JW14 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.Phillips Academy01:44.6(2)03:31.8(2)05:19.5(2)07:08.4(1)
Mia LEVY 01:44.601:47.201:47.701:48.932.2 spm
2.Miami International RowHouse01:43.5(1)03:29.9(1)05:18.9(1)07:10.8(2)+2.4
Gabrielle AMATO 01:43.501:46.401:49.001:51.931.0 spm
3.Detroit Women's Rowing Association01:49.8(7)03:38.3(3)05:27.5(3)07:14.3(3)+5.9
Beatrice BERNARD 01:49.801:48.501:49.201:46.832.0 spm
4.Potomac Boat Club01:51.2(14)03:41.5(7)05:30.8(4)07:17.5(4)+9.1
Annika GROMEK 01:51.201:50.301:49.301:46.630.7 spm
5.Wayland Weston01:50.5(12)03:41.9(8)05:32.9(5)07:22.8(5)+14.4
Jenna COOK 01:50.501:51.401:51.001:49.833.7 spm
6.Princeton National Rowing Association/MJRC01:48.1(4)03:40.4(5)05:34.2(6)07:25.7(6)+17.3
Erin HEYECK 01:48.101:52.301:53.801:51.530.5 spm
7.Phillips Exeter Academy01:47.9(3)03:40.2(4)05:36.3(10)07:27.7(7)+19.3
Nina WEELDREYER 01:47.901:52.301:56.101:51.530.5 spm
8.Glastonbury High School01:51.6(16)03:43.3(11)05:35.5(8)07:27.8(8)+19.4
Abby SOMOSKY 01:51.601:51.701:52.201:52.429.8 spm
9.Miami International RowHouse01:49.4(6)03:41.9(8)05:35.0(7)07:29.7(9)+21.3
Sarah ZANZURI 01:49.401:52.501:53.101:54.734.2 spm
10.Hingham High School Rowing Association01:50.2(9)03:42.3(10)05:35.8(9)07:29.9(10)+21.5
Claire SCHNORR 01:50.201:52.101:53.501:54.030.5 spm
11.Unaffiliated01:50.8(13)03:44.5(12)05:39.0(12)07:32.1(11)+23.7
Beatrice JONES 01:50.801:53.701:54.501:53.230.5 spm
12.Phillips Academy01:48.6(5)03:41.0(6)05:37.4(11)07:34.4(12)+26.0
Eliza SCHEER 01:48.601:52.401:56.401:57.029.7 spm
13.Cape Cod Rowing, Inc.01:50.2(9)03:45.0(14)05:41.0(14)07:34.8(13)+26.4
Montana BAILEY 01:50.201:54.801:56.001:53.931.5 spm
14.Unaffiliated01:52.3(18)03:46.6(17)05:42.1(15)07:35.2(14)+26.8
Natalie ASHTON 01:52.301:54.301:55.501:53.130.5 spm
14.Buffalo Scholastic Rowing Association01:52.7(23)03:48.7(20)05:44.1(18)07:35.2(14)+26.8
Christina SPIRA 01:52.701:56.001:55.401:51.130.2 spm
14.Wayland-Weston Rowing Association, Inc.01:53.7(29)03:48.9(21)05:43.6(17)07:35.2(14)+26.8
Clara HURNEY 01:53.701:55.201:54.701:51.635.7 spm
17.Hudson River Rowing Association01:50.4(11)03:44.8(13)05:40.7(13)07:35.5(17)+27.1
Julia GAUGHAN 01:50.401:54.401:55.901:54.830.0 spm
18.Friends of Port Rowing01:52.6(20)03:46.4(16)05:42.2(16)07:36.2(18)+27.8
Reilly KATZ 01:52.601:53.801:55.801:54.030.0 spm
19.Navesink Indoor Rowing01:53.3(26)03:48.9(21)05:45.3(20)07:37.5(19)+29.1
Abigail MALEK 01:53.301:55.601:56.401:52.232.0 spm
19.Winsor School01:54.0(33)03:49.2(25)05:44.2(19)07:37.5(19)+29.1
Scarlet PERRY 01:54.001:55.201:55.001:53.329.7 spm
21.Bedford Crew Club01:52.6(20)03:49.1(23)05:45.4(21)07:38.8(21)+30.4
Brooke GOULD 01:52.601:56.501:56.301:53.432.7 spm
22.Princeton National Rowing Association/MJRC01:54.1(35)03:50.3(28)05:46.2(26)07:39.8(22)+31.4
Elyse SZYCH 01:54.101:56.201:55.901:53.631.5 spm
23.Buffalo Scholastic Rowing Association01:51.4(15)03:47.4(18)05:45.6(23)07:40.3(23)+31.9
Chloe MCHUGH-FREEDENBERG 01:51.401:56.001:58.201:54.632.0 spm
24.Wayland-Weston Rowing Association, Inc.01:55.6(48)03:51.6(34)05:47.2(27)07:40.8(24)+32.4
Gabriella FARGNOLI 01:55.601:56.001:55.601:53.631.7 spm
25.OJR Wildcat Crew Club01:54.0(33)03:49.4(26)05:45.8(24)07:41.2(25)+32.8
Madeline BRAUN 01:54.001:55.401:56.401:55.432.0 spm
26.Absegami High School01:52.4(19)03:48.3(19)05:46.1(25)07:42.8(26)+34.4
Maya DESTEFANI 01:52.401:55.901:57.801:56.731.2 spm
27.Navesink River Rowing01:53.7(29)03:50.4(30)05:48.0(28)07:42.9(27)+34.5
Clare HAAS 01:53.701:56.701:57.601:54.931.5 spm
28.Phillips Exeter Academy01:49.9(8)03:46.3(15)05:45.5(22)07:44.1(28)+35.7
Amelia DEMOPOULOS 01:49.901:56.401:59.201:58.634.2 spm
28.Cedar Creek High School01:53.8(32)03:49.1(23)05:48.5(29)07:44.1(28)+35.7
Hannah GOOLDEN 01:53.801:55.301:59.401:55.628.5 spm
30.Albany Rowing Center01:54.5(38)03:52.4(38)05:51.4(35)07:46.4(30)+38.0
Schuyler RITCHIE 01:54.501:57.901:59.001:55.030.2 spm
30.Navesink Indoor Rowing01:55.5(47)03:52.2(36)05:49.5(32)07:46.4(30)+38.0
Paige LOH 01:55.501:56.701:57.301:56.929.0 spm
32.St. Mark's School01:53.7(29)03:51.7(35)05:50.6(34)07:47.1(32)+38.7
Jaclyn ZATSIORSKY 01:53.701:58.001:58.901:56.528.7 spm
33.OJR Wildcat Crew Club01:53.4(27)03:50.3(28)05:49.7(33)07:47.6(33)+39.2
Haley O'DONNELL 01:53.401:56.901:59.401:57.831.7 spm
34.Albany Rowing Center01:55.2(46)03:53.2(41)05:51.5(36)07:48.1(34)+39.7
Julia ASHTON 01:55.201:58.001:58.301:56.628.5 spm
35.Brooks School Crew01:52.8(24)03:49.5(27)05:48.6(30)07:48.4(35)+40.0
Ashley PICARD 01:52.801:56.701:59.101:59.835.3 spm
36.Greenwich Academy01:56.7(52)03:54.8(45)05:52.6(38)07:48.9(36)+40.5
Schuyler HYDE 01:56.701:58.101:57.801:56.330.2 spm
37.RFH Rowing01:54.4(36)03:51.3(32)05:48.9(31)07:49.6(37)+41.2
Lauren ANDERSEN 01:54.401:56.901:57.602:00.734.0 spm
38.Advanced Community Rowing Association01:57.7(59)03:54.7(44)05:52.3(37)07:49.7(38)+41.3
Margaret CASSADY 01:57.701:57.001:57.601:57.325.2 spm
39.Greater Lawrence Rowing01:56.3(50)03:54.2(42)05:53.9(44)07:50.9(39)+42.5
Livia IWANICKI 01:56.301:57.901:59.701:57.031.5 spm
40.Greenwich Academy01:56.7(52)03:54.9(48)05:53.1(41)07:52.1(40)+43.7
Caroline SCHMITZ 01:56.701:58.201:58.201:59.130.5 spm
41.Niskayuna High School01:52.2(17)03:51.5(33)05:53.3(42)07:52.6(41)+44.2
Leslie-Fairuz ABAD-NEAGU 01:52.201:59.302:01.801:59.329.0 spm
42.St. Mark's School01:57.0(56)03:55.4(50)05:53.9(44)07:52.7(42)+44.3
Paula HORNBOSTEL 01:57.001:58.401:58.501:58.831.3 spm
43.City Honors Crew01:56.2(49)03:54.8(45)05:54.3(46)07:53.1(43)+44.7
Kate CONNOLLY 01:56.201:58.601:59.501:58.830.2 spm
44.Shaker Rowing Association01:56.9(54)03:54.3(43)05:53.8(43)07:54.1(44)+45.7
Olivia MEROLLE 01:56.901:57.401:59.502:00.327.0 spm
45.Northfield Mount Hermon01:52.9(25)03:50.4(30)05:53.0(40)07:55.9(45)+47.5
Maura MATTHEWS 01:52.901:57.502:02.602:02.927.7 spm
46.West Side Rowing Club01:55.0(43)03:52.9(40)05:54.5(47)07:56.2(46)+47.8
Lilyanna LETTIERI 01:55.001:57.902:01.602:01.730.8 spm
47.Navesink Indoor Rowing01:58.3(62)03:57.2(55)06:00.1(55)07:56.8(47)+48.4
Hannah BATES 01:58.301:58.902:02.901:56.730.7 spm
47.Northampton Youth and Community Rowing Inc.01:54.4(36)03:55.2(49)05:56.6(48)07:56.8(47)+48.4
Saige HARPER 01:54.402:00.802:01.402:00.231.5 spm
49.Princeton National Rowing Association/MJRC01:54.6(40)03:52.3(37)05:52.8(39)07:57.0(49)+48.6
Hannah SZYCH 01:54.601:57.702:00.502:04.127.5 spm
50.New Trier High School Rowing01:55.1(45)03:54.8(45)05:57.5(50)07:58.6(50)+50.2
Morgan PERCE 01:55.101:59.702:02.702:01.031.5 spm
51.Belmont Rowing Center01:55.0(43)03:55.6(51)05:58.3(51)07:59.0(51)+50.6
Audrey BURRI 01:55.002:00.602:02.702:00.829.7 spm
52.Duxbury Bay Maritime School01:54.6(40)03:56.0(53)05:58.8(52)07:59.5(52)+51.1
Olivia SZACHTA 01:54.602:01.402:02.802:00.828.7 spm
53.Hingham High School Rowing Association01:58.2(61)03:58.1(57)06:02.8(57)08:00.3(53)+51.9
Teagan SCHNORR 01:58.201:59.902:04.701:57.428.7 spm
54.Buffalo Scholastic Rowing Association01:52.6(20)03:52.4(38)05:56.8(49)08:00.5(54)+52.1
Destiny SEVERN 01:52.601:59.802:04.402:03.731.2 spm
55.Pelham Community Rowing Association02:01.2(76)04:01.6(64)06:02.4(56)08:01.6(55)+53.2
Marguerite SCOTTI 02:01.202:00.402:00.801:59.127.2 spm
56.Albany Rowing Center01:56.9(54)03:56.1(54)05:59.2(53)08:02.0(56)+53.6
Mikayla LAHR 01:56.901:59.202:03.102:02.829.5 spm
57.Cedar Creek High School02:01.1(75)04:02.3(66)06:03.6(59)08:03.1(57)+54.7
Francesca MORRELL 02:01.102:01.202:01.301:59.629.5 spm
58.Narragansett Boat Club01:57.2(57)04:00.1(61)06:04.5(60)08:05.9(58)+57.5
Jadyn RAMOS 01:57.202:02.902:04.402:01.429.2 spm
59.OJR Wildcat Crew Club01:59.8(68)04:02.0(65)06:04.6(61)08:06.5(59)+58.1
Rachel NEMETH 01:59.802:02.202:02.602:01.831.0 spm
59.Phillips Academy01:53.6(28)03:55.6(51)06:03.3(58)08:06.5(59)+58.1
Lucia KISOVA 01:53.602:02.002:07.702:03.131.2 spm
61.Navesink Indoor Rowing01:59.8(68)04:03.6(69)06:07.9(65)08:09.8(61)+1:01.4
Annabelle KAELI 01:59.802:03.802:04.302:01.928.5 spm
62.Advanced Community Rowing Association01:58.6(64)03:59.7(60)06:05.5(62)08:12.1(62)+1:03.7
Megan MCLOUGHLIN 01:58.602:01.102:05.802:06.528.5 spm
63.Great Bay Rowing01:54.5(38)03:58.5(58)06:06.7(63)08:14.0(63)+1:05.6
Audrey SMITH 01:54.502:04.002:08.102:07.330.9 spm
64.Cape Cod Rowing, Inc.02:00.1(70)04:04.0(70)06:08.5(66)08:14.4(64)+1:06.0
Victoria HOWARD 02:00.102:03.902:04.502:06.030.0 spm
65.Navesink River Rowing01:56.5(51)03:57.2(55)05:59.2(53)08:14.5(65)+1:06.1
Sheridan SAINATO 01:56.502:00.702:02.002:15.432.1 spm
66.Unaffiliated01:59.1(66)04:05.9(73)06:11.4(69)08:14.6(66)+1:06.2
Maevis FAHEY 01:59.102:06.802:05.502:03.230.2 spm
67.Cambridge Boat Club02:00.2(71)04:01.5(62)06:07.0(64)08:15.7(67)+1:07.3
Eliza ABRAMS 02:00.202:01.302:05.502:08.630.0 spm
68.Great Bay Rowing01:57.5(58)03:58.9(59)06:09.4(67)08:17.8(68)+1:09.4
Margaret HORGAN 01:57.502:01.402:10.502:08.428.5 spm
69.St. Mark's School02:01.0(74)04:05.6(71)06:12.0(71)08:18.4(69)+1:10.0
Madeleine WASS 02:01.002:04.602:06.402:06.429.7 spm
70.Great Bay Rowing01:58.4(63)04:01.5(62)06:11.5(70)08:19.3(70)+1:10.9
Madison GASS 01:58.402:03.102:10.002:07.728.3 spm
71.Oakcrest High School01:59.2(67)04:02.5(67)06:10.3(68)08:21.0(71)+1:12.6
Madison LISITSIN 01:59.202:03.302:07.802:10.630.0 spm
72.Westford Academy Crew02:04.2(80)04:10.5(75)06:18.7(74)08:22.9(72)+1:14.5
Kara MAMMOLA 02:04.202:06.302:08.102:04.330.5 spm
73.East Bay Rowing01:58.7(65)04:05.7(72)06:16.8(73)08:25.3(73)+1:16.9
Corinne DOUGHERTY 01:58.702:07.002:11.102:08.527.5 spm
74.02:06.6(83)04:12.7(78)06:20.0(75)08:26.6(74)+1:18.2
Dounya BILAL 02:06.602:06.102:07.302:06.526.0 spm
75.Friends of Port Rowing02:07.8(85)04:15.5(81)06:23.2(77)08:29.9(75)+1:21.5
Brooke BOSSE 02:07.802:07.702:07.702:06.730.2 spm
76.Narragansett Boat Club01:54.9(42)04:02.6(68)06:15.3(72)08:30.1(76)+1:21.7
Maleah WEAVER 01:54.902:07.702:12.702:14.731.9 spm
77.Hingham High School Rowing Association02:04.1(79)04:15.6(82)06:27.0(79)08:34.8(77)+1:26.4
Anna WAGNER 02:04.102:11.502:11.402:07.831.5 spm
78.Emma Willarsd School02:03.4(78)04:13.9(80)06:26.1(78)08:35.7(78)+1:27.3
Emily ELLER 02:03.402:10.502:12.202:09.626.5 spm
79.Emma Willarsd School02:08.2(86)04:16.9(85)06:28.1(82)08:36.5(79)+1:28.1
Hunter DARIS 02:08.102:08.602:11.202:08.326.0 spm
80.Unaffiliated02:00.7(72)04:08.7(74)06:22.7(76)08:36.6(80)+1:28.2
Sarah ABATIELLO 02:00.702:08.002:14.002:13.927.5 spm
81.Hudson River Rowing Association, Inc.02:06.3(82)04:15.9(84)06:27.0(79)08:36.8(81)+1:28.4
Anika PATEL 02:06.302:09.602:11.102:09.829.8 spm
82.Emma Willarsd School02:07.0(84)04:15.7(83)06:28.5(83)08:39.7(82)+1:31.3
Julia FELTON 02:07.002:08.602:12.802:11.223.3 spm
83.Osprey Rowing Club01:57.7(59)04:12.1(76)06:27.6(81)08:41.7(83)+1:33.3
Elyse YANUSAS 01:57.702:14.402:15.502:14.028.6 spm
84.Duxbury Bay Maritime School02:01.7(77)04:12.5(77)06:31.5(84)08:42.8(84)+1:34.4
Gabrielle HUTCHINSON 02:01.702:10.802:19.002:11.329.3 spm
85.Brooks School Crew02:00.8(73)04:13.2(79)06:31.6(85)08:48.5(85)+1:40.1
Caroline ARRIZ 02:00.802:12.402:18.402:16.927.9 spm
86.Bermuda Rowing Association02:12.6(87)04:25.2(87)06:39.2(87)08:49.0(86)+1:40.6
Elsie HASTINGS 02:12.602:12.602:14.002:09.629.5 spm
87.Hingham High School Rowing Association02:05.8(81)04:19.7(86)06:36.3(86)08:56.8(87)+1:48.4
Cassandra DASCO 02:05.802:13.902:16.602:20.629.7 spm
88.Albany Rowing Center02:14.4(88)04:43.7(88)07:15.2(88)09:39.1(88)+2:30.7
Lillyann MORRISON 02:14.402:29.302:31.502:23.831.2 spm
Bare Hill Rowing Association   did not start
Anya BUCHOVECKY 
Saratoga Rowing Association, Inc.   did not start
Emily SWENSON 
Redwood Scullers   did not start
Caia COSTELLO 
Greenwich Academy   did not start
Madison FARELLO 
Community Rowing Inc.   did not start
Annie SHANNON 
Advanced Community Rowing Association   did not start
Siena EDWARDS 
Unaffiliated   did not start
Brooke CORDES 
Boston Latin School   did not start
Catherine FLYNN