[047] JLW U19 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team01:55.9(2)03:53.5(2)05:48.9(1)07:40.2(1)
Grace Weaver 01:55.901:57.601:55.401:51.329.5 spm
2.LBCLeander Boat Club01:56.8(3)03:54.5(3)05:52.2(3)07:46.7(2)+6.5
Isabella Durcak 01:56.801:57.701:57.701:54.432.2 spm
3.HTCHatchets Training Centre01:53.3(1)03:50.7(1)05:49.8(2)07:47.0(3)+6.8
Kennedy Burrows 01:53.301:57.401:59.101:57.232.7 spm
4.RCRidley College01:56.9(4)03:55.2(4)05:54.3(4)07:52.1(4)+11.9
Charlotte Drennan 01:56.901:58.301:59.101:57.831.2 spm
5.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team01:57.7(5)03:56.6(5)05:55.6(5)07:54.4(5)+14.2
Rebecca Dockray 01:57.701:58.901:59.001:58.928.8 spm
6.TRINBlessed Trinity High School02:00.4(14)04:01.5(9)06:02.9(7)08:01.5(6)+21.3
Hannah Locco 02:00.402:01.102:01.401:58.633.5 spm
7.LBCLeander Boat Club02:00.7(16)04:01.9(11)06:03.7(8)08:04.2(7)+24.0
Zoe Durcak 02:00.702:01.202:01.802:00.530.5 spm
8.NFRCNiagara Falls Rowing Club01:58.7(8)03:58.0(6)06:00.7(6)08:05.0(8)+24.8
Sophia Scott 01:58.701:59.302:02.702:04.327.5 spm
9.NFRCNiagara Falls Rowing Club01:58.9(9)04:01.8(10)06:07.1(12)08:08.9(9)+28.7
Maggie Wang 01:58.902:02.902:05.302:01.927.5 spm
10.TRINBlessed Trinity High School01:59.9(11)04:02.2(12)06:05.4(9)08:10.4(10)+30.2
Thea Freer 01:59.902:02.302:03.202:05.030.0 spm
11.BRKVLBrockville Rowing Club01:58.3(6)04:01.1(8)06:06.7(10)08:10.9(11)+30.7
Isabella Howley 01:58.302:02.802:05.602:04.331.0 spm
12.Unaff.Unaffiliated (CAN)01:59.7(10)04:06.1(15)06:14.5(16)08:14.1(12)+33.9
Emily Pain 01:59.702:06.402:08.401:59.635.0 spm
13.Governor Simcoe Secondary School01:58.4(7)04:00.6(7)06:07.0(11)08:14.7(13)+34.5
Laci Shute 01:58.402:02.202:06.402:07.829.0 spm
14.EHSEden High School02:01.7(19)04:03.6(13)06:09.2(13)08:16.6(14)+36.4
Devon Campbell 02:01.702:01.902:05.602:07.428.5 spm
15.BRNKBranksome Hall02:00.8(17)04:03.6(13)06:09.9(14)08:16.7(15)+36.5
Maya Fijalkowski 02:00.802:02.802:06.302:06.829.3 spm
16.NFRCNiagara Falls Rowing Club02:01.0(18)04:06.1(15)06:14.0(15)08:22.3(16)+42.1
Brianna Certo 02:01.002:05.102:07.902:08.330.0 spm
17.DONDon Rowing Club02:00.6(15)04:08.0(17)06:17.8(17)08:24.1(17)+43.9
Kristen Till 02:00.602:07.402:09.802:06.230.5 spm
18.TRINBlessed Trinity High School02:05.5(24)04:11.4(21)06:18.0(18)08:24.2(18)+44.0
Kayla Whitnell 02:05.502:05.902:06.602:06.229.7 spm
19.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team------08:25.0(19)+44.8
Kaelyn Mercuri 
20.RCRidley College02:02.9(21)04:10.5(20)06:20.5(20)08:26.5(20)+46.3
Ipek Derinkok 02:02.902:07.602:10.002:06.026.2 spm
21.NRSNiagara Rowing School02:02.0(20)04:09.7(19)06:19.6(19)08:28.7(21)+48.5
Tayah Clare 02:02.002:07.702:09.902:09.128.5 spm
22.BRNKBranksome Hall02:05.2(23)04:12.8(22)06:21.4(22)08:30.4(22)+50.2
Kira Darou-Santos 02:05.202:07.602:08.602:09.030.5 spm
23.CCHCatholic Central High School02:00.3(13)04:09.3(18)06:20.9(21)08:31.2(23)+51.0
Ava Dlugolecki 02:00.302:09.002:11.602:10.329.5 spm
24.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team02:07.2(27)04:14.5(23)06:24.7(23)08:32.0(24)+51.8
Kylie Mercuri 02:07.202:07.302:10.102:07.328.2 spm
25.STMSt Marys School02:06.1(25)04:15.7(24)06:26.0(24)08:35.0(25)+54.8
Natalie Murphy 02:06.102:09.602:10.302:09.128.2 spm
26.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team02:09.7(31)04:23.8(29)06:37.4(28)08:45.5(26)+1:05.3
Jodi Friesen 02:09.602:14.102:13.602:08.127.0 spm
27.TRINBlessed Trinity High School02:09.2(30)04:21.2(27)06:34.2(25)08:46.8(27)+1:06.6
Bianca Faraci 02:09.102:12.002:13.002:12.629.5 spm
28.DONDon Rowing Club02:11.3(33)04:25.2(30)06:37.8(29)08:50.9(28)+1:10.7
Sejal Jain 02:11.302:13.902:12.602:13.129.0 spm
29.HAVGHavergal College02:03.8(22)04:17.2(26)06:34.3(26)08:52.3(29)+1:12.1
Jiatong Han 02:03.802:13.402:17.102:18.130.7 spm
30.ORCOttawa Rowing Club02:00.2(12)04:15.9(25)06:34.7(27)08:54.8(30)+1:14.6
Caitlin McMann 02:00.202:15.702:18.802:20.232.4 spm
31.DONDon Rowing Club02:09.1(29)04:26.6(32)06:43.6(31)08:58.2(31)+1:18.0
Olivia Storr 02:09.102:17.502:17.002:14.734.2 spm
32.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team02:07.6(28)04:22.1(28)06:41.2(30)09:02.4(32)+1:22.2
Hailey Gratton 02:07.602:14.502:19.102:21.230.0 spm
33.DONDon Rowing Club02:09.7(31)04:27.6(33)06:44.9(32)09:02.5(33)+1:22.3
Emily Czulinski 02:09.602:17.902:17.302:17.729.7 spm
34.BARCBarrie Rowing Club02:06.2(26)04:26.4(31)06:47.5(33)09:07.7(34)+1:27.5
Jessica March 02:06.202:20.202:21.102:20.334.2 spm
35.WELLCWelland Centennial Secondary School02:22.7(34)04:44.0(34)07:04.8(34)09:24.6(35)+1:44.4
Karli Schellenberg 02:22.702:21.302:20.802:19.831.2 spm
ARGNArgonaut Rowing Club   did not start
Jamie Blunt 
WELLCWelland Centennial Secondary School   did not start
Nadya Mulholland