Sun, 10:00 AM - Race 1 - W U15, M U15 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.Unaff.Elijah HarrisonM U1501:44.2(2)03:29.2(3)05:14.5(3)07:00.4(1)
Unaffiliated (AFG) 01:44.201:45.001:45.301:45.931.2 spm
2.BRCYaroslav ZakharovM U1501:45.0(3)03:32.8(4)05:21.7(4)07:04.5(2)+4.1
Burevisnyk Rowing Club 01:45.001:47.801:48.901:42.829.0 spm
3.NiskayunaLancelot WorkmanM U1501:49.9(5)03:40.3(7)05:30.5(5)07:19.2(3)+18.8
Niskayuna Rowing 01:49.901:50.401:50.201:48.725.7 spm
4.Unaff.Paulo ChoM U1501:44.1(1)03:38.5(6)05:33.8(8)07:24.6(4)+24.2
Unaffiliated (USA) 01:44.101:54.401:55.301:50.731.8 spm
5.C.I.RTeagan FarleyW U1501:50.8(6)03:42.0(8)05:33.7(7)07:25.2(5)+24.8
City Island Rowing 01:50.801:51.201:51.701:51.431.0 spm
6.Unaff.Carter CliftonM U1501:46.2(4)03:38.2(5)05:32.5(6)07:26.5(6)+26.1
Unaffiliated (USA) 01:46.201:51.901:54.301:54.132.0 spm
7.MRCJohnny DranchakM U1501:53.8(9)03:47.4(9)05:42.4(9)07:38.3(7)+37.9
Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club 01:53.801:53.601:55.001:55.929.3 spm
8.RSOlivia PetriW U1501:51.7(7)03:47.7(10)05:45.9(10)07:42.3(8)+41.9
Redwood Scullers/PACJC 01:51.701:56.001:58.201:56.329.7 spm
9.MRCChristian XiaM U1501:57.6(12)03:55.2(12)05:51.1(11)07:44.2(9)+43.8
Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club 01:57.601:57.601:55.901:53.134.2 spm
10.RGBCSydney SwickW U1501:55.4(10)03:53.4(11)05:52.0(12)07:47.3(10)+46.9
Ridley Graduate Boat Club 01:55.401:58.001:58.601:55.330.0 spm
11.PCJake JonesM U1502:02.7(22)04:05.7(15)06:03.6(14)08:01.8(11)+1:01.4
Pine Crest School Crew 02:02.602:03.001:57.801:58.430.7 spm
12.TCRCAnthony GeiserM U1502:01.3(15)04:04.5(14)06:09.0(15)08:08.1(12)+1:07.7
Treasure Coast Rowing Club, Inc. 02:01.302:03.202:04.501:59.027.5 spm
13.NPBRCCharles StummM U1501:53.5(8)03:55.5(13)06:00.2(13)08:08.6(13)+1:08.2
North Palm Beach Rowing Club 01:53.502:02.002:04.702:08.437.3 spm
14.PJRCElliot BrockmanM U1502:02.7(22)04:06.5(17)06:12.3(16)08:13.7(14)+1:13.3
The Port Jefferson Rowing Club 02:02.702:03.802:05.702:01.530.0 spm
15.NRRTarun GaneshkumarM U1502:01.6(16)04:07.1(19)06:14.0(19)08:16.5(15)+1:16.1
Navesink River Rowing 02:01.602:05.502:06.902:02.434.0 spm
16.OBCRArthur KesnerM U1502:02.4(19)04:06.6(18)06:12.8(18)08:16.8(16)+1:16.4
Oyster Bay Community Rowing 02:02.402:04.202:06.202:04.030.5 spm
17.GBRMathias PickettM U1502:06.1(28)04:12.4(26)06:18.6(20)08:17.0(17)+1:16.6
Great Britain 02:06.102:06.302:06.201:58.333.7 spm
18.NPBRCBanyan AckermanM U1502:01.6(16)04:06.1(16)06:12.3(16)08:18.5(18)+1:18.1
North Palm Beach Rowing Club 02:01.602:04.502:06.202:06.130.0 spm
19.Unaff.Dean LivermoreM U1502:02.4(19)04:10.1(23)06:18.7(21)08:25.5(19)+1:25.1
Unaffiliated (USA) 02:02.402:07.702:08.602:06.824.7 spm
20.Unaff.Laurel WallaceW U1502:04.1(24)04:08.7(22)06:18.9(22)08:26.4(20)+1:26.0
Unaffiliated (USA) 02:04.102:04.602:10.102:07.529.0 spm
21.PJRCLauren DurkinW U1502:00.2(14)04:12.4(26)06:25.5(28)08:28.1(21)+1:27.7
The Port Jefferson Rowing Club 02:00.202:12.202:13.102:02.629.7 spm
22.SRCMarcus HoshinoM U1502:02.5(21)04:11.6(25)06:26.2(29)08:31.9(22)+1:31.5
Syosset Rowing Club 02:02.502:09.102:14.602:05.731.9 spm
23.Unaff.Shannon GradyW U1502:05.0(26)04:13.8(29)06:24.2(25)08:32.3(23)+1:31.9
Unaffiliated (USA) 02:05.002:08.802:10.402:08.028.5 spm
24.RRAmelie RequejoW U1502:06.2(29)04:13.4(28)06:24.6(27)08:33.4(24)+1:33.0
Rogue Rowing 02:06.202:07.202:11.202:08.828.7 spm
25.WRSSebastian OsleM U1501:59.0(13)04:08.4(21)06:20.1(23)08:33.8(25)+1:33.4
Washington Rowing School 01:59.002:09.402:11.702:13.729.4 spm
26.KBCSyeda Emaan ShujaatW U1501:57.5(11)04:07.6(20)06:22.6(24)08:34.0(26)+1:33.6
Karachi Boat Club 01:57.502:10.002:14.902:11.626.7 spm
27.KBCHayah Adnan AliW U1502:02.2(18)04:11.5(24)06:24.4(26)08:34.3(27)+1:33.9
Karachi Boat Club 02:02.202:09.102:12.702:10.126.7 spm
28.Unaff.Jerry OrtizM U1502:05.0(26)04:14.8(30)06:30.2(31)08:35.6(28)+1:35.2
Unaffiliated (USA) 02:05.002:09.802:15.402:05.332.0 spm
29.MHSKelly ClarkeW U1502:04.9(25)04:16.4(31)06:30.0(30)08:41.9(29)+1:41.5
Manhasset High School 02:04.902:11.502:13.602:12.026.3 spm
30.IRCColleen CarpenterW U15------08:46.3(30)+1:45.9
Indianapolis Rowing Center 00:00.0
31.ACRAIvan FraevichM U1502:08.2(30)04:20.6(32)06:37.4(32)08:49.0(31)+1:48.6
Advanced Community Rowing Association INC. 02:08.102:12.402:16.802:11.629.0 spm
32.IRCRory MeyerW U1502:09.0(31)02:09.0(1)02:09.0(1)08:50.9(32)+1:50.5
Indianapolis Rowing Center 02:09.000:00.000:00.000:00.027.0 spm
33.IRCMary BainW U15------08:54.5(33)+1:54.1
Indianapolis Rowing Center 00:00.0
34.ONRASophia DeMartinoW U1502:17.8(38)04:35.9(36)06:49.7(35)08:59.3(34)+1:58.9
Oak Neck Rowing Academy 02:17.802:18.102:13.802:09.629.0 spm
35.SRCMatthew DongM U1502:13.6(33)04:30.6(34)06:48.0(33)09:01.1(35)+2:00.7
Syosset Rowing Club 02:13.602:17.002:17.402:13.228.0 spm
36.Unaff.Sinead MenschingW U1502:11.4(32)04:29.3(33)06:48.5(34)09:03.5(36)+2:03.1
Unaffiliated (USA) 02:11.402:17.902:19.202:15.028.2 spm
37.Unaff.Sophie LayneW U1502:17.4(37)04:35.1(35)06:54.6(36)09:10.3(37)+2:09.9
Unaffiliated (USA) 02:17.402:17.702:19.502:15.729.5 spm
38.ACRAEmerson HupartW U1502:16.9(35)04:40.4(37)07:03.5(37)09:25.3(38)+2:24.9
Advanced Community Rowing Association INC. 02:16.902:23.502:23.102:21.833.0 spm
39.SRCEvy YehW U1502:15.5(34)04:40.5(38)07:05.1(38)09:26.1(39)+2:25.7
Syosset Rowing Club 02:15.502:25.002:24.602:20.928.0 spm
40.Unaff.Julia JoyceW U1502:23.2(41)04:49.7(39)07:17.8(39)09:44.6(40)+2:44.2
Unaffiliated (USA) 02:23.202:26.502:28.102:26.926.8 spm
41.OBCRKara PanW U1502:23.1(40)04:52.9(40)07:22.7(40)09:50.0(41)+2:49.6
Oyster Bay Community Rowing 02:23.102:29.802:29.802:27.325.7 spm
42.IRCSarah Jane StricklandW U1502:17.0(36)02:17.0(2)02:17.0(2)10:11.1(42)+3:10.7
Indianapolis Rowing Center 02:17.000:00.000:00.000:00.031.0 spm
43.Unaff.Callum PalmerM U1502:45.0(42)05:23.6(41)08:01.2(41)10:37.1(43)+3:36.7
Unaffiliated (USA) 02:45.002:38.602:37.602:36.033.2 spm
IRCNicolette AntonopoulosW U1502:20.4(39)------
Indianapolis Rowing Center 02:20.430.0 spm
ONRARani KapoorW U15   did not start
Oak Neck Rowing Academy