JLM14 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.Amadeusz Rowing Academy01:37.5(3)03:15.2(1)04:52.8(1)06:28.7(1)
Nicholas Aronow 01:37.501:37.701:37.601:35.933.2 spm
2.Unaffiliated01:37.8(4)03:17.2(2)04:54.9(2)06:33.7(2)+5.0
Peter Lawry 01:37.801:39.401:37.701:38.734.0 spm
3.Cambridge Boat Club01:40.2(12)03:19.3(5)04:58.0(3)06:35.7(3)+7.0
Matthew Callewaert 01:40.201:39.101:38.701:37.933.0 spm
4.Belmont Rowing Club01:38.4(6)03:18.3(3)05:00.5(4)06:39.7(4)+11.0
Alexander KOSAREK 01:38.401:39.901:42.201:39.231.8 spm
5.Oak Neck Rowing Academy01:39.6(8)03:20.7(8)05:01.8(7)06:39.8(5)+11.1
Johannes Bressel 01:39.601:41.101:41.101:38.132.7 spm
6.Canisius High School01:40.1(11)03:21.1(10)05:02.5(9)06:40.7(6)+12.0
Nathaniel Sass 01:40.101:41.001:41.401:38.132.0 spm
7.Pelham Community Rowing Association01:41.9(19)03:22.6(13)05:02.1(8)06:41.9(7)+13.2
Alec Sirkin 01:41.901:40.701:39.501:39.935.7 spm
8.Hopkins School Crew01:40.3(13)03:21.2(11)05:03.3(11)06:42.8(8)+14.1
Ben Washburne 01:40.301:40.901:42.101:39.535.0 spm
9.The Episcopal Academy - PA01:39.7(9)03:19.4(6)05:00.7(5)06:43.0(9)+14.3
Owen Maier 01:39.701:39.701:41.301:42.435.3 spm
10.Chaminade High School01:39.4(7)03:19.9(7)05:01.7(6)06:44.7(10)+16.0
Edward DeNatale 01:39.401:40.501:41.801:42.932.8 spm
11.Phillips Academy01:41.3(16)03:22.8(14)05:04.6(12)06:46.0(11)+17.3
Adin McAuliffe 01:41.301:41.501:41.801:41.436.0 spm
12.Advanced Community Rowing Association01:41.2(15)03:23.7(16)05:05.9(14)06:47.0(12)+18.3
Jason Grady 01:41.201:42.501:42.201:41.232.5 spm
13.Pelham Community Rowing Association01:40.9(14)03:23.7(16)05:06.6(15)06:47.7(13)+19.0
Dylan Oberst 01:40.901:42.801:42.901:41.137.7 spm
14.Advanced Community Rowing Association01:41.7(17)03:24.0(18)05:07.0(16)06:48.7(14)+20.0
Jarrett Richman 01:41.701:42.301:43.001:41.630.2 spm
15.Boston College High School01:39.9(10)03:21.9(12)05:04.7(13)06:49.3(15)+20.6
Dylan Keating 01:39.901:42.001:42.801:44.633.5 spm
16.New Trier High School Rowing01:42.2(20)03:25.6(19)05:08.9(17)06:50.3(16)+21.6
Karl Florida 01:42.201:43.401:43.301:41.433.5 spm
17.Boston College High School01:42.5(22)03:27.2(22)05:11.4(19)06:51.6(17)+22.9
James Luck 01:42.501:44.701:44.201:40.335.2 spm
18.Middlesex School01:37.4(1)03:18.4(4)05:02.7(10)06:52.5(18)+23.8
Logan Tonra 01:37.401:41.001:44.301:49.735.9 spm
19.Charlotte Youth Rowing01:42.6(23)03:27.6(24)05:11.8(21)06:56.2(19)+27.5
Tyler Parziale 01:42.601:45.001:44.201:44.429.5 spm
20.St. Peters Preparatory School01:44.0(33)03:29.2(28)05:14.7(26)06:56.4(20)+27.7
Salvatore Imbornone 01:44.001:45.201:45.501:41.733.0 spm
21.Chaminade High School01:41.7(17)03:26.9(21)05:14.2(25)06:56.8(21)+28.1
Cesar Valdebenito 01:41.701:45.201:47.301:42.629.2 spm
22.North Jersey Rowing01:43.0(27)03:27.5(23)05:13.2(22)06:58.8(22)+30.1
Emerson Shatouhy 01:43.001:44.501:45.701:45.532.5 spm
23.Boston Latin School01:43.7(30)03:28.3(27)05:14.1(24)06:59.4(23)+30.7
Morgan McCarty 01:43.701:44.601:45.801:45.435.0 spm
24.Oak Neck Rowing Academy01:42.6(23)03:28.2(25)05:15.1(27)07:01.8(24)+33.1
Luca Johnson 01:42.601:45.601:46.901:46.732.7 spm
25.Navesink Indoor Rowing01:45.4(39)03:31.6(37)05:19.5(34)07:02.0(25)+33.3
Christopher Nolan 01:45.401:46.201:47.901:42.530.7 spm
26.Sommerville High School01:37.4(1)03:20.9(9)05:10.5(18)07:02.4(26)+33.7
Timothy Labounko 01:37.401:43.501:49.601:52.030.6 spm
27.Boston College High School01:44.4(35)03:30.6(33)05:17.5(30)07:03.7(27)+35.0
Michael Dyroff 01:44.401:46.201:46.901:46.233.2 spm
28.Boston College High School01:43.8(31)03:30.0(30)05:17.7(31)07:04.8(28)+36.1
George Morris 01:43.801:46.201:47.701:47.033.2 spm
29.OJR Wildcat Crew Club01:43.8(31)03:30.2(31)05:16.8(29)07:04.9(29)+36.2
Adam Brown 01:43.801:46.401:46.601:48.136.5 spm
30.Narragansett Boat Club01:43.0(27)03:30.5(32)05:18.3(33)07:05.1(30)+36.4
Lucien Gaitskell 01:43.001:47.501:47.801:46.834.2 spm
31.Oak Neck Rowing Academy01:44.9(36)03:31.3(36)05:21.2(36)07:05.7(31)+37.0
Cameron Huysman 01:44.901:46.401:49.901:44.433.2 spm
32.Phillips Academy01:42.3(21)03:25.6(19)05:13.5(23)07:06.4(32)+37.7
Nick Demetroulakos 01:42.301:43.301:47.901:52.932.9 spm
33.St. Peters Preparatory School01:38.2(5)03:22.8(14)05:11.4(19)07:07.6(33)+38.9
Gabriel Joachim SANTIAGO 01:38.201:44.601:48.601:56.233.0 spm
34.St. Peters Preparatory School01:42.8(25)03:28.2(25)05:16.0(28)07:07.7(34)+39.0
Felix Heinrich 01:42.801:45.401:47.801:51.732.5 spm
35.OJR Wildcat Crew Club01:45.3(37)03:31.2(35)05:21.1(35)07:08.7(35)+40.0
Joseph Speakman-Viggiano 01:45.301:45.901:49.901:47.632.2 spm
36.Rumson-Fair Haven01:45.6(40)03:33.3(39)05:22.1(37)07:08.8(36)+40.1
Matthew DOWD 01:45.601:47.701:48.801:46.833.5 spm
37.Pioneer Valley Riverfront Club (PVRC)01:47.6(48)03:35.2(42)05:22.5(38)07:09.1(37)+40.4
Abdeil Ramos 01:47.601:47.601:47.301:46.731.2 spm
38.Hudson River Rowing Association, Inc.01:44.1(34)03:29.8(29)05:18.2(32)07:10.0(38)+41.3
John Hambleton 01:44.101:45.701:48.401:51.828.7 spm
39.RFH Rowing01:46.1(42)03:34.6(41)05:23.5(39)07:11.2(39)+42.5
Dylan GAUSS 01:46.101:48.501:48.901:47.731.0 spm
40.Boston Latin School01:47.4(46)03:36.0(44)05:25.3(41)07:11.6(40)+42.9
David Choi 01:47.401:48.601:49.301:46.332.2 spm
41.OJR Wildcat Crew Club01:48.7(52)03:38.0(50)05:28.4(46)07:15.8(41)+47.1
Max VALLINO 01:48.701:49.301:50.401:47.430.2 spm
42.Cranbrook Kingswood Crew Club01:49.0(54)03:38.3(51)05:27.9(42)07:16.0(42)+47.3
Isaac Cantin 01:49.001:49.301:49.601:48.131.0 spm
43.Buckingham Browne01:48.3(50)03:37.9(48)05:29.5(49)07:16.8(43)+48.1
Adon Goodpaster 01:48.301:49.601:51.601:47.230.7 spm
44.Westford Academy Crew01:46.1(42)03:35.6(43)05:27.9(42)07:18.3(44)+49.6
Avery KEEFE 01:46.101:49.501:52.301:50.430.7 spm
45.Chaminade High School01:43.5(29)03:31.1(34)05:24.2(40)07:19.6(45)+50.9
Kevin Figueroa 01:43.501:47.601:53.101:55.427.9 spm
46.St. Mark's School01:48.1(49)03:37.9(48)05:28.2(44)07:19.7(46)+51.0
Kartik DONEPUDI 01:48.101:49.801:50.301:51.634.0 spm
47.Advanced Community Rowing Association01:49.2(55)03:38.9(52)05:29.0(47)07:20.5(47)+51.8
Tarik AHMED 01:49.201:49.701:50.101:51.530.0 spm
48.Chaminade High School01:47.4(46)03:36.3(45)05:28.3(45)07:20.9(48)+52.2
Dominic MACEDO 01:47.401:48.901:52.001:52.632.8 spm
49.Boston College High School01:52.3(60)03:43.7(58)05:35.0(56)07:22.3(49)+53.6
Thomas ANDALORO 01:52.301:51.401:51.301:47.333.2 spm
50.Oak Neck Rowing Academy01:48.7(52)03:41.3(56)05:33.1(53)07:22.7(50)+54.0
Shawn Kapoor 01:48.701:52.601:51.801:49.631.2 spm
51.Hudson River Rowing Association, Inc.01:46.5(45)03:36.7(46)05:30.2(51)07:22.8(51)+54.1
Joseph RIVERA 01:46.501:50.201:53.501:52.630.2 spm
52.Unaffiliated01:46.3(44)03:37.8(47)05:30.1(50)07:23.6(52)+54.9
Robert Owen MCCANN 01:46.301:51.501:52.301:53.530.2 spm
53.Cranbrook Kingswood Crew Club01:45.3(37)03:34.4(40)05:29.3(48)07:26.0(53)+57.3
Masaki ITO 01:45.301:49.101:54.901:56.826.7 spm
54.Rumson-Fair Haven01:49.4(56)03:42.0(57)05:34.8(55)07:27.9(54)+59.2
Max KOLE 01:49.401:52.601:52.801:53.032.0 spm
55.Shrewsbury High School Crew01:49.4(56)03:39.4(53)05:33.3(54)07:29.0(55)+1:00.3
Gregory HURTER 01:49.401:50.001:53.901:55.628.3 spm
56.Hingham High School Rowing Association01:48.6(51)03:40.9(55)05:36.4(57)07:32.4(56)+1:03.7
Ned MACDONALD 01:48.601:52.301:55.501:56.029.8 spm
57.Burnt Hills Rowing Association, Inc.01:42.9(26)03:33.0(38)05:32.2(52)07:32.9(57)+1:04.2
Kyle STRAIT 01:42.901:50.101:59.202:00.728.2 spm
58.Augustine Classical Academy01:45.7(41)03:39.7(54)05:37.9(58)07:35.1(58)+1:06.4
Aaron CHAFFEE 01:45.701:54.001:58.201:57.228.4 spm
59.Boston Latin School01:52.7(61)03:48.3(60)05:44.1(60)07:37.0(59)+1:08.3
Armen YOUSSOUFIAN 01:52.701:55.601:55.801:53.033.2 spm
60.Sagamore Rowing Association01:55.6(62)03:50.8(62)05:46.3(61)07:40.1(60)+1:11.4
Christopher SMITHERS 01:55.601:55.201:55.501:53.834.5 spm
61.Pittsford Crew01:49.6(58)03:44.0(59)05:43.5(59)07:43.3(61)+1:14.6
Andrew OSGOOD 01:49.601:54.401:59.501:59.833.2 spm
62.OJR Wildcat Crew Club01:55.6(62)03:52.2(63)05:50.7(63)07:47.0(62)+1:18.3
Sean MATHEWS 01:55.601:56.601:58.501:56.328.2 spm
63.Cohasset Maritime Institute01:50.4(59)03:49.2(61)05:49.0(62)07:48.0(63)+1:19.3
Andrew HOADLEY 01:50.401:58.801:59.801:58.930.0 spm
64.Phillips Academy02:00.9(65)04:02.1(64)06:03.3(64)08:04.9(64)+1:36.2
Newaz RAHMAN 02:00.902:01.202:01.202:01.730.3 spm
65.Arlington Rowing Association - Arlington H.S.02:01.8(66)04:05.7(65)06:08.9(65)08:10.3(65)+1:41.6
Alex D'AGOSTINO 02:01.802:03.902:03.202:01.428.2 spm
66.Orange County Rowing Association01:59.0(64)04:06.7(66)06:15.6(66)08:23.5(66)+1:54.8
Maddox SKIGEN 01:59.002:07.702:08.902:08.029.5 spm