JM14 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.Fairfield Prep01:31.1(1)03:02.3(1)04:32.8(1)06:00.1(1)
Erik SPINKA 01:31.101:31.201:30.501:27.435.0 spm
2.Buckingham Browne01:35.1(6)03:11.6(4)04:48.0(3)06:21.1(2)+21.0
Chongyuan HONG 01:35.101:36.501:36.401:33.129.0 spm
3.Nashville Rowing Club01:31.9(2)03:07.1(2)04:45.3(2)06:22.7(3)+22.6
Clinton REGEN 01:31.901:35.201:38.201:37.430.0 spm
4.New Trier High School Rowing01:36.1(12)03:12.6(6)04:48.8(4)06:24.7(4)+24.6
Nick WOEHRLE 01:36.101:36.501:36.201:35.834.2 spm
5.Northfield Mount Hermon School01:35.9(10)03:12.3(5)04:48.8(4)06:28.0(5)+27.9
Miles KAMING-THANASSI 01:35.901:36.401:36.501:39.233.5 spm
6.Chaminade High School01:36.8(15)03:13.6(8)04:51.7(8)06:28.4(6)+28.3
Alexander MANOLARAKIS 01:36.801:36.801:38.101:36.632.0 spm
7.Amadeusz Rowing Academy01:37.9(22)03:17.2(21)04:55.4(14)06:28.6(7)+28.5
John MCNICHOLAS 01:37.901:39.301:38.201:33.232.4 spm
8.Hingham High School Rowing Association01:33.6(3)03:11.5(3)04:51.2(7)06:30.3(8)+30.2
Reed SCHILB 01:33.601:37.901:39.701:39.030.5 spm
9.Chaminade High School01:36.6(13)03:15.3(14)04:53.9(12)06:30.6(9)+30.5
Gabriel ELLER 01:36.601:38.701:38.601:36.731.0 spm
10.Canisius High School01:38.2(25)03:17.7(25)04:55.5(15)06:30.7(10)+30.6
James EAGAN 01:38.201:39.501:37.801:35.133.2 spm
10.Pelham Community Rowing Association01:39.7(38)03:18.7(28)04:56.9(23)06:30.7(10)+30.6
Julian CALLEGARI 01:39.701:39.001:38.201:33.830.2 spm
12.Albany Rowing Center01:37.9(22)03:15.9(16)04:53.3(10)06:31.1(12)+31.0
Landon THOMPSON 01:37.901:38.001:37.401:37.733.0 spm
13.Navesink Indoor Rowing01:38.4(26)03:17.2(21)04:54.9(13)06:31.7(13)+31.6
Boris KIZENKO 01:38.401:38.801:37.701:36.834.0 spm
14.Boston College High School01:35.5(7)03:13.6(8)04:52.6(9)06:31.9(14)+31.8
Baringer LOVAAS 01:35.501:38.101:39.001:39.334.5 spm
15.Boston College High School01:37.8(21)03:16.1(17)04:53.7(11)06:32.0(15)+31.9
Timothy PUGLIESE 01:37.801:38.301:37.601:38.435.3 spm
16.Three Rivers Rowing Association01:38.7(28)03:18.0(26)04:56.4(22)06:32.2(16)+32.1
Ben KIMMY 01:38.701:39.301:38.401:35.931.7 spm
17.Pelham Community Rowing Association01:38.9(30)03:18.4(27)04:58.2(26)06:33.0(17)+32.9
Abe ELIGATOR 01:38.901:39.501:39.801:34.834.0 spm
17.Cascadilla Boat Club, Ltd.01:37.1(18)03:15.6(15)04:55.6(19)06:33.0(17)+32.9
Aram CARPENTER 01:37.101:38.501:40.001:37.432.2 spm
19.Lewis S Mills Crew Team01:33.9(4)03:14.0(10)04:55.5(15)06:33.5(19)+33.4
Nicholas CAVOLI 01:33.901:40.101:41.501:38.031.0 spm
20.Boston College High School01:37.9(22)03:16.6(18)04:55.5(15)06:33.8(20)+33.7
Grigsby LOVAAS 01:37.901:38.701:38.901:38.332.0 spm
21.Boston College High School01:40.3(43)03:20.5(34)04:59.5(28)06:35.0(21)+34.9
Nick KURANDA 01:40.301:40.201:39.001:35.530.2 spm
22.Unaffiliated01:37.2(19)03:15.0(12)04:55.5(15)06:35.7(22)+35.6
Kent PLACE 01:37.201:37.801:40.501:40.332.0 spm
22.Bromfield/Acton-Boxboro Rowing01:35.5(7)03:12.7(7)04:50.8(6)06:35.7(22)+35.6
Stefan SCORNAVACCA 01:35.501:37.201:38.101:44.931.7 spm
24.Cascadilla Boat Club, Ltd.01:39.2(32)03:20.4(33)05:02.4(34)06:35.8(24)+35.7
Glen CULLINGS 01:39.201:41.201:42.001:33.433.7 spm
25.Brooks School Crew01:34.9(5)03:14.8(11)04:56.0(20)06:36.5(25)+36.4
Fritz WRIGHT 01:34.901:39.901:41.201:40.532.3 spm
26.Episcopal Academy01:37.0(17)03:16.7(19)04:56.3(21)06:36.7(26)+36.6
William STAVROPOULOS 01:37.001:39.701:39.601:40.534.0 spm
27.Avon High School01:39.7(38)03:19.5(31)04:59.5(28)06:37.6(27)+37.5
Alex MARKOWSKI 01:39.701:39.801:40.001:38.135.5 spm
28.Riverfront Recapture, Inc.01:35.7(9)03:15.1(13)04:56.9(23)06:38.0(28)+37.9
Liam SEELEY 01:35.701:39.401:41.801:41.135.5 spm
29.Brooks School Crew01:39.2(32)03:18.9(29)04:59.7(30)06:38.3(29)+38.2
Nathaniel WIRTH 01:39.201:39.701:40.801:38.536.2 spm
30.St. Augustine Preparatory High School01:36.9(16)03:17.6(24)04:59.8(31)06:39.4(30)+39.3
Joshua DIGGONS 01:36.901:40.701:42.201:39.530.2 spm
30.St. John's Prep01:39.7(38)03:19.0(30)04:59.1(27)06:39.4(30)+39.3
John WALSH 01:39.701:39.301:40.101:40.429.7 spm
32.Berkshire School01:37.7(20)03:16.7(19)04:58.0(25)06:39.7(32)+39.6
Matthew MCGLINSKY 01:37.701:39.001:41.301:41.631.2 spm
33.Boston College High School01:40.6(46)03:21.4(39)05:01.6(33)06:40.4(33)+40.3
Pietro BROCCA 01:40.601:40.801:40.201:38.833.7 spm
34.Phillips Academy01:40.1(42)03:20.8(35)05:01.5(32)06:40.7(34)+40.6
Kevin GUO 01:40.101:40.701:40.701:39.233.2 spm
35.Sagamore Rowing Association01:40.4(45)03:21.8(40)05:03.4(37)06:41.7(35)+41.6
Henry Schoeffel 01:40.401:41.401:41.601:38.232.7 spm
36.Boston College High School01:42.0(53)03:23.1(45)05:03.2(35)06:42.5(36)+42.4
Michael GREENE 01:42.001:41.101:40.101:39.334.0 spm
37.RFH Rowing01:42.3(55)03:25.1(51)05:07.0(45)06:43.8(37)+43.7
John THEODORE 01:42.301:42.801:41.901:36.833.2 spm
38.Shrewsbury High School Crew01:39.6(37)03:21.1(36)05:03.6(38)06:44.5(38)+44.4
Gavin CROUCH 01:39.601:41.501:42.501:41.028.5 spm
39.Great Valley Rowing Club01:35.9(10)03:17.5(23)05:03.2(35)06:44.9(39)+44.8
Nick MCDONALD 01:35.901:41.601:45.701:41.630.0 spm
40.Nashville Rowing Club01:41.5(50)03:23.3(46)05:05.5(41)06:45.7(40)+45.6
Ben REGEN 01:41.501:41.801:42.201:40.227.7 spm
41.Albany Rowing Center01:39.7(38)03:22.0(41)05:05.2(40)06:46.0(41)+45.9
Bill GANNON 01:39.701:42.301:43.201:40.730.0 spm
42.Saugatuck Rowing Club, LLC01:39.2(32)03:23.0(44)05:06.1(43)06:46.5(42)+46.4
Matthew GRIFFIN 01:39.201:43.801:43.101:40.331.2 spm
43.Brooks School Crew01:41.3(49)03:23.8(48)05:05.8(42)06:48.3(43)+48.2
Herbert LIU 01:41.301:42.501:42.001:42.532.3 spm
44.Cambridge Boat Club01:39.1(31)03:19.8(32)05:03.7(39)06:49.1(44)+49.0
Connor SIMKO 01:39.101:40.701:43.901:45.334.2 spm
45.Chaminade High School01:38.7(28)03:21.2(38)05:07.1(47)06:51.4(45)+51.3
James BURKE 01:38.701:42.501:45.901:44.430.8 spm
46.Boston College High School01:41.7(51)03:25.0(50)05:09.0(49)06:51.6(46)+51.5
Jack GRADY 01:41.701:43.301:44.001:42.633.7 spm
46.St. Peters Preparatory School01:38.6(27)03:21.1(36)05:06.3(44)06:51.6(46)+51.5
Sean HEROLD 01:38.601:42.501:45.201:45.234.5 spm
48.Ottawa Rowing Club01:39.2(32)03:22.4(43)05:07.0(45)06:51.7(48)+51.6
Andrew LOKHONIA 01:39.201:43.201:44.601:44.730.0 spm
49.Arlington Belmont Crew01:42.0(53)03:25.8(54)05:09.9(50)06:53.0(49)+52.9
Tor METELMANN 01:42.001:43.801:44.101:43.131.5 spm
50.Pittsford Crew01:41.9(52)03:24.9(49)05:08.9(48)06:54.3(50)+54.2
Matthew FABRIZIO 01:41.901:43.001:44.001:45.436.7 spm
51.St. Augustine Preparatory High School01:40.8(48)03:25.1(51)05:10.6(51)06:55.0(51)+54.9
Spencer CHIDLEY 01:40.801:44.301:45.501:44.428.5 spm
52.Albany Rowing Center01:40.3(43)03:25.5(53)05:12.5(53)06:55.6(52)+55.5
Andrew Gower 01:40.301:45.201:47.001:43.033.0 spm
53.Boston Latin School01:43.9(61)03:29.5(61)05:13.9(57)06:56.1(53)+56.0
Samuel SULLIVAN 01:43.901:45.601:44.401:42.231.0 spm
54.Boston College High School01:43.2(58)03:28.7(57)05:13.4(55)06:56.8(54)+56.7
Owen Keating 01:43.201:45.501:44.701:43.432.7 spm
55.Oak Neck Rowing Academy01:44.3(65)03:30.4(62)05:14.9(58)06:57.5(55)+57.4
Anthony FLORENCE 01:44.301:46.101:44.501:42.531.0 spm
56.Boston College High School01:44.0(63)03:29.3(60)05:13.8(56)06:57.8(56)+57.7
Jack MCCARTHY 01:44.001:45.301:44.501:43.931.5 spm
57.Hingham High School Rowing Association01:43.4(59)03:28.1(56)05:13.3(54)06:58.0(57)+57.9
Mason FAIRFIELD 01:43.401:44.701:45.201:44.630.8 spm
58.Hingham High School Rowing Association01:36.6(13)03:22.1(42)05:11.8(52)07:01.5(58)+1:01.4
Logan Littell 01:36.601:45.501:49.701:49.832.4 spm
59.Phillips Exeter Academy01:46.4(69)03:33.2(64)05:21.6(63)07:06.6(59)+1:06.5
Alexander URQUHART 01:46.401:46.801:48.401:45.029.2 spm
60.Advanced Community Rowing Association01:43.7(60)03:28.8(58)05:16.3(60)07:06.7(60)+1:06.6
Brandon EDWARDS 01:43.701:45.101:47.501:50.429.0 spm
60.Boston Latin School01:46.1(68)03:34.0(65)05:22.2(64)07:06.7(60)+1:06.6
Evan JOST-PRICE 01:46.101:47.901:48.201:44.633.2 spm
62.St. Peters Preparatory School01:40.6(46)03:29.2(59)05:20.6(62)07:07.0(62)+1:06.9
Biaggio GUIDO 01:40.601:48.601:51.401:46.432.5 spm
63.Bedford Crew Club01:42.3(55)03:26.8(55)05:16.7(61)07:08.0(63)+1:07.9
Matthew MARKS 01:42.301:44.501:49.901:51.333.4 spm
64.01:39.3(36)03:23.6(47)05:15.3(59)07:08.6(64)+1:08.5
John BRESETTE 01:39.301:44.301:51.701:53.332.0 spm
65.Unaffiliated01:50.4(80)03:39.7(75)05:27.6(67)07:10.1(65)+1:10.0
Guanlun CHEN 01:50.401:49.301:47.901:42.528.0 spm
66.OJR Wildcat Crew Club01:46.6(71)03:37.4(71)05:27.5(66)07:12.0(66)+1:11.9
Dylan BURKE 01:46.601:50.801:50.101:44.535.0 spm
67.OJR Wildcat Crew Club01:46.9(72)03:38.0(72)05:28.3(68)07:15.4(67)+1:15.3
Evan FORRESTER 01:46.901:51.101:50.301:47.233.7 spm
68.OJR Wildcat Crew Club01:45.4(67)03:35.6(67)05:26.5(65)07:16.0(68)+1:15.9
Niall MYLES 01:45.401:50.201:50.901:49.527.7 spm
69.RFH Rowing01:44.3(65)03:35.2(66)05:28.9(69)07:19.8(69)+1:19.7
Nicholas RAMONDO 01:44.301:50.901:53.701:50.931.5 spm
69.Unaffiliated01:49.8(78)03:40.2(76)05:31.2(71)07:19.8(69)+1:19.7
Noam Steiner TOMER 01:49.801:50.401:51.001:48.626.0 spm
71.Chaminade01:48.3(74)03:39.1(74)05:31.9(72)07:22.5(71)+1:22.4
Patrick MCKEEVER 01:48.301:50.801:52.801:50.630.2 spm
72.Chaminade High School01:49.1(76)03:38.6(73)05:32.0(73)07:24.6(72)+1:24.5
Nathaniel HENSHAW 01:49.101:49.501:53.401:52.527.0 spm
73.Orleans Sweeps01:42.8(57)03:32.0(63)05:29.2(70)07:26.2(73)+1:26.1
Nathaniel ROWE 01:42.801:49.201:57.201:57.028.6 spm
74.Unaffiliated01:46.5(70)03:36.7(69)05:34.0(75)07:28.3(74)+1:28.2
Jack STRAUSS 01:46.501:50.201:57.301:54.328.2 spm
75.Westford Academy Crew01:43.9(61)03:36.2(68)05:32.5(74)07:29.7(75)+1:29.6
Nolan CONNELL 01:43.901:52.301:56.301:57.232.1 spm
75.Unaffiliated01:48.1(73)03:41.1(78)05:35.3(76)07:29.7(75)+1:29.6
Graham Foote 01:48.101:53.001:54.201:54.434.5 spm
77.Milton Crew01:48.7(75)03:40.9(77)05:37.4(77)07:31.1(77)+1:31.0
Christopher DeLeonardis 01:48.701:52.201:56.501:53.731.2 spm
78.Oak Neck Rowing Academy01:51.9(81)03:46.9(81)05:42.2(81)07:33.3(78)+1:33.2
Nathaniel Goldman 01:51.901:55.001:55.301:51.032.2 spm
79.Community Rowing Inc.01:53.1(82)03:45.4(80)05:39.1(78)07:33.5(79)+1:33.4
Caleb Bove 01:53.101:52.301:53.701:54.330.8 spm
80.OJR Wildcat Crew Club01:54.0(83)03:48.8(82)05:44.0(82)07:37.9(80)+1:37.8
Hayden Cunningham 01:54.001:54.801:55.201:53.929.7 spm
81.St. Peters Preparatory School01:49.4(77)03:43.0(79)05:41.3(80)07:40.4(81)+1:40.3
Timothy OBrien 01:49.401:53.601:58.301:59.131.0 spm
82.Hudson River Rowing Association, Inc.01:55.9(84)03:53.0(84)05:51.5(84)07:45.8(82)+1:45.7
Andrew Madsen 01:55.901:57.101:58.501:54.327.5 spm
83.Unaffiliated01:50.3(79)03:48.8(82)05:49.6(83)07:46.4(83)+1:46.3
Liam MCCULLOUGH 01:50.301:58.502:00.801:56.733.0 spm
84.Community Rowing Inc.01:44.2(64)03:37.2(70)05:40.0(79)07:50.8(84)+1:50.7
Michael Abat 01:44.201:53.002:02.802:10.828.8 spm
85.St. John's Prep - Danvers, MA01:59.0(85)03:58.2(85)05:57.6(85)07:54.8(85)+1:54.7
Ryan FOLEY 01:59.001:59.201:59.401:57.230.2 spm
86.Cape Cod Rowing, Inc.02:03.6(86)04:13.4(86)06:35.3(86)08:44.8(86)+2:44.7
Tak Decker 02:03.602:09.802:21.902:09.632.7 spm
Chaminade   did not start
Patrick MCKEEVER 
Brooks School Crew   did not start
Gardner Brown 
East Bay Rowing   did not start
Will SILVERIA 
Chaminade High School   did not start
Vincenzo MONTONI 
Northfield Mount Hermon School   did not start
Thaddeus Howe 
Princeton National Rowing Association/MJRC   did not start
Nolan Kaputa 
St. Peters Preparatory School   did not start
Steve Jennings 
Cape cod youth rowing   did not start
Jacl DUGUAY 
Sagamore Rowing Association   did not start
Oscar ELDEN 
Community Rowing Inc.   did not start
Zachary Belizaire 
Community Rowing Inc.   did not start
Kevin Acero