[035] JLM U17 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.EHSEden High School01:41.4(4)03:23.8(2)05:06.4(2)06:46.4(1)
Owen Bartel 01:41.401:42.401:42.601:40.029.0 spm
2.ORCOttawa Rowing Club01:39.5(1)03:21.0(1)05:05.2(1)06:52.7(2)+6.3
Matthew Lokhonia 01:39.501:41.501:44.201:47.431.0 spm
3.NRSNiagara Rowing School01:40.9(2)03:26.3(4)05:12.2(4)06:54.8(3)+8.4
Preston Darling 01:40.901:45.401:45.901:42.529.2 spm
4.ORSSOakridge Secondary School01:41.2(3)03:25.6(3)05:11.6(3)06:56.7(4)+10.3
Kyland Mels-Williams 01:41.201:44.401:46.001:45.130.5 spm
5.UCCUpper Canada College01:43.1(6)03:30.8(5)05:19.1(5)07:04.4(5)+18.0
Lewis Lapham 01:43.101:47.701:48.301:45.332.2 spm
6.WELLCWelland Centennial Secondary School01:44.1(7)03:32.2(6)05:21.8(6)07:09.7(6)+23.3
Nico DAmelio 01:44.101:48.101:49.601:47.929.5 spm
7.RCRidley College01:44.6(8)03:33.6(7)05:23.4(7)07:12.0(7)+25.6
Tanner Bolduc 01:44.601:49.001:49.801:48.831.0 spm
8.TRINBlessed Trinity High School01:47.2(12)03:36.0(11)05:25.5(9)07:13.9(8)+27.5
Marcus Celia 01:47.201:48.801:49.501:48.329.5 spm
9.UCCUpper Canada College01:47.1(11)03:38.0(12)05:27.6(10)07:14.8(9)+28.4
Morley Roden 01:47.101:50.901:49.601:47.130.2 spm
10.UCCUpper Canada College01:44.7(9)03:34.4(8)05:24.7(8)07:15.2(10)+28.8
Ethan Li 01:44.701:49.701:50.301:50.529.0 spm
11.HNLNBCHanlan Boat Club01:44.7(9)03:35.9(10)05:27.9(11)07:17.0(11)+30.6
Alexander Tracey 01:44.701:51.201:52.001:49.229.7 spm
12.EHSEden High School01:51.0(24)03:42.8(19)05:33.6(15)07:20.6(12)+34.2
William Hughes 01:51.001:51.801:50.801:47.032.7 spm
13.ARGNArgonaut Rowing Club01:48.0(14)03:38.3(13)05:30.5(12)07:20.9(13)+34.5
Oscar Quigley 01:48.001:50.301:52.201:50.430.0 spm
14.NRSNiagara Rowing School01:42.0(5)03:34.9(9)05:31.5(13)07:22.7(14)+36.3
Matthew Jinks 01:42.001:52.901:56.601:51.227.7 spm
15.UCCUpper Canada College01:50.1(21)03:42.2(18)05:33.9(16)07:23.3(15)+36.9
Max Willner 01:50.101:52.101:51.701:49.429.5 spm
16.UCCUpper Canada College01:48.4(15)03:39.7(14)05:33.1(14)07:25.6(16)+39.2
Lucas Fiorini 01:48.401:51.301:53.401:52.629.0 spm
17.UCCUpper Canada College01:51.5(25)03:43.0(20)05:34.7(18)07:25.9(17)+39.5
Nigel Radhakrishnan 01:51.501:51.501:51.701:51.230.5 spm
18.Blessed Trinity01:47.3(13)03:41.5(17)05:34.9(19)07:26.1(18)+39.7
Alex Beauvais 01:47.301:54.201:53.401:51.229.7 spm
19.LKCLakeshore Catholic High School01:49.4(19)03:41.2(16)05:34.3(17)07:26.6(19)+40.2
Joshua Benard 01:49.401:51.801:53.101:52.229.0 spm
20.NRSNiagara Rowing School01:49.3(17)03:41.1(15)05:35.8(20)07:29.7(20)+43.3
Owen Nicholls 01:49.301:51.801:54.701:53.829.7 spm
21.ARGNArgonaut Rowing Club01:49.3(17)03:43.9(21)05:39.1(21)07:32.0(21)+45.6
Joshua Leung 01:49.301:54.601:55.201:52.830.0 spm
22.UCCUpper Canada College01:55.6(28)03:49.9(26)05:43.1(22)07:33.9(22)+47.5
Jason Lee 01:55.601:54.301:53.201:50.830.3 spm
23.UCCUpper Canada College01:51.9(26)03:49.2(25)05:44.1(24)07:35.8(23)+49.4
Sebastian Jones 01:51.901:57.301:54.901:51.730.7 spm
24.DONDon Rowing Club01:50.7(23)03:47.9(24)05:43.4(23)07:37.8(24)+51.4
Grant Von Hagen 01:50.701:57.201:55.501:54.433.7 spm
25.NFRCNiagara Falls Rowing Club01:50.1(21)03:47.5(23)05:45.3(26)07:39.1(25)+52.7
Malcolm Saylor 01:50.101:57.401:57.801:53.929.0 spm
26.Upper Canada College01:49.2(16)03:45.0(22)05:44.5(25)07:42.4(26)+56.0
Nate Finney 01:49.201:55.801:59.501:57.929.9 spm
27.STMSt Marys School01:57.1(29)03:56.2(29)05:59.1(28)07:59.9(27)+1:13.5
Ian Dekker 01:57.101:59.102:02.902:00.729.8 spm
28.ORCOttawa Rowing Club01:52.4(27)03:53.2(28)06:01.3(29)08:02.4(28)+1:16.0
Ben Grenier 01:52.402:00.802:08.102:01.225.2 spm
29.ARGNArgonaut Rowing Club01:49.7(20)03:51.9(27)05:56.8(27)08:03.6(29)+1:17.2
Liam Lewis 01:49.702:02.202:04.902:06.833.6 spm
30.STMSt Marys School01:57.2(30)04:03.8(31)06:13.9(31)08:16.5(30)+1:30.1
Jacob Guerin 01:57.202:06.602:10.102:02.530.2 spm
31.WELLCWelland Centennial Secondary School01:58.2(31)04:01.1(30)06:12.6(30)08:22.7(31)+1:36.3
Joey Everitt 01:58.202:02.902:11.502:10.127.7 spm
32.UCCUpper Canada College02:02.0(33)04:08.7(32)06:17.6(32)08:26.7(32)+1:40.3
Jack Orr 02:02.002:06.702:08.902:09.125.7 spm
33.UCCUpper Canada College02:01.5(32)04:10.8(33)06:23.6(33)08:33.9(33)+1:47.5
Lucas Roden 02:01.502:09.302:12.802:10.330.7 spm
34.LKCLakeshore Catholic High School02:07.2(35)04:19.9(35)06:32.9(34)08:41.7(34)+1:55.3
Tennessee Matyas 02:07.202:12.702:13.002:08.630.0 spm
35.DONDon Rowing Club02:06.4(34)04:18.7(34)06:34.9(35)08:51.3(35)+2:04.9
Lucas Chronis 02:06.402:12.302:16.202:16.427.7 spm
36.STMSt Marys School02:21.5(36)04:48.9(36)07:18.9(36)09:44.5(36)+2:58.1
Sanveer Sikand 02:21.502:27.402:30.002:25.728.2 spm
TRINBlessed Trinity High School   did not start
Tyler Devic 
HNLNBCHanlan Boat Club   did not start
Elliott Curtis-Young