Sun, 11:15 AM - Race 8 - M, JLW14, JLM14, W, LW, LM 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.Unaffiliated (U23)LMS01:35.8(2)03:11.5(2)04:48.0(2)06:21.2(1)
Reid NOCH 01:35.801:35.701:36.501:33.233.2 spm
2.Cambridge Boat ClubLM01:35.9(3)03:11.1(1)04:46.8(1)06:22.4(2)+1.2
Michael WILSON 01:35.901:35.201:35.701:35.635.2 spm
3.UnaffiliatedLMS01:35.7(1)03:12.1(3)04:50.6(3)06:29.6(3)+8.4
Allan WU 01:35.701:36.401:38.501:39.037.3 spm
4.Riverside Boat ClubLM01:36.9(6)03:15.0(6)04:52.9(5)06:30.9(4)+9.7
Ashton KNIGHT 01:36.901:38.101:37.901:37.937.5 spm
5.University of Rhode IslandLMS01:36.0(4)03:13.2(4)04:51.8(4)06:31.4(5)+10.2
John MANNION 01:36.001:37.201:38.601:39.535.0 spm
6.Riverside Boat ClubLM01:37.4(7)03:15.7(7)04:55.6(7)06:32.9(6)+11.7
Amel YOUNIS 01:37.401:38.301:39.901:37.437.5 spm
7.UnaffiliatedLMS01:36.5(5)03:13.7(5)04:53.9(6)06:34.1(7)+12.9
Charles KOONTZ 01:36.501:37.201:40.201:40.236.0 spm
8.Phillips AcademyLMS01:38.3(10)03:16.5(9)04:55.9(8)06:38.8(8)+17.6
Sam BOSHAR 01:38.301:38.201:39.401:42.933.3 spm
9.Phillips Exeter AcademyLMS01:40.0(12)03:20.5(12)05:00.5(10)06:39.2(9)+18.0
Stearns WEIL 01:40.001:40.501:40.001:38.832.0 spm
10.Oak Neck Rowing AcademyLMS01:37.8(9)03:16.1(8)04:56.0(9)06:42.4(10)+21.2
August GIRARDI 01:37.801:38.301:39.901:46.533.3 spm
11.Unaffiliated MS01:42.2(15)03:23.6(14)05:04.8(12)06:43.9(11)+22.7
Hector Vazquez MARTINEZ 01:42.201:41.401:41.201:39.128.0 spm
12.Gordon College RowingLMS01:43.1(20)03:25.8(15)05:08.6(15)06:47.4(12)+26.2
Emanuel MOUGANIS 01:43.101:42.701:42.801:38.833.2 spm
13.Loyola University MarylandLMS01:39.7(11)03:20.3(11)05:04.0(11)06:47.6(13)+26.4
Maxwell GREER 01:39.701:40.601:43.701:43.735.5 spm
14.Boston College High SchoolLMS01:40.2(13)03:22.3(13)05:05.1(13)06:49.0(14)+27.8
Robert ERWIN 01:40.201:42.101:42.801:43.932.7 spm
15.Middlesex School MS01:42.7(16)03:26.8(16)05:11.3(16)06:54.9(15)+33.7
Cole HUTTEMANN 01:42.701:44.101:44.501:43.533.0 spm
16.U.S. Coast Guard AcademyLMS01:37.5(8)03:18.1(10)05:07.2(14)06:58.8(16)+37.6
Joshua ROMANO 01:37.501:40.601:49.101:51.628.9 spm
17.Riverside Boat ClubLMS01:42.7(16)03:28.7(17)05:16.5(18)07:02.2(17)+41.0
Satoshi FUKUSHIMA 01:42.701:46.001:47.801:45.731.7 spm
18.Odder RoklubLW01:44.5(21)03:32.4(20)05:20.5(19)07:05.3(18)+44.1
Juliane Elander RASMUSSEN 01:44.501:47.901:48.101:44.939.7 spm
19.UnaffiliatedLMS01:42.7(16)03:28.8(18)05:16.0(17)07:06.4(19)+45.2
Benjamin DAVIES 01:42.701:46.101:47.201:50.434.0 spm
20.UnaffiliatedLM01:41.9(14)03:30.5(19)05:24.2(20)07:15.0(20)+53.8
Nathaniel ENNIS 01:41.901:48.601:53.701:50.832.7 spm
21.Boston College High SchoolLMS01:46.0(23)03:36.3(22)05:28.2(22)07:18.7(21)+57.5
Thomas GUINEE 01:46.001:50.301:51.901:50.533.0 spm
22.Gordon College RowingLMS01:44.7(22)03:35.3(21)05:27.6(21)07:19.0(22)+57.8
Luke PACCHIOLI 01:44.701:50.601:52.301:51.534.2 spm
23.Boston College High SchoolLMS01:49.5(25)03:39.6(24)05:29.9(23)07:19.9(23)+58.7
Sean DELANEY 01:49.501:50.101:50.301:49.932.2 spm
24.Gordon College RowingLMS01:49.6(26)03:41.1(25)05:32.8(24)07:24.9(24)+1:03.7
Andrew MYLANDER 01:49.601:51.501:51.701:52.034.5 spm
25.Rumson-Fair HavenJLM1401:49.4(24)03:42.0(26)05:34.8(25)07:27.9(25)+1:06.7
Max KOLE 01:49.401:52.601:52.801:53.032.0 spm
26.UnaffiliatedLWS01:52.3(28)03:45.0(27)05:37.7(26)07:28.5(26)+1:07.3
Annika HEUSER 01:52.301:52.701:52.701:50.735.0 spm
27.Community Rowing, Inc.LM01:42.9(19)03:37.4(23)05:37.8(27)07:35.4(27)+1:14.2
Samuel CHAKMAKJIAN 01:42.901:54.502:00.401:57.627.4 spm
28.UnaffiliatedLWS01:54.0(29)03:48.9(28)05:43.7(28)07:35.7(28)+1:14.5
Jaime COOK 01:54.001:54.901:54.801:52.030.7 spm
29.Cohasset Maritime InstituteJLM1401:50.4(27)03:49.2(29)05:49.0(29)07:48.0(29)+1:26.8
Andrew HOADLEY 01:50.401:58.801:59.801:58.930.0 spm
30.Gordon College RowingLWS02:02.0(31)04:04.3(30)06:08.4(30)08:14.5(30)+1:53.3
Naomi TRIPP 02:02.002:02.302:04.102:06.129.8 spm
31.Buffalo Scholastic Rowing AssociationJLW1402:01.1(30)04:05.8(31)06:15.7(31)08:20.8(31)+1:59.6
Erin JACKSON 02:01.102:04.702:09.902:05.131.2 spm
32.Gordon College RowingLMS02:04.4(33)04:12.7(33)06:20.8(32)08:32.7(32)+2:11.5
Matthew BECKER 02:04.402:08.302:08.102:11.829.0 spm
33.Invictus BostonLW02:03.8(32)04:12.4(32)06:22.7(33)08:33.5(33)+2:12.3
Heather ROONEY 02:03.802:08.602:10.302:10.929.2 spm
34.UnaffiliatedLW02:13.3(35)04:25.3(35)06:37.4(34)08:47.1(34)+2:25.9
Joelle ZASLOW 02:13.302:12.002:12.102:09.626.2 spm
35.Gordon College RowingLWS02:08.9(34)04:22.8(34)06:41.2(35)08:53.5(35)+2:32.3
Alexis PALLESCHI 02:08.902:13.902:18.402:12.425.0 spm