[005] Allievi C M (1000m) 1000 meter

pos.codecrew
stroke
500mfinish
interval
difference
1.Lucio Fugazzotto01:36,5(1)03:15,6(1)
Peloro CC 01:36,501:39,235.5 spm
2.Francesco Paolo Postiglione01:41,5(4)03:23,2(2)+7,6
LNI Barletta 01:41,501:41,739.0 spm
3.Samuele Villa01:38,3(2)03:25,3(3)+9,7
DE Bastiani 01:38,301:47,038.5 spm
4.Flavio Castagliuolo01:42,6(5)03:31,8(4)+16,2
Aniene CC 01:42,601:49,238.9 spm
5.Elio Colombrino01:46,4(14)03:34,9(5)+19,3
DLF Treviso 01:46,401:48,536.0 spm
6.Andrei Burlac01:40,8(3)03:36,0(6)+20,4
Sportinsieme 01:40,801:55,230.7 spm
7.Gabriele Spota01:42,8(7)03:36,5(7)+20,9
Aniene CC 01:42,701:53,832.5 spm
8.Matteo Savi01:42,7(6)03:37,1(8)+21,5
DE Bastiani 01:42,701:54,435.8 spm
9.Edoardo Saviori01:43,4(8)03:37,2(9)+21,6
DE Bastiani 01:43,401:53,832.4 spm
10.Giovanni Sasso01:43,8(9)03:38,7(10)+23,1
Baldesio 01:43,801:54,930.3 spm
10.Stefan Buduca01:43,8(9)03:38,7(10)+23,1
Baldesio 01:43,801:54,831.9 spm
12.Giacomo Bianchi01:46,7(15)03:38,9(12)+23,3
Tirrenia TOD 01:46,701:52,130.5 spm
13.Emanuele Picolli01:48,3(22)03:39,8(13)+24,2
Napoli CC 01:48,301:51,536.0 spm
14.Filippo Saponaro01:45,1(13)03:40,7(14)+25,1
Bardolino C 01:45,101:55,637.0 spm
15.Leonardo Cardinali01:44,6(12)03:41,3(15)+25,7
Fiammegialle 01:44,601:56,835.4 spm
16.Nicola Rotondo01:50,1(28)03:41,5(16)+25,9
Cus Bari 01:50,101:51,435.0 spm
17.Luca Miraglia--03:42,5(17)+26,9
Palermo SC 00:00,0
18.Davide Vena01:47,1(17)03:42,6(18)+27,0
Fiammegialle 01:47,101:55,433.9 spm
19.Riccardo Pennasilico01:48,0(19)03:42,9(19)+27,3
Aniene CC 01:48,001:54,932.5 spm
20.Giorgio Barchesi01:44,4(11)03:43,1(20)+27,5
Aniene CC 01:44,401:58,735.8 spm
21.Alessandro Pagnanelli01:49,6(25)03:45,1(21)+29,5
Roma CC 01:49,601:55,632.0 spm
22.Flavio D’acquisto01:53,7(39)03:45,8(22)+30,2
Telimar 01:53,701:52,133.0 spm
23.Roberto Gotz01:49,5(24)03:46,7(23)+31,1
Santostefano 01:49,501:57,232.0 spm
24.Stefan Magazzu'01:53,2(37)03:46,8(24)+31,2
Palermo SC 01:53,201:53,634.5 spm
25.Amedeo Bardelli01:51,0(32)03:47,8(25)+32,2
DLF Chiusi 01:51,001:56,732.5 spm
26.Filippo Prezioso01:53,9(40)03:48,5(26)+32,9
Cus Bari 01:53,901:54,635.0 spm
27.Elia Bramini01:50,0(26)03:48,9(27)+33,3
Padova SC 01:50,001:58,831.5 spm
28.Grigorii Bolshev01:48,2(21)03:49,8(28)+34,2
Aniene CC 01:48,202:01,639.4 spm
29.Giovanni Miccio01:48,0(19)03:50,0(29)+34,4
Napoli CC 01:48,002:02,033.5 spm
30.Davide Annacontini01:50,0(26)03:50,6(30)+35,0
Cus Bari 01:50,002:00,534.5 spm
31.Alexander Liantonio01:54,4(42)03:51,4(31)+35,8
Cus Bari 01:54,401:57,034.0 spm
32.Daniele Fanelli01:50,7(31)03:51,6(32)+36,0
Tirrenia TOD 01:50,702:00,933.4 spm
33.Jacopo Stramandino01:52,1(35)03:52,1(33)+36,5
Aniene CC 01:52,102:00,031.9 spm
34.Salvatore Mele01:47,6(18)03:52,6(34)+37,0
Napoli CC 01:47,602:05,133.1 spm
35.Riccardo Tiveron01:46,9(16)03:52,8(35)+37,2
Aniene CC 01:46,902:05,936.8 spm
36.Luca Vitobello01:50,1(28)03:53,4(36)+37,8
Napoli CC 01:50,102:03,330.5 spm
37.Ermanno Gianichi01:48,5(23)03:53,5(37)+37,9
Casale SC 01:48,502:05,032.9 spm
38.Giuseppe Gianzi01:51,1(33)03:54,2(38)+38,6
Roma CC 01:51,102:03,232.9 spm
39.Edoardo Mirra01:54,0(41)03:54,6(39)+39,0
Piediluco CC 01:54,002:00,632.5 spm
40.Mattia Greco01:55,7(47)03:55,4(40)+39,8
Olbia ASD 01:55,701:59,731.5 spm
41.Davide Palazzo01:54,4(42)03:56,2(41)+40,6
VVF Carrino 01:54,402:01,836.0 spm
42.Ruggiero Seccia01:54,7(44)03:57,5(42)+41,9
LNI Barletta 01:54,702:02,833.4 spm
43.Riccardo Zappulla01:53,2(37)03:58,0(43)+42,4
Palermo SC 01:53,202:04,837.9 spm
44.Davide Gallinaro01:52,5(36)03:58,2(44)+42,6
Padova SC 01:52,502:05,739.1 spm
45.Nicolo' Carestiato01:51,8(34)03:58,5(45)+42,9
DLF Treviso 01:51,802:06,737.9 spm
46.Giuseppe Cincimino01:56,7(48)03:59,2(46)+43,6
Palermo SC 01:56,702:02,534.4 spm
47.Raffaele Cantarella01:55,4(46)04:01,3(47)+45,7
Napoli CC 01:55,402:05,831.5 spm
47.Cristian Roccarina02:00,1(51)04:01,3(47)+45,7
Fiammegialle 02:00,102:01,331.0 spm
49.Gabriele Romano01:55,2(45)04:03,3(49)+47,7
Palermo SC 01:55,202:08,131.8 spm
50.Mario Mancini01:58,1(49)04:04,3(50)+48,7
Napoli CC 01:58,102:06,136.0 spm
51.Michele Fileti02:03,4(53)04:05,7(51)+50,1
Telimar 02:03,402:02,337.0 spm
52.Amir Nemraly01:59,0(50)04:06,3(52)+50,7
Baldesio 01:59,002:07,332.4 spm
53.Gabriele Maruzzelli--04:08,9(53)+53,3
Palermo SC 00:00,0
54.Alessandro Testoni02:01,6(52)04:09,0(54)+53,4
Olbia ASD 02:01,602:07,434.5 spm
55.Davide Brembilla02:03,8(54)04:15,6(55)+1:00,0
Sebino SC 02:03,802:11,833.9 spm
56.Dario Maffezzoni02:04,3(55)04:15,7(56)+1:00,1
Sebino SC 02:04,302:11,430.9 spm
57.Flavio Romano02:04,7(56)04:17,7(57)+1:02,1
Lauria CCR 02:04,702:13,134.0 spm
58.Damiano Mastracci02:04,8(57)04:20,4(58)+1:04,8
Fiammegialle 02:04,802:15,535.4 spm
59.Tommaso Bigoni02:14,6(58)04:34,0(59)+1:18,4
Sebino SC 02:14,602:19,334.5 spm
60.Giuseppe Vettore02:16,1(59)04:49,8(60)+1:34,2
Padova SC 02:16,102:33,738.6 spm
Filippo Cresta01:50,5(30)--
Piediluco CC 01:50,534.0 spm
Gianmarco Truffi did not start
Montefeltro 
Martino Tinelli did not start
Bardolino C 
Matteo Marinoni did not start
Montefeltro 
Gabriele Coppola did not start
Palermo SC 
Dario Campagna did not start
Paradiso CN 
Alberto Marino did not start
Palermo SC