Sun., 10:15 a.m. - Race 8 - JLM U17, JM U17 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.RCRidley CollegeJM U1701:34.5(1)03:14.5(1)04:55.0(1)06:35.6(1)
Shane Keagan 01:34.501:40.001:40.501:40.732.5 spm
2.EHSEden High SchoolJLM U1701:41.4(4)03:23.8(3)05:06.4(3)06:46.4(2)+10.8
Owen Bartel 01:41.401:42.401:42.601:40.029.0 spm
3.DONDon Rowing ClubJM U1701:39.4(3)03:19.3(2)05:00.1(2)06:46.6(3)+11.0
Adrian Breen 01:39.401:39.901:40.801:46.635.7 spm
4.NRSNiagara Rowing SchoolJM U1701:39.2(2)03:24.1(4)05:11.5(4)06:54.9(4)+19.3
Aidan Smouter 01:39.201:44.901:47.401:43.431.5 spm
5.NRSNiagara Rowing SchoolJM U1701:45.0(9)03:31.1(7)05:15.8(5)06:55.3(5)+19.7
Matthew Johnston 01:45.001:46.101:44.701:39.532.2 spm
6.ARGNArgonaut Rowing ClubJM U1701:43.7(6)03:29.2(5)05:16.9(6)07:05.4(6)+29.8
Calvin Polo 01:43.701:45.501:47.701:48.631.5 spm
7.HNLNBCHanlan Boat ClubJLM U1701:44.7(8)03:35.9(8)05:27.9(8)07:17.0(7)+41.4
Alexander Tracey 01:44.701:51.201:52.001:49.229.7 spm
8.EHSEden High SchoolJLM U1701:51.0(13)03:42.8(11)05:33.6(10)07:20.6(8)+45.0
William Hughes 01:51.001:51.801:50.801:47.032.7 spm
9.WELLCWelland Centennial Secondary SchoolJM U1701:49.2(10)03:40.4(10)05:32.9(9)07:21.2(9)+45.6
Alexander Huizinga 01:49.201:51.201:52.501:48.330.2 spm
10.ELCSE.L.Crossley Secondary SchoolJM U1701:42.1(5)03:29.9(6)05:25.2(7)07:24.6(10)+49.0
Charlie Hill 01:42.101:47.801:55.301:59.428.7 spm
11.TRINBlessed Trinity High SchoolJM U1701:43.8(7)03:36.8(9)05:35.6(11)07:30.7(11)+55.1
Adam Dickson 01:43.801:53.001:58.801:55.133.2 spm
12.DONDon Rowing ClubJLM U1701:50.7(12)03:47.9(13)05:43.4(12)07:37.8(12)+1:02.2
Grant Von Hagen 01:50.701:57.201:55.501:54.433.7 spm
13.Upper Canada CollegeJLM U1701:49.2(10)03:45.0(12)05:44.5(13)07:42.4(13)+1:06.8
Nate Finney 01:49.201:55.801:59.501:57.929.9 spm
14.UCCUpper Canada CollegeJM U1701:55.0(16)03:52.1(14)05:49.6(14)07:43.9(14)+1:08.3
Marcus Brunga 01:55.001:57.101:57.501:54.330.7 spm
15.ORCOttawa Rowing ClubJLM U1701:52.4(14)03:53.2(15)06:01.3(16)08:02.4(15)+1:26.8
Ben Grenier 01:52.402:00.802:08.102:01.225.2 spm
16.LKCLakeshore Catholic High SchoolJM U1701:53.7(15)03:54.0(16)05:59.4(15)08:05.8(16)+1:30.2
Cole Bujan 01:53.702:00.302:05.402:06.432.5 spm
17.WELLCWelland Centennial Secondary SchoolJLM U1701:58.2(17)04:01.1(17)06:12.6(17)08:22.7(17)+1:47.1
Joey Everitt 01:58.202:02.902:11.502:10.127.7 spm
18.UCCUpper Canada CollegeJLM U1702:02.0(18)04:08.7(18)06:17.6(18)08:26.7(18)+1:51.1
Jack Orr 02:02.002:06.702:08.902:09.125.7 spm
19.LKCLakeshore Catholic High SchoolJLM U1702:07.2(20)04:19.9(20)06:32.9(19)08:41.7(19)+2:06.1
Tennessee Matyas 02:07.202:12.702:13.002:08.630.0 spm
20.DONDon Rowing ClubJLM U1702:06.4(19)04:18.7(19)06:34.9(20)08:51.3(20)+2:15.7
Lucas Chronis 02:06.402:12.302:16.202:16.427.7 spm
21.STMSt Marys SchoolJLM U1702:21.5(21)04:48.9(21)07:18.9(21)09:44.5(21)+3:08.9
Sanveer Sikand 02:21.502:27.402:30.002:25.728.2 spm
HNLNBCHanlan Boat ClubJLM U17   did not start
Elliott Curtis-Young 
TRINBlessed Trinity High SchoolJM U17   did not start
Jacob Morrison