Sun, 12:30 PM - Race 13 - JM14, JLW14, JW14, JLM14 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.St. Peters Preparatory SchoolJLM1401:38.2(1)03:22.8(1)05:11.4(1)07:07.6(1)
Gabriel Joachim SANTIAGO 01:38.201:44.601:48.601:56.233.0 spm
2.Rumson-Fair HavenJLM1401:45.6(4)03:33.3(3)05:22.1(2)07:08.8(2)+1.2
Matthew DOWD 01:45.601:47.701:48.801:46.833.5 spm
3.RFH RowingJLM1401:46.1(6)03:34.6(5)05:23.5(3)07:11.2(3)+3.6
Dylan GAUSS 01:46.101:48.501:48.901:47.731.0 spm
4.Friends of Port RowingJLW1401:48.8(14)03:37.1(9)05:25.3(4)07:11.3(4)+3.7
Lindsey RUST 01:48.801:48.301:48.201:46.039.0 spm
5.OJR Wildcat Crew ClubJLM1401:48.7(13)03:38.0(12)05:28.4(8)07:15.8(5)+8.2
Max VALLINO 01:48.701:49.301:50.401:47.430.2 spm
6.Westford Academy CrewJLM1401:46.1(6)03:35.6(6)05:27.9(5)07:18.3(6)+10.7
Avery KEEFE 01:46.101:49.501:52.301:50.430.7 spm
7.St. Mark's SchoolJLM1401:48.1(11)03:37.9(11)05:28.2(6)07:19.7(7)+12.1
Kartik DONEPUDI 01:48.101:49.801:50.301:51.634.0 spm
8.Advanced Community Rowing AssociationJLM1401:49.2(15)03:38.9(13)05:29.0(9)07:20.5(8)+12.9
Tarik AHMED 01:49.201:49.701:50.101:51.530.0 spm
9.Chaminade High SchoolJLM1401:47.4(10)03:36.3(7)05:28.3(7)07:20.9(9)+13.3
Dominic MACEDO 01:47.401:48.901:52.001:52.632.8 spm
10.Boston College High SchoolJLM1401:52.3(21)03:43.7(17)05:35.0(15)07:22.3(10)+14.7
Thomas ANDALORO 01:52.301:51.401:51.301:47.333.2 spm
11.Hudson River Rowing Association, Inc.JLM1401:46.5(9)03:36.7(8)05:30.2(12)07:22.8(11)+15.2
Joseph RIVERA 01:46.501:50.201:53.501:52.630.2 spm
12.UnaffiliatedJLM1401:46.3(8)03:37.8(10)05:30.1(11)07:23.6(12)+16.0
Robert Owen MCCANN 01:46.301:51.501:52.301:53.530.2 spm
13.Cranbrook Kingswood Crew ClubJLM1401:45.3(3)03:34.4(4)05:29.3(10)07:26.0(13)+18.4
Masaki ITO 01:45.301:49.101:54.901:56.826.7 spm
14.Y Quad CitiesJLW1401:52.1(19)03:45.0(19)05:38.0(19)07:28.0(14)+20.4
Brenna MORLEY 01:52.101:52.901:53.001:50.033.0 spm
15.Shrewsbury High School CrewJLM1401:49.4(16)03:39.4(14)05:33.3(14)07:29.0(15)+21.4
Gregory HURTER 01:49.401:50.001:53.901:55.628.3 spm
16.GMS Rowing CenterJLW1401:53.1(23)03:45.6(20)05:37.6(17)07:30.7(16)+23.1
Gabriele WELP 01:53.101:52.501:52.001:53.032.3 spm
17.Hingham High School Rowing AssociationJLM1401:48.6(12)03:40.9(16)05:36.4(16)07:32.4(17)+24.8
Ned MACDONALD 01:48.601:52.301:55.501:56.029.8 spm
18.Burnt Hills Rowing Association, Inc.JLM1401:42.9(2)03:33.0(2)05:32.2(13)07:32.9(18)+25.3
Kyle STRAIT 01:42.901:50.101:59.202:00.728.2 spm
19.Three Rivers Rowing AssociationJLW1401:53.8(24)03:47.4(21)05:41.3(20)07:33.7(19)+26.1
Angelina MICO 01:53.801:53.601:53.901:52.532.5 spm
20.Augustine Classical AcademyJLM1401:45.7(5)03:39.7(15)05:37.9(18)07:35.1(20)+27.5
Aaron CHAFFEE 01:45.701:54.001:58.201:57.228.4 spm
21.Boston Latin SchoolJLM1401:52.7(22)03:48.3(22)05:44.1(22)07:37.0(21)+29.4
Armen YOUSSOUFIAN 01:52.701:55.601:55.801:53.033.2 spm
22.Sagamore Rowing AssociationJLM1401:55.6(27)03:50.8(23)05:46.3(23)07:40.1(22)+32.5
Christopher SMITHERS 01:55.601:55.201:55.501:53.834.5 spm
23.Pittsford CrewJLM1401:49.6(17)03:44.0(18)05:43.5(21)07:43.3(23)+35.7
Andrew OSGOOD 01:49.601:54.401:59.501:59.833.2 spm
24.UnaffiliatedJLW1401:55.9(30)03:53.5(28)05:50.0(24)07:45.1(24)+37.5
Victoria MODA 01:55.901:57.601:56.501:55.134.5 spm
25.OJR Wildcat Crew ClubJLM1401:55.6(27)03:52.2(26)05:50.7(25)07:47.0(25)+39.4
Sean MATHEWS 01:55.601:56.601:58.501:56.328.2 spm
26.Saugatuck Rowing ClubJLW1401:57.4(31)03:54.6(31)05:52.1(26)07:49.7(26)+42.1
Amanda HALL 01:57.401:57.201:57.501:57.632.0 spm
27.Lewis S Mills Crew TeamJLW1401:54.9(26)03:53.0(27)05:52.6(28)07:50.7(27)+43.1
Hannah HOWARD 01:54.901:58.101:59.601:58.129.7 spm
28.Niskayuna High SchoolJW1401:52.2(20)03:51.5(24)05:53.3(29)07:52.6(28)+45.0
Leslie-Fairuz ABAD-NEAGU 01:52.201:59.302:01.801:59.329.0 spm
29.Oak Neck Rowing AcademyJLW1401:55.6(27)03:53.6(29)05:56.9(30)07:53.8(29)+46.2
Alexandra WEILERT 01:55.601:58.002:03.301:56.932.7 spm
30.Augustine Classical AcademyJLW1401:54.3(25)03:53.9(30)05:52.4(27)07:53.9(30)+46.3
Lucia HOPKINS 01:54.301:59.601:58.502:01.428.0 spm
31.Phillips AcademyJLM1402:00.9(40)04:02.1(35)06:03.3(32)08:04.9(31)+57.3
Newaz RAHMAN 02:00.902:01.202:01.202:01.730.3 spm
32.Emma Willarsd SchoolJLW1401:50.1(18)03:51.8(25)06:00.5(31)08:05.3(32)+57.7
Gabriela ZASADA 01:50.102:01.702:08.602:04.926.4 spm
33.Advanced Community Rowing AssociationJLW1401:58.9(34)04:01.1(33)06:06.8(34)08:08.9(33)+1:01.3
Amanda SVENSSON 01:58.902:02.202:05.702:02.130.0 spm
34.Advanced Community Rowing AssociationJLW1401:59.8(39)04:00.0(32)06:06.5(33)08:09.0(34)+1:01.4
Tristen GALLO 01:59.802:00.202:06.502:02.531.5 spm
35.Amadeusz Rowing AcademyJLW1401:59.3(36)04:01.2(34)06:08.6(36)08:09.2(35)+1:01.6
Julia DIMEO 01:59.302:01.902:07.402:00.630.2 spm
36.Arlington Rowing Association - Arlington H.S.JLM1402:01.8(41)04:05.7(41)06:08.9(37)08:10.3(36)+1:02.7
Alex D'AGOSTINO 02:01.802:03.902:03.202:01.428.2 spm
37.Advanced Community Rowing AssociationJLW1402:02.0(42)04:05.4(40)06:09.2(38)08:12.3(37)+1:04.7
Margaret DOBRENKO 02:02.002:03.402:03.802:03.130.0 spm
38.Brooks School CrewJLW1401:58.0(32)04:05.1(39)06:11.5(40)08:14.5(38)+1:06.9
Darya LEE 01:58.002:07.102:06.402:03.032.0 spm
38.Phillips AcademyJLW1401:59.7(38)04:02.2(36)06:07.3(35)08:14.5(38)+1:06.9
Kylie LOUGH 01:59.702:02.502:05.102:07.229.5 spm
40.OJR Wildcat Crew ClubJLW1402:02.3(43)04:04.6(38)06:10.0(39)08:16.7(40)+1:09.1
Stacia SUBICK 02:02.302:02.302:05.402:06.731.7 spm
41.Orange County Rowing AssociationJLM1401:59.0(35)04:06.7(42)06:15.6(42)08:23.5(41)+1:15.9
Maddox SKIGEN 01:59.002:07.702:08.902:08.029.5 spm
42.Hudson River Rowing Association, Inc.JLW1402:03.6(45)04:10.6(46)06:18.7(44)08:24.0(42)+1:16.4
Sarah WENDLING 02:03.602:07.002:08.102:05.328.2 spm
43.Augustine Classical AcademyJLW1401:59.3(36)04:04.0(37)06:11.6(41)08:24.9(43)+1:17.3
Abigail HOPKINS 01:59.302:04.702:07.602:13.330.7 spm
44.Hanover High SchoolJLW1401:58.7(33)04:08.1(43)06:19.6(45)08:27.7(44)+1:20.1
Falcon JAACKS 01:58.702:09.402:11.502:08.128.0 spm
45.Navesink Indoor RowingJLW1402:06.6(47)04:14.8(47)06:23.7(46)08:30.3(45)+1:22.7
Jessica PERLEE 02:06.602:08.102:08.902:06.729.7 spm
46.Navesink Indoor RowingJLW1402:04.7(46)04:10.1(45)06:18.0(43)08:30.4(46)+1:22.8
Maya MCFADDEN 02:04.702:05.402:07.902:12.529.3 spm
47.Wayland-Weston Rowing Association, Inc.JLW1402:09.5(48)04:18.8(48)06:28.3(48)08:32.8(47)+1:25.2
Rohini RAMESH 02:09.502:09.302:09.502:04.631.0 spm
48.OJR Wildcat Crew ClubJLW1402:02.4(44)04:09.6(44)06:26.0(47)08:38.7(48)+1:31.1
Sophia FERRIZZI 02:02.402:07.202:16.402:12.729.0 spm
49.OJR Wildcat Crew ClubJLW1402:10.9(50)04:22.1(50)06:33.9(49)08:44.7(49)+1:37.1
Charlotte CAMP 02:10.902:11.202:11.802:10.831.7 spm
50.Hudson River Rowing Association, Inc.JLW1402:09.5(48)04:20.1(49)06:34.3(50)08:48.2(50)+1:40.6
Kamari MCKECHNIE 02:09.502:10.602:14.202:14.029.5 spm
51.Owen J Roberts Crew ClubJLW1402:14.3(51)04:34.2(51)06:55.9(51)09:13.0(51)+2:05.4
Emily BRAUN 02:14.302:19.902:21.702:17.232.2 spm
Bare Hill Rowing AssociationJW14   did not start
Anya BUCHOVECKY 
Saratoga Rowing Association, Inc.JW14   did not start
Emily SWENSON 
Greenwich AcademyJW14   did not start
Madison FARELLO 
East Bay RowingJM14   did not start
Will SILVERIA 
Chaminade High SchoolJM14   did not start
Vincenzo MONTONI 
Community Rowing Inc.JW14   did not start
Annie SHANNON 
Boston Latin SchoolJW14   did not start
Catherine FLYNN 
Cape cod youth rowingJM14   did not start
Jacl DUGUAY 
Sagamore Rowing AssociationJM14   did not start
Oscar ELDEN