[048] JW U19 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.ORCOttawa Rowing Club01:48.8(1)03:41.4(2)05:33.5(2)07:21.1(1)
Rachel Weber 01:48.801:52.601:52.101:47.731.4 spm
2.HCSSHoly Cross Catholic Secondary School01:49.4(2)03:41.3(1)05:33.4(1)07:22.4(2)+1.3
Alexandra Wiley 01:49.401:51.901:52.101:49.130.2 spm
3.STFRSt. Francis High School01:51.3(3)03:43.8(3)05:36.0(3)07:24.5(3)+3.4
Teagan Orth 01:51.301:52.501:52.201:48.630.5 spm
4.WSTRNWestern Rowing Club01:53.4(11)03:46.3(5)05:39.1(5)07:26.0(4)+4.9
Fiona Elliott 01:53.401:52.901:52.801:46.926.7 spm
5.NRSNiagara Rowing School01:52.5(6)03:45.0(4)05:37.6(4)07:27.4(5)+6.3
Seyene Oord 01:52.501:52.501:52.601:49.828.5 spm
6.WSTRNWestern Rowing Club01:53.1(9)03:47.1(8)05:41.8(7)07:30.4(6)+9.3
Hannah Elliott 01:53.101:54.001:54.701:48.728.2 spm
7.STMSt Marys School01:53.8(15)03:47.4(9)05:41.0(6)07:33.0(7)+11.9
Emma Lazenby 01:53.801:53.601:53.601:52.129.7 spm
8.RCRidley College01:53.5(13)03:47.8(10)05:42.9(11)07:34.2(8)+13.1
Rylie Wake 01:53.501:54.301:55.101:51.329.7 spm
9.RCRidley College01:51.4(4)03:46.5(6)05:42.5(8)07:34.4(9)+13.3
Jamie Pritchard 01:51.401:55.101:56.001:51.928.0 spm
10.BARCBarrie Rowing Club01:54.2(17)03:48.7(12)05:43.8(12)07:35.9(10)+14.8
Ceilidh MacDonald 01:54.201:54.501:55.101:52.127.2 spm
11.ARGNArgonaut Rowing Club01:54.1(16)03:48.5(11)05:42.7(9)07:37.8(11)+16.7
Morven Caesar 01:54.101:54.401:54.201:55.232.8 spm
12.HAVGHavergal College01:53.0(8)03:50.3(14)05:47.1(13)07:40.5(12)+19.4
Alicia Shen 01:53.001:57.301:56.801:53.430.0 spm
13.ARGNArgonaut Rowing Club01:52.8(7)03:46.8(7)05:42.8(10)07:42.7(13)+21.6
Isabella Jachymek 01:52.801:54.001:56.001:59.932.2 spm
14.KRCKingston Rowing Club01:55.0(23)03:52.3(20)05:50.2(17)07:43.9(14)+22.8
Paula Becher 01:55.001:57.301:57.901:53.728.5 spm
15.ORCOttawa Rowing Club01:55.2(25)03:53.4(23)05:51.7(21)07:46.8(15)+25.7
Lauren Blume 01:55.201:58.201:58.301:55.129.7 spm
16.RCRidley College01:54.2(17)03:51.1(17)05:50.1(16)07:47.6(16)+26.5
Gabrielle Cook 01:54.201:56.901:59.001:57.528.5 spm
17.NRSNiagara Rowing School01:55.5(26)03:51.5(19)05:48.6(14)07:48.0(17)+26.9
Meredith Hilmayer 01:55.501:56.001:57.101:59.426.3 spm
18.DONDon Rowing Club01:53.3(10)03:50.5(15)05:50.4(18)07:48.5(18)+27.4
Melisa Isado 01:53.301:57.201:59.901:58.129.5 spm
19.NFRCNiagara Falls Rowing Club01:53.4(11)03:51.4(18)05:50.6(19)07:48.6(19)+27.5
Caroline Candeloro 01:53.401:58.001:59.201:58.029.7 spm
20.ORCOttawa Rowing Club01:54.8(22)03:52.4(21)05:51.0(20)07:49.9(20)+28.8
Zella James 01:54.801:57.601:58.601:59.029.2 spm
21.ARGNArgonaut Rowing Club01:55.0(23)03:53.4(23)05:54.0(24)07:52.1(21)+31.0
Lauren Tigert 01:55.001:58.402:00.601:58.229.5 spm
22.DONDon Rowing Club01:54.4(20)03:52.9(22)05:52.4(22)07:52.2(22)+31.1
Nicole Yarzon 01:54.401:58.501:59.501:59.833.2 spm
23.NDCSNotre Dame College School01:51.6(5)03:49.7(13)05:49.9(15)07:52.3(23)+31.2
Morgan Elson 01:51.601:58.102:00.202:02.431.8 spm
24.NFRCNiagara Falls Rowing Club01:58.7(37)03:57.8(32)05:56.9(27)07:52.5(24)+31.4
Alissandra Iacobaccio 01:58.701:59.101:59.101:55.627.2 spm
25.NFRCNiagara Falls Rowing Club01:55.7(29)03:54.0(25)05:54.9(25)07:54.5(25)+33.4
Jordan Kesseler 01:55.701:58.302:00.901:59.628.5 spm
26.LBCLeander Boat Club01:57.3(32)03:55.7(29)05:57.6(28)07:55.8(26)+34.7
Sequoia Deathe 01:57.301:58.402:01.901:58.227.5 spm
27.ARGNArgonaut Rowing Club01:56.1(30)03:54.4(26)05:54.9(25)07:55.9(27)+34.8
Rebecca Randall 01:56.101:58.302:00.502:00.929.3 spm
28.NDCSNotre Dame College School01:53.6(14)03:50.9(16)05:52.4(22)07:56.8(28)+35.7
Gillian Jansen 01:53.601:57.302:01.502:04.531.6 spm
29.ORCOttawa Rowing Club01:57.0(31)03:56.5(30)05:58.5(30)07:57.1(29)+36.0
Mackenzie Mihorean 01:57.001:59.502:02.001:58.630.0 spm
30.KRCKingston Rowing Club01:55.6(28)03:56.6(31)05:58.5(30)07:57.3(30)+36.2
Kendra Leishman 01:55.602:01.002:01.901:58.830.2 spm
31.HAVGHavergal College01:58.9(39)03:59.1(36)05:59.4(32)07:58.7(31)+37.6
Elizabeth Andersons 01:58.902:00.202:00.301:59.327.0 spm
32.ORCOttawa Rowing Club01:57.6(34)03:59.4(37)06:02.7(36)07:58.9(32)+37.8
Sequoia Elson 01:57.602:01.802:03.301:56.328.5 spm
33.ARGNArgonaut Rowing Club01:57.5(33)03:58.5(34)06:01.4(35)08:00.3(33)+39.2
Camryn Steen 01:57.502:01.002:02.901:58.831.0 spm
34.NDCSNotre Dame College School01:54.2(17)03:54.9(28)05:58.1(29)08:00.5(34)+39.4
Jillian VanDyk 01:54.202:00.702:03.202:02.430.7 spm
34.LBCLeander Boat Club01:58.1(35)03:57.8(32)06:00.9(34)08:00.5(34)+39.4
Delaney Davis 01:58.101:59.702:03.101:59.633.0 spm
36.ELCSE.L.Crossley Secondary School01:58.9(39)03:58.6(35)06:00.3(33)08:03.6(36)+42.5
Arden Schirru 01:58.901:59.702:01.702:03.327.3 spm
37.WELLCWelland Centennial Secondary School01:59.2(41)03:59.7(38)06:02.7(36)08:05.4(37)+44.3
Natalie Della Valle 01:59.202:00.502:03.002:02.728.5 spm
38.STFRSt. Francis High School01:58.4(36)04:00.8(40)06:04.8(38)08:05.5(38)+44.4
Mercy Whitman 01:58.402:02.402:04.002:00.629.2 spm
39.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team02:00.9(47)04:03.5(43)06:06.0(39)08:07.0(39)+45.9
Madison Lawrie 02:00.902:02.602:02.502:01.129.2 spm
40.WELLCWelland Centennial Secondary School02:00.2(44)04:03.2(42)06:06.7(41)08:09.1(40)+48.0
Lily Charlebois 02:00.202:03.002:03.502:02.327.8 spm
41.NFRCNiagara Falls Rowing Club02:00.4(46)04:02.1(41)06:07.2(42)08:11.7(41)+50.6
Charlotte Collee 02:00.402:01.702:05.102:04.526.7 spm
42.HAVGHavergal College01:55.5(26)03:59.8(39)06:06.3(40)08:12.4(42)+51.3
Aditi Pundit 01:55.502:04.302:06.502:06.129.7 spm
43.HAVGHavergal College02:00.0(43)04:04.0(44)06:09.8(43)08:12.9(43)+51.8
Jossia Rana 02:00.002:04.002:05.802:03.230.7 spm
44.HAVGHavergal College02:00.3(45)04:04.7(46)06:10.1(44)08:15.7(44)+54.6
Eleanor Sokolowski 02:00.302:04.402:05.402:05.727.5 spm
45.WELLCWelland Centennial Secondary School02:04.2(50)04:10.7(49)06:17.8(49)08:19.9(45)+58.8
Alyssa Dekker 02:04.202:06.502:07.102:02.127.5 spm
46.BRNKBranksome Hall02:01.4(48)04:06.1(47)06:12.6(45)08:20.9(46)+59.8
Chloe Seljak 02:01.402:04.702:06.502:08.428.3 spm
47.HAVGHavergal College01:59.2(41)04:04.3(45)06:13.9(46)08:21.7(47)+1:00.6
Simone Uleckas 01:59.202:05.102:09.602:07.826.4 spm
48.HAVGHavergal College01:54.5(21)03:54.8(27)06:15.3(47)08:23.2(48)+1:02.1
Olivia Guy 01:54.502:00.302:20.502:07.927.6 spm
49.HAVGHavergal College01:58.7(37)04:06.5(48)06:17.7(48)08:28.2(49)+1:07.1
Emma McCurdy-Franks 01:58.702:07.802:11.202:10.527.2 spm
50.HAVGHavergal College02:01.5(49)04:10.9(50)06:21.5(50)08:30.2(50)+1:09.1
Nadia Salem 02:01.502:09.402:10.602:08.829.7 spm
51.BRNKBranksome Hall02:06.2(53)04:15.4(51)06:26.8(51)08:34.1(51)+1:13.0
Dalia Golovco 02:06.202:09.102:11.402:07.331.0 spm
52.RCRidley College02:07.7(54)04:20.9(52)06:35.5(52)08:49.3(52)+1:28.2
Feifan Gao 02:07.702:13.202:14.602:13.829.3 spm
53.HNLNBCHanlan Boat Club02:04.4(51)04:24.3(54)06:44.8(54)08:57.4(53)+1:36.3
Capri Kunanec 02:04.402:19.902:20.502:12.628.7 spm
54.HNLNBCHanlan Boat Club02:05.9(52)04:22.4(53)06:41.6(53)08:58.5(54)+1:37.4
Annika Christen 02:05.902:16.502:19.202:16.929.2 spm
55.WELLCWelland Centennial Secondary School02:16.6(55)04:45.7(55)07:19.5(55)09:49.7(55)+2:28.6
Alessandra Campigotto 02:16.602:29.102:33.802:30.329.0 spm
RCRidley College   did not start
Ella McRae 
HAVGHavergal College   did not start
Lindsay Stock 
GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team   did not start
Mikayla Beauvais 
LBCLeander Boat Club   did not start
Sarah Jeffrey 
HAVGHavergal College   did not start
Rachel Turnbull