LW40 (2000m) 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.GBRMAD Team IRC01:50.6(1)03:41.2(1)05:32.5(1)07:24.8(1)
Heidi VILES 01:50.601:50.601:51.301:52.231.0 spm
2.ITAMonaco SN01:52.1(2)03:45.6(2)05:41.2(2)07:36.6(2)+11.8
Magali ALBIN 01:52.101:53.501:55.601:55.531.7 spm
3.FRAMeyzieu Av01:53.3(3)03:47.9(3)05:43.2(3)07:38.6(3)+13.8
Linda BREDEL 01:53.301:54.601:55.301:55.330.8 spm
4.GERConcept 2 Team Germany 101:54.7(4)03:50.3(4)05:46.7(4)07:45.4(4)+20.6
Claudia CIESCHOLKA 01:54.701:55.601:56.401:58.632.8 spm
5.FRABergerac SN01:56.2(6)03:55.0(6)05:52.0(6)07:46.9(5)+22.1
Nathalie VILLECHENAUD 01:56.201:58.801:57.001:54.930.7 spm
6.ESTViljandi RC, Estonia01:54.9(5)03:51.5(5)05:49.7(5)07:47.3(6)+22.5
Eve SANKOVSKI 01:54.901:56.601:58.201:57.532.7 spm
7.FRAJoinville AMJ01:58.2(11)03:57.4(8)05:57.2(7)07:57.2(7)+32.4
Sylvie HEPP-HAUTEVILLE 01:58.201:59.201:59.802:00.031.8 spm
8.MEXPoplar Blackwall AND District Rowing Club02:00.2(13)04:00.7(11)06:01.1(9)07:58.7(8)+33.9
Maria Bernarda ELIZONDO FLORES 02:00.202:00.502:00.401:57.733.2 spm
9.GERConcept 2 Team Germany02:00.3(14)04:00.7(11)06:01.5(10)08:02.0(9)+37.2
Andrea HENRICI 02:00.302:00.402:00.802:00.531.2 spm
10.IRLSt. Patricks Rowing Club01:56.5(7)03:56.6(7)05:59.1(8)08:05.3(10)+40.5
Sonja FUHRMANN 01:56.502:00.102:02.502:06.335.8 spm
11.FRAFrance CN 301:57.1(8)04:00.0(10)06:03.4(12)08:06.4(11)+41.6
Benedicte DAGAN-TAUFFLIEB 01:57.102:02.902:03.402:02.928.5 spm
12.FRASt Jean d Illac JRI01:58.0(10)03:59.2(9)06:02.9(11)08:07.3(12)+42.5
Nadia GOUDET 01:58.002:01.202:03.702:04.531.2 spm
13.FRAReims CNRR02:02.6(16)04:07.8(16)06:13.1(16)08:15.3(13)+50.5
Julie FLORENTIN 02:02.602:05.202:05.302:02.229.5 spm
14.CANIndiv01:59.3(12)04:02.8(13)06:10.9(13)08:16.4(14)+51.6
Vanessa MACKINNON 01:59.302:03.502:08.102:05.327.0 spm
15.FRAAuray AC02:00.5(15)04:06.9(15)06:12.4(14)08:18.5(15)+53.7
Aurore LERIGET 02:00.502:06.402:05.502:06.131.0 spm
16.IRLO'Flaherty fitness and performance02:04.9(19)04:11.3(17)06:18.8(17)08:20.8(16)+56.0
Mary DOHERTY 02:04.902:06.402:07.502:02.132.0 spm
17.FRAFrance CN 101:57.5(9)04:04.0(14)06:12.6(15)08:21.2(17)+56.4
Anne-Sophie LACARELLE-GASSE 01:57.502:06.502:08.602:08.629.4 spm
18.FRASedan Av02:07.3(22)04:16.2(21)06:24.2(19)08:30.0(18)+1:05.2
Sophie GUENIOT 02:07.302:08.902:08.002:05.829.5 spm
19.FRAA O Buc02:05.5(20)04:15.2(20)06:24.2(19)08:30.9(19)+1:06.1
Agnieszka TAUPIN 02:05.502:09.602:09.002:06.628.2 spm
20.NORSkullerud sport senter02:08.9(23)04:20.9(23)06:29.6(23)08:34.2(20)+1:09.4
Ingrid STUENÆS 02:08.902:12.002:08.602:04.631.0 spm
21.ESPIndoor Triathlon02:02.6(16)04:13.1(19)06:25.9(21)08:36.4(21)+1:11.6
Nuria GARCÍA ESPI 02:02.602:10.502:12.802:10.433.5 spm
22.ITAMiniBase Pachino02:04.0(18)04:12.4(18)06:23.5(18)08:36.5(22)+1:11.7
Rosaria PAOLINO 02:04.002:08.402:11.102:13.028.0 spm
23.ESPIndoor Rowing Islas Baleares02:06.4(21)04:17.2(22)06:28.3(22)08:38.7(23)+1:13.9
Ana Maria VARON FRAU 02:06.402:10.802:11.102:10.331.0 spm
24.FRAManosque AC02:09.0(24)04:22.9(24)06:35.7(24)08:45.4(24)+1:20.6
Sylvia LENOIR 02:09.002:13.902:12.802:09.631.2 spm
25.FRAVaulx-en-Velin ASUL Aviron02:13.6(25)04:28.7(25)06:43.9(25)09:00.8(25)+1:36.0
Clothilde CONOD 02:13.602:15.102:15.202:16.931.0 spm
26.ITASport City The Core02:18.1(26)04:37.6(26)07:00.1(26)09:19.2(26)+1:54.4
Angela DI IORIO 02:18.102:19.502:22.502:19.126.5 spm
FRAFrance CN 2   did not start
Virginie HAZEBROUCQ