J14G 8x+ 2 Time Trial

6 fastest => FA, 7 - 12 => FB, other => FC

pos.codecrew
stroke
number400m900m
interval
1400m
interval
finish
interval
qualification
1.SBTSurbiton High School Boat Club A13801:23.50(1)--05:17.92(1)06:54.77(1)FA
 Megan Burge01:36.85
2.SWPSir William Perkins's School Rowing Club A13701:30.67(4)--05:32.34(7)07:26.19(2)FA
 Elizabeth Wernham01:53.85+31.42
3.SBTSurbiton High School Boat Club C13601:28.54(3)--05:25.83(2)07:26.47(3)FA
 Isobel Oldfield02:00.64+31.70
4.HEDHeadington School Oxford Boat Club14101:28.32(2)--05:28.45(3)07:29.99(4)FA
 Ruby Norburn02:01.54+35.22
5.WHSWimbledon High School Boat Club B14401:32.40(6)--05:29.00(4)07:30.01(5)FA
 Eloise Davies02:01.01+35.24
6.LTULatymer Upper School Boat Club B14001:32.28(5)--05:31.02(5)07:31.75(6)FA
 Sasha WATKINS 02:00.73+36.98
7.LEHLady Eleanor Holles Boat Club B14501:34.65(10)--05:44.56(8)07:49.70(7)FB
 Carlota Seibel02:05.14+54.93
8.SBTSurbiton High School Boat Club B13301:34.40(9)--05:45.09(9)07:50.33(8)FB
 Sophia Storme02:05.24+55.56
9.PHSPutney High School Boat Club B14301:37.64(12)--05:46.56(10)07:51.33(9)FB
 Tabitha Stuart02:04.77+56.56
10.LTULatymer Upper School Boat Club A13201:32.74(7)--05:50.42(11)08:04.75(10)FB
 Matilda VIEZZOLI 02:14.33+1:09.98
11.PHSPutney High School Boat Club A13901:37.15(11)--05:32.18(6)08:06.29(11)FB
 Iona Sheppard02:34.11+1:11.52
12.BGSBedford Girls School Rowing Club A14201:41.32(13)--06:08.98(12)08:25.24(12)FB
 Alice Hartshorn02:16.26+1:30.47
13.SWPSir William Perkins's School Rowing Club B13101:43.08(14)--06:09.28(13)08:26.51(13)FC
 Ava GRANT02:17.23+1:31.74
14.GLTGodolphin & Latymer School Boat Club B13401:44.19(15)--06:33.39(15)09:00.32(14)FC
 Lakshmi Sahni02:26.93+2:05.55
15.YRMYarm School Boat Club A13501:34.07(8)--06:29.03(14)10:35.88(15)FC
 Iona Hughes04:06.85+3:41.11

Fri, 15:55 - Race 121K - J14G 8x+ 2 Final C

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.YRMYarm School Boat Club A[6]----08:20.80(3)08:07.05(1)
 Iona Hughes-00:13.75
2.SWPSir William Perkins's School Rowing Club B[5]----06:03.02(1)08:59.55(2)
 Ava GRANT02:56.53+52.50
GLTGodolphin & Latymer School Boat Club B[4]----06:43.30(2)did not finish
 Lakshmi Sahni

Fri, 17:07 - Race 133W - J14G 8x+ 2 Final B

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.LEHLady Eleanor Holles Boat Club B[5]01:55.62(1)03:56.81(1)05:58.91(1)08:00.10(1)
 Carlota Seibel02:01.1902:02.1002:01.19
2.SBTSurbiton High School Boat Club B[4]01:56.13(2)04:00.16(2)06:03.01(2)08:05.14(2)
 Sophia Storme02:04.0302:02.8502:02.13+5.04
3.PHSPutney High School Boat Club B[6]01:56.83(3)04:02.77(3)06:11.80(3)08:18.43(3)
 Tabitha Stuart02:05.9402:09.0302:06.63+18.33
4.LTULatymer Upper School Boat Club A[3]02:08.67(6)04:16.69(4)06:22.46(4)08:32.12(4)
 Matilda VIEZZOLI 02:08.0202:05.7702:09.66+32.02
5.PHSPutney High School Boat Club A[7]02:07.50(4)04:17.44(5)06:30.15(5)08:44.11(5)
 Iona Sheppard02:09.9402:12.7102:13.96+44.01
6.BGSBedford Girls School Rowing Club A[2]02:07.50(4)04:27.71(6)06:46.89(6)09:06.07(6)
 Alice Hartshorn02:20.2102:19.1802:19.18+1:05.97

Fri, 17:13 - Race 134X - J14G 8x+ 2 Final A

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.SBTSurbiton High School Boat Club A[4]01:45.89(1)03:37.55(1)05:30.29(1)07:22.32(1)
 Megan Burge01:51.6601:52.7401:52.03
2.WHSWimbledon High School Boat Club B[2]01:53.41(5)03:50.25(2)05:45.78(2)07:41.29(2)
 Eloise Davies01:56.8401:55.5301:55.51+18.97
3.HEDHeadington School Oxford Boat Club[6]01:52.46(4)03:50.99(4)05:48.97(3)07:45.93(3)
 Ruby Norburn01:58.5301:57.9801:56.96+23.61
4.SBTSurbiton High School Boat Club C[3]01:51.12(2)03:50.46(3)05:50.24(4)07:48.93(4)
 Isobel Oldfield01:59.3401:59.7801:58.69+26.61
5.SWPSir William Perkins's School Rowing Club A[5]01:51.83(3)03:51.36(5)05:51.62(5)07:52.37(5)
 Elizabeth Wernham01:59.5302:00.2602:00.75+30.05
6.LTULatymer Upper School Boat Club B[7]01:53.82(6)03:54.16(6)05:56.70(6)07:58.35(6)
 Sasha WATKINS 02:00.3402:02.5402:01.65+36.03