 Samuel Gale+14.1
7.KSWKings School Worcester, The, Boat Club9206:08.6(7)FB
 Oliver Timlin+14.1
9.WBSWindsor Boys School, The, Boat Club B7606:08.8(9)FB
 Matty Sadler+14.3
10.TSSTideway Scullers School C7506:09.3(10)FB
 Nico Delaney+14.8
11.HCSHereford Cathedral School Boat Club A10006:10.7(11)FB
 Alfred Sudall+16.2
12.CCSClaires Court School Boat Club A8806:10.9(12)FB
 Max Pianta+16.4
13.NCRNottinghamshire County Rowing Assn8306:12.4(13)FC
 Samuel Smith+17.9
14.HAMHampton School Boat Club A9506:13.7(14)FC
 Jake Green+19.2
15.MARMarlow Rowing Club B9006:15.6(15)FC
 Niall Parsons+21.1
16.TSSTideway Scullers School A7906:19.9(16)FC
 Orlando Morley+25.4
17.KRCKingston Rowing Club A8606:21.1(17)FC
 Jai Patel+26.6
18.GMSGreat Marlow School Boat Club A8706:21.5(18)FC
 Leo Simpson+27.0
19.WYJWycliffe Junior Rowing Club8506:22.9(19)FD
 Lucas Rant+28.4
20.TSSTideway Scullers School D8906:23.9(20)FD
 Indy Regan+29.4
21.KRCKingston Rowing Club B8106:24.2(21)FD
 Joshua Caro+29.7
22.CCSClaires Court School Boat Club B9406:25.1(22)FD
 James Small+30.6
23.MARMarlow Rowing Club A8406:26.1(23)FD
 Cameron Scott+31.6
24.NUNNottingham and Union Rowing Club9806:34.9(24)FD
 Jack Philpott+40.4
25.GMSGreat Marlow School Boat Club B9306:36.3(25)FE
 Aidan Kelly+41.8
26.CCSClaires Court School Boat Club C9606:42.7(26)FE
 Joe Aldridge+48.2
27.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club E9106:43.0(27)FE
 Edward Ridley+48.5
28.HINHinksey Sculling School E10306:44.6(28)FE
 Adam Gillett+50.1
29.KHSKew House School Boat Club B9906:45.5(29)FE
 Oscar Ballantyne+51.0
30.KHSKew House School Boat Club A9706:53.4(30)FE
 Sam Campbell-Barr+58.9
HPYHartpury University & College Boat Club77did not start
 Ethan Walters
LTULatymer Upper School Boat Club A101did not start
 Matthew Collins
KCSKings College School Boat Club C102did not start
 Samuel Scowen

Sat, 11:19 - Race 116J - J18 4x Final E

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club E[3]01:45.45(4)03:39.84(4)05:25.89(3)07:11.25(1)
 Edward Ridley01:54.3901:46.0501:45.36
2.KHSKew House School Boat Club B[2]01:43.92(2)03:34.51(1)05:24.43(1)07:13.83(2)
 Oscar Ballantyne01:50.5901:49.9201:49.40+2.58
3.HINHinksey Sculling School E[6]--(1)03:34.91(2)05:25.61(2)07:14.57(3)
 Adam Gillett01:50.7001:48.96+3.32
4.GMSGreat Marlow School Boat Club B[4]01:45.03(3)03:36.64(3)05:27.25(4)07:17.10(4)
 Aidan Kelly01:51.6101:50.6101:49.85+5.85
5.CCSClaires Court School Boat Club C[5]01:48.02(5)03:45.85(5)05:30.72(5)07:18.96(5)
 Joe Aldridge01:57.8301:44.8701:48.24+7.71
6.KHSKew House School Boat Club A[7]01:48.64(6)03:46.18(6)05:42.41(6)07:37.83(6)
 Sam Campbell-Barr01:57.5401:56.2301:55.42+26.58

Sat, 11:25 - Race 117K - J18 4x Final D

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.CCSClaires Court School Boat Club B[3]01:43.88(4)03:29.84(4)05:13.36(1)06:54.05(1)
 James Small01:45.9601:43.5201:40.69
2.KRCKingston Rowing Club B[6]01:42.13(2)03:27.65(1)05:13.77(2)06:58.23(2)
 Joshua Caro01:45.5201:46.1201:44.46+4.18
3.WYJWycliffe Junior Rowing Club[5]01:41.82(1)03:28.73(2)05:15.06(3)06:58.80(3)
 Lucas Rant01:46.9101:46.3301:43.74+4.75
4.TSSTideway Scullers School D[4]01:42.44(3)03:29.21(3)05:15.64(4)07:00.23(4)
 Indy Regan01:46.7701:46.4301:44.59+6.18
5.MARMarlow Rowing Club A[7]01:44.66(5)03:33.01(5)05:19.73(5)07:02.40(5)
 Cameron Scott01:48.3501:46.7201:42.67+8.35
6.NUNNottingham and Union Rowing Club[2]01:45.62(6)03:36.71(6)05:28.29(6)07:15.75(6)
 Jack Philpott01:51.0901:51.5801:47.46+21.70

Sat, 11:31 - Race 118L - J18 4x Final C

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.NCRNottinghamshire County Rowing Assn[4]01:39.37(2)03:21.09(2)05:02.96(1)06:42.55(1)
 Samuel Smith01:41.7201:41.8701:39.59
2.HAMHampton School Boat Club A[5]01:37.35(1)03:20.27(1)05:04.14(2)06:45.82(2)
 Jake Green01:42.9201:43.8701:41.68+3.27
3.MARMarlow Rowing Club B[3]01:39.68(3)03:23.28(3)05:07.49(3)06:48.86(3)
 Niall Parsons01:43.6001:44.2101:41.37+6.31
4.KRCKingston Rowing Club A[2]01:41.57(5)03:28.00(5)05:12.22(4)06:54.79(4)
 Jai Patel01:46.4301:44.2201:42.57+12.24
5.TSSTideway Scullers School A[6]01:40.34(4)03:26.75(4)05:13.08(5)06:57.49(5)
 Orlando Morley01:46.4101:46.3301:44.41+14.94
6.GMSGreat Marlow School Boat Club A[7]01:42.56(6)03:31.20(6)05:18.61(6)07:01.98(6)
 Leo Simpson01:48.6401:47.4101:43.37+19.43

Sat, 11:37 - Race 119M - J18 4x Final B

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.WBSWindsor Boys School, The, Boat Club B[3]01:38.30(4)03:18.83(2)04:58.85(2)06:36.99(1)
 Matty Sadler01:40.5301:40.0201:38.14
2.HCSHereford Cathedral School Boat Club A[2]01:36.41(1)03:18.01(1)04:58.63(1)06:38.25(2)
 Alfred Sudall01:41.6001:40.6201:39.62+1.26
3.KSWKings School Worcester, The, Boat Club[4]01:37.11(2)03:19.29(3)05:01.02(3)06:42.32(3)
 Oliver Timlin01:42.1801:41.7301:41.30+5.33
4.CCSClaires Court School Boat Club A[7]01:39.34(5)03:22.79(6)05:03.91(5)06:43.86(4)
 Max Pianta01:43.4501:41.1201:39.95+6.87
5.STAStar Club[5]01:37.71(3)03:20.71(4)05:03.68(4)06:45.47(5)
 Samuel Gale01:43.0001:42.9701:41.79+8.48
6.TSSTideway Scullers School C[6]01:39.98(6)03:21.99(5)05:06.05(6)06:48.78(6)
 Nico Delaney01:42.0101:44.0601:42.73+11.79

Sat, 11:43 - Race 120A - J18 4x Final A

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.TSSTideway Scullers School B[4]01:33.96(2)03:10.02(2)04:44.95(1)06:18.93(1)
 Matthew Hansen01:36.0601:34.9301:33.98
2.WBSWindsor Boys School, The, Boat Club A[5]01:32.49(1)03:09.17(1)04:46.31(2)06:21.04(2)
 Marcus Chute01:36.6801:37.1401:34.73+2.11
3.WRCWallingford Rowing Club A[2]01:37.38(5)03:17.27(5)04:55.34(4)06:29.19(3)
 Henry White01:39.8901:38.0701:33.85+10.26
4.HENHenley Rowing Club[3]01:36.37(3)03:15.75(3)04:53.96(3)06:30.36(4)
 Guy Hutchins01:39.3801:38.2101:36.40+11.43
5.LEALea Rowing Club A[6]01:37.79(6)03:16.24(4)04:56.24(5)06:33.60(5)
 Marlow DePeza-Purvis01:38.4501:40.0001:37.36+14.67
6.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club A[7]01:36.87(4)03:18.49(6)05:00.08(6)06:41.26(6)
 Ross Lamont01:41.6201:41.5901:41.18+22.33