J16G 8+/J16G 2nd 8+ Time Trial

6 fastest => FA, other => FB

pos.codecrew
stroke
eventnumber400m900m
interval
1400m
interval
finish
interval
qualification
1.HENHenley Rowing ClubJ16G 8+14801:19.64(1)03:04.16(2)04:48.80(2)06:32.39(1)FA
 Emilia Fulford-Dobson01:44.5201:44.6401:43.59
2.HEDHeadington School Oxford Boat Club AJ16G 8+14501:20.09(2)03:03.27(1)04:48.28(1)06:33.71(2)FA
 Katie Jeans01:43.1801:45.0101:45.43+1.32
3.MARMarlow Rowing Club AJ16G 8+143--03:05.13(3)04:53.40(3)06:40.08(3)FA
 Molly Fennell01:48.2701:46.68+7.69
4.SBTSurbiton High School Boat Club AJ16G 8+14201:20.18(3)03:07.83(4)04:56.24(5)06:43.06(4)FA
 Lucy Theobald01:47.6501:48.4101:46.82+10.67
5.WHSWimbledon High School Boat Club AJ16G 8+14701:21.82(4)03:08.32(5)04:55.80(4)06:43.26(5)FA
 Samah Mughal01:46.5001:47.4801:47.46+10.87
6.GMSGreat Marlow School Boat ClubJ16G 8+14601:24.73(8)03:13.75(7)05:05.09(6)06:56.94(6)FA
 Anna Bradley01:49.0201:51.3401:51.85+24.55
7.BGSBedford Girls School Rowing Club AJ16G 8+15001:23.54(5)03:13.07(6)05:05.14(7)06:57.29(7)FB
 Elizabeth Huckett01:49.5301:52.0701:52.15+24.90
8.SPGSt Pauls Girls School Boat ClubJ16G 8+14401:23.56(6)03:14.62(8)05:07.79(8)07:01.70(8)FB
 Grace Choi01:51.0601:53.1701:53.91+29.31
9.KCHKings School Chester, The, Rowing ClubJ16G 8+14901:23.77(7)03:16.55(9)05:10.06(9)07:02.18(9)FB
 Lizzie Hunt01:52.7801:53.5101:52.12+29.79
10.SWPSir William Perkins's School Rowing ClubJ16G 8+14101:25.43(9)03:18.90(10)05:12.60(10)07:07.92(10)FB
 Lola Wright01:53.4701:53.7001:55.32+35.53
11.KCHKings School Chester, The, Rowing ClubJ16G 2nd 8+15201:26.99(10)03:23.77(11)05:19.64(11)07:17.88(11)FB
 Molly Ellis01:56.7801:55.8701:58.24+45.49
12.SBTSurbiton High School Boat Club AJ16G 2nd 8+15101:31.89(11)03:34.15(12)05:34.29(12)07:35.83(12)FB
 Elodie Dunne02:02.2602:00.1402:01.54+1:03.44

Sat, 16:59 - Race 258N - J16G 8+/J16G 2nd 8+ Final B

pos.codecrew
stroke
eventlane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.BGSBedford Girls School Rowing Club AJ16G 8+[4]01:45.84(1)03:38.03(1)05:30.52(1)07:22.55(1)
 Elizabeth Huckett01:52.1901:52.4901:52.03
2.SWPSir William Perkins's School Rowing ClubJ16G 8+[6]01:48.98(4)03:40.90(3)05:33.24(3)07:23.02(2)
 Lola Wright01:51.9201:52.3401:49.78+0.47
3.KCHKings School Chester, The, Rowing ClubJ16G 8+[3]01:46.61(2)03:38.96(2)05:32.69(2)07:24.08(3)
 Lizzie Hunt01:52.3501:53.7301:51.39+1.53
4.SPGSt Pauls Girls School Boat ClubJ16G 8+[5]01:47.43(3)03:41.70(4)05:34.80(4)07:28.40(4)
 Grace Choi01:54.2701:53.1001:53.60+5.85
5.KCHKings School Chester, The, Rowing ClubJ16G 2nd 8+[2]01:49.63(5)03:44.17(5)05:40.99(5)07:40.52(5)
 Molly Ellis01:54.5401:56.8201:59.53+17.97
6.SBTSurbiton High School Boat Club AJ16G 2nd 8+[7]01:54.37(6)03:55.94(6)06:00.27(6)08:03.35(6)
 Elodie Dunne02:01.5702:04.3302:03.08+40.80

Sat, 17:05 - Race 259O - J16G 8+/J16G 2nd 8+ Final A

pos.codecrew
stroke
eventlane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.HENHenley Rowing ClubJ16G 8+[4]01:41.43(1)03:24.39(1)05:07.93(1)06:51.60(1)
 Emilia Fulford-Dobson01:42.9601:43.5401:43.67
2.HEDHeadington School Oxford Boat Club AJ16G 8+[5]01:43.09(2)03:27.88(2)05:12.79(2)06:57.82(2)
 Katie Jeans01:44.7901:44.9101:45.03+6.22
3.SBTSurbiton High School Boat Club AJ16G 8+[6]01:44.12(3)03:31.56(4)05:17.76(4)07:01.38(3)
 Lucy Theobald01:47.4401:46.2001:43.62+9.78
4.MARMarlow Rowing Club AJ16G 8+[3]01:44.48(4)03:30.28(3)05:16.74(3)07:02.06(4)
 Molly Fennell01:45.8001:46.4601:45.32+10.46
5.WHSWimbledon High School Boat Club AJ16G 8+[2]01:44.67(5)03:33.39(5)05:22.11(5)07:11.15(5)
 Samah Mughal01:48.7201:48.7201:49.04+19.55
6.GMSGreat Marlow School Boat ClubJ16G 8+[7]01:50.02(6)03:44.97(6)05:40.29(6)07:34.53(6)
 Anna Bradley01:54.9501:55.3201:54.24+42.93