Sunday Redrawn
The Sunday J14-15 Regatta has been redrawn

Sun, 14:35 - Race 232F - Op J14 1st 8x+ Heat 1

all crews except last => SAB, remainder => FC

pos.codecrew
stroke
lane500mfinish
interval
qualification
1.ABSAbingdon School Boat Club A[4]01:39.90(1)03:23.87(1)SAB
 Ben Knight01:43.97
2.MOSMossbourne Rowing Academy[1]01:42.24(2)03:26.45(2)SAB
 James Sprange01:44.21+2.58
3.WRCWallingford Rowing Club A[3]01:51.56(3)03:46.43(3)SAB
 Will Eaton01:54.87+22.56
4.CHECheltenham College Boat Club D[2]01:56.38(4)04:00.01(4)SAB
 Edward Mack02:03.63+36.14
GMSGreat Marlow School Boat Club did not start
 Archie Johnston

Sun, 14:43 - Race 233G - Op J14 1st 8x+ Heat 2

all crews except last => SAB, remainder => FC

pos.codecrew
stroke
lane500mfinish
interval
qualification
1.RBLReading Blue Coat School Boat Club A[3]01:46.51(1)03:38.23(1)SAB
 Ben Nathan01:51.72
2.SESSt Edwards School Boat Club A[2]01:46.78(2)03:39.23(2)SAB
 Finlay Powell01:52.45+1.00
3.KCSKings College School Boat Club A[5]01:49.53(4)03:41.55(3)SAB
 Felix Sitter01:52.02+3.32
4.KHSKew House School Boat Club[1]01:47.00(3)03:42.55(4)SAB
 Frank Mace01:55.55+4.32
5.DULDulwich College Boat Club A[4]01:51.88(5)03:45.50(5)FC
 Alexander Craig01:53.62+7.27

Sun, 14:51 - Race 234H - Op J14 1st 8x+ Heat 3

all crews except last => SAB, remainder => FC

pos.codecrew
stroke
lane500mfinish
interval
qualification
1.WBSWindsor Boys School, The, Boat Club A[3]01:34.97(1)03:13.71(1)SAB
 Joshua Barnes01:38.74
2.SPSSt Pauls School Boat Club A[4]01:36.87(2)03:17.66(2)SAB
 Milon Kalia01:40.79+3.95
3.RADRadley College Boat Club A[1]01:40.19(3)03:26.16(3)SAB
 Theodore Cripps01:45.97+12.45
4.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club[2]01:52.25(4)03:44.93(4)FC
 Max Mustoo01:52.68+31.22

Sun, 16:18 - Race 243D - Op J14 1st 8x+ Semi Final A/B 1

1st, 2nd, 3rd => FA, remainder => FB

pos.codecrew
stroke
lane500mfinish
interval
qualification
1.WBSWindsor Boys School, The, Boat Club A[4]01:36.73(1)03:17.17(1)FA
 Joshua Barnes01:40.44
2.ABSAbingdon School Boat Club A[5]01:38.99(2)03:23.39(2)FA
 Ben Knight01:44.40+6.22
3.SESSt Edwards School Boat Club A[6]01:45.27(3)03:37.19(3)FA
 Finlay Powell01:51.92+20.02
4.KCSKings College School Boat Club A[7]01:47.14(4)03:37.70(4)FB
 Felix Sitter01:50.56+20.53
5.WRCWallingford Rowing Club A[3]01:50.11(6)03:41.69(5)FB
 Will Eaton01:51.58+24.52
6.KHSKew House School Boat Club[2]01:49.14(5)03:43.46(6)FB
 Frank Mace01:54.32+26.29

Sun, 16:26 - Race 244E - Op J14 1st 8x+ Semi Final A/B 2

1st, 2nd, 3rd => FA, remainder => FB

pos.codecrew
stroke
lane500mfinish
interval
qualification
1.SPSSt Pauls School Boat Club A[3]01:37.64(1)03:19.21(1)FA
 Milon Kalia01:41.57
2.RADRadley College Boat Club A[6]01:40.51(2)03:25.14(2)FA
 Theodore Cripps01:44.63+5.93
3.MOSMossbourne Rowing Academy[5]01:41.52(3)03:28.76(3)FA
 James Sprange01:47.24+9.55
4.RBLReading Blue Coat School Boat Club A[4]01:43.89(4)03:42.47(4)FB
 Ben Nathan01:58.58+23.26
5.CHECheltenham College Boat Club D[2]01:59.90(5)04:02.71(5)FB
 Edward Mack02:02.81+43.50

Sun, 16:10 - Race 242C - Op J14 1st 8x+ Final C

pos.codecrew
stroke
lane500mfinish
interval
difference
1.GMSGreat Marlow School Boat Club[3]01:48.18(1)03:36.20(1)
 Archie Johnston01:48.02
2.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club[4]01:49.69(2)03:42.24(2)
 Max Mustoo01:52.55+6.04
DULDulwich College Boat Club A did not start
 Alexander Craig

Sun, 17:41 - Race 252M - Op J14 1st 8x+ Final B

pos.codecrew
stroke
lane500mfinish
interval
difference
1.WRCWallingford Rowing Club A[6]01:47.48(1)03:38.43(1)
 Will Eaton01:50.95
2.KCSKings College School Boat Club A[5]01:50.34(2)03:44.67(2)
 Felix Sitter01:54.33+6.24
3.RBLReading Blue Coat School Boat Club A[4]01:51.24(3)03:48.05(3)
 Ben Nathan01:56.81+9.62
4.KHSKew House School Boat Club[7]01:54.95(4)03:55.83(4)
 Frank Mace02:00.88+17.40
5.CHECheltenham College Boat Club D[3]01:58.82(5)04:00.73(5)
 Edward Mack02:01.91+22.30

Sun, 17:49 - Race 253A - Op J14 1st 8x+ Final A

pos.codecrew
stroke
lane500mfinish
interval
difference
1.WBSWindsor Boys School, The, Boat Club A[4]01:38.02(1)03:18.33(1)
 Joshua Barnes01:40.31
2.SPSSt Pauls School Boat Club A[5]01:38.21(2)03:21.72(2)
 Milon Kalia01:43.51+3.39
3.ABSAbingdon School Boat Club A[6]01:42.34(3)03:26.70(3)
 Ben Knight01:44.36+8.37
4.RADRadley College Boat Club A[3]01:42.93(4)03:28.99(4)
 Theodore Cripps01:46.06+10.66
5.MOSMossbourne Rowing Academy[2]01:45.05(5)03:31.78(5)
 James Sprange01:46.73+13.45
6.SESSt Edwards School Boat Club A[7]01:56.23(6)03:56.89(6)
 Finlay Powell02:00.66+38.56