Sat, 08:30 - Race 1 - PR1, PR2, PR3 Without FISA Classification 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.FRAAviron SétoisM PR3 01:36.2(1)03:18.7(1)05:01.1(1)06:43.5(1)
Charlot Laurent 01:36.201:42.501:42.401:42.532.0 spm
2.RUSRussian Para-Rowing FederationM PR3 01:48.6(3)03:42.8(3)05:38.1(3)07:32.4(2)+48.9
Ivanov Kliment 01:48.601:54.201:55.301:54.333.3 spm
3.HUNGyőri Atlétikai Club-Evezős SzakosztályM PR3 01:43.2(2)03:38.6(2)05:37.2(2)07:35.0(3)+51.5
Dávid Vincze 01:43.201:55.401:58.601:57.730.7 spm
4.CZE1.CZP jižních ČechM PR3-PI01:48.6(3)03:49.3(4)05:51.4(4)07:48.3(4)+1:04.8
Martin Tomka 01:48.602:00.702:02.101:56.926.9 spm
5.CZEVK Paprsek Ústí n.L.M PR3-ID01:55.6(5)03:56.3(5)05:58.8(5)08:04.6(5)+1:21.1
Jindřich Bartoň 01:55.602:00.702:02.502:05.731.2 spm
6.CZE1.CZP jižních ČechM PR3-PI02:01.2(7)04:05.6(6)06:11.9(6)08:15.1(6)+1:31.6
Aleš Jelínek 02:01.202:04.402:06.302:03.231.7 spm
7.CZE1.CZP jižních ČechM PR3-B1,B2,B302:02.0(8)04:05.8(7)06:12.8(7)08:15.6(7)+1:32.1
Michal Rokůsek 02:02.002:03.802:07.002:02.832.5 spm
8.CZEVK Paprsek Ústí n.L.M PR3-ID02:03.5(9)04:14.1(9)06:25.3(8)08:40.9(8)+1:57.4
Miloslav Malý 02:03.502:10.602:11.202:15.534.5 spm
9.CZE1.CZP jižních ČechM PR3-ID02:06.6(11)04:21.8(11)06:33.2(10)08:44.3(9)+2:00.8
Zdeněk Pletzer 02:06.602:15.202:11.402:11.132.7 spm
10.CZEVK Paprsek Ústí n.L.M PR3-PI01:59.1(6)04:12.8(8)06:28.3(9)08:45.4(10)+2:01.9
Václav Bulánek 01:59.102:13.702:15.502:17.132.9 spm
11.CZE1.CZP jižních ČechM PR3-ID02:06.7(12)04:21.2(10)06:35.7(11)08:56.4(11)+2:12.9
Adam Šohájek 02:06.702:14.502:14.502:20.735.0 spm
12.ITAThe Core Canottaggio SabaudiaM PR1 02:03.5(9)04:24.0(12)06:46.8(12)09:04.1(12)+2:20.6
Giuseppe Di Lelio 02:03.502:20.502:22.802:17.342.6 spm
13.CZE1.CZP jižních ČechM PR3-ID02:18.4(15)04:43.6(14)07:09.5(13)09:42.8(13)+2:59.3
Ondřej Trčka 02:18.402:25.202:25.902:33.232.5 spm
14.CZE1.CZP jižních ČechW PR3-ID02:13.2(13)04:43.3(13)07:21.2(14)10:00.1(14)+3:16.6
Alena Nováková 02:13.202:30.102:37.902:38.934.7 spm
15.CZE1.CZP jižních ČechM PR2 02:17.3(14)04:47.1(15)07:24.4(15)10:01.1(15)+3:17.6
Jakub Novák 02:17.302:29.802:37.302:36.853.6 spm
16.GBRFishguardW PR3 02:22.3(16)04:52.0(16)07:26.2(16)10:04.5(16)+3:21.0
Gaynor Martin 02:22.302:29.702:34.202:38.333.6 spm
17.CZEVK Paprsek Ústí n.L.M PR3-B1,B2,B302:35.4(17)05:24.6(17)08:17.6(17)11:08.2(17)+4:24.7
Karel Volek 02:35.402:49.202:53.002:50.633.0 spm
18.CZE1.CZP jižních ČechW PR3-B1,B2,B302:38.7(18)05:30.2(18)08:20.2(18)11:11.1(18)+4:27.6
Lucie Hovorková 02:38.702:51.502:50.002:50.927.2 spm
19.CZE1.CZP jižních ČechW PR2 02:46.5(19)06:02.8(19)09:22.6(19)12:38.0(19)+5:54.5
Johana Žižková 02:46.503:16.303:19.803:15.537.5 spm
20.CZE1.CZP jižních ČechM PR3-ID03:21.5(20)06:31.0(20)09:48.8(20)13:12.8(20)+6:29.3
Martin Palas 03:21.503:09.503:17.803:24.126.7 spm
CZE1.CZP jižních ČechM PR1    did not start
Josef Piksa 
CZE1.CZP jižních ČechM PR3-B1,B2,B3   did not start
Josef Camfrla