Sunday Redrawn
The Sunday J14-15 Regatta has been redrawn

Sat, 09:04 - Race 105 - Tier 2 4- Time Trial

fastest 7 => FA, 8 - 14 => FB, 15 - 21 => FC, 22 - 28 => FD, other => FE

pos.codecrew
stroke
numberfinishqualification
1.NEWNewcastle University Boat Club A13406:11.9(1)FA
 Stanley Cannons
2.NOWNorthwich Rowing Club A14706:15.0(2)FA
 George Lawton+3.1
3.TSSTideway Scullers School A12006:21.4(3)FA
 James Budenberg+9.5
4.UKAUK Armed Forces Rowing Club A13906:21.9(4)FA
 Edward Mace+10.0
5.RADRadley College Boat Club B14206:23.5(5)FA
 Sebastian Auld+11.6
6.VRCVesta Rowing Club A12406:24.7(6)FA
 James Lee+12.8
7.NORNorwich Rowing Club A13806:25.9(7)FA
 Oliver Negus+14.0
8.MARMarlow Rowing Club13206:26.4(8)FB
 Ross McCoriston+14.5
9.GLBGlobe Rowing Club A14806:26.5(9)FB
 Jack Davidson+14.6
10.CURCurlew Rowing Club A12806:27.1(10)FB
 Marcus Yarwood+15.2
10.MINMinerva Bath Rowing Club A12706:27.1(10)FB
 William England+15.2
12.CAMCity of Cambridge Rowing Club A13306:27.2(12)FB
 Stuart Ladd+15.3
13.USUUniversity of Surrey Boat Club12906:27.4(13)FB
 Conrad Forbes+15.5
14.MAVMaidstone Invicta Rowing Club14106:28.1(14)FB
 Harry Peel+16.2
15.RCHRoyal Chester Rowing Club12206:28.4(15)FC
 Edward Press+16.5
16.KRCKingston Rowing Club A12306:28.5(16)FC
 Toby Graham+16.6
17.MINMinerva Bath Rowing Club B12506:30.2(17)FC
 Matthew Hunter+18.3
18.AKNAuriol Kensington Rowing Club A12606:33.0(18)FC
 Thomas Thorpe+21.1
19.NRCNottingham Rowing Club A14506:33.5(19)FC
 Harry Richardson+21.6
20.CBRCity of Bristol Rowing Club A12106:34.2(20)FC
 James Diserens+22.3
21.BRXBroxbourne Rowing Club A13106:37.3(21)FC
 Russell Theobald+25.4
22.PANPangbourne College Boat Club15106:37.7(22)FD
 Charlie McLaren+25.8
23.RADRadley College Boat Club C14906:38.1(23)FD
 Henry Plumstead+26.2
24.YRKYork City Rowing Club13706:42.0(24)FD
 Aidan Wilson+30.1
25.WLTWalton Rowing Club A13506:42.4(25)FD
 James Pickering+30.5
26.MHDMaidenhead Rowing Club A13006:43.4(26)FD
 Ben Gray+31.5
27.SHRRoyal Shrewsbury School Boat Club15406:45.9(27)FD
 Sebastian Powell+34.0
28.RADRadley College Boat Club A15306:48.0(28)FD
 Lawrie Van de Grift+36.1
29.SONSons of the Thames Rowing Club A14406:50.3(29)FE
 Peter Reynolds+38.4
30.PTRPutney Town Rowing Club A13606:56.8(30)FE
 Thomas Fox+44.9
31.TWKTwickenham Rowing Club15207:06.3(31)FE
 Anthony Whittington+54.4
LRCLondon Rowing Club B150did not start
 Oliver Tunnard

Sat, 12:01 - Race 123D - Tier 2 4- Final E

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.SONSons of the Thames Rowing Club A[4]01:44.17(1)03:36.00(1)05:26.69(1)07:16.42(1)
 Peter Reynolds01:51.8301:50.6901:49.73
2.PTRPutney Town Rowing Club A[5]01:45.52(2)03:39.24(2)05:32.22(2)07:18.84(2)
 Thomas Fox01:53.7201:52.9801:46.62+2.42
3.TWKTwickenham Rowing Club[3]01:45.99(3)03:44.98(3)05:45.24(3)07:43.57(3)
 Anthony Whittington01:58.9902:00.2601:58.33+27.15

Sat, 12:07 - Race 124E - Tier 2 4- Final D

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.PANPangbourne College Boat Club[4]01:39.46(1)03:24.41(1)05:09.40(1)06:54.36(1)
 Charlie McLaren01:44.9501:44.9901:44.96
2.RADRadley College Boat Club C[5]01:41.92(3)03:29.39(2)05:14.51(2)06:59.32(2)
 Henry Plumstead01:47.4701:45.1201:44.81+4.96
3.YRKYork City Rowing Club[3]01:43.41(5)03:30.76(4)05:16.81(3)07:01.72(3)
 Aidan Wilson01:47.3501:46.0501:44.91+7.36
4.MHDMaidenhead Rowing Club A[2]01:42.26(4)03:32.56(5)05:19.76(4)07:06.02(4)
 Ben Gray01:50.3001:47.2001:46.26+11.66
5.RADRadley College Boat Club A[1]01:40.71(2)03:30.45(3)05:20.05(5)07:06.70(5)
 Lawrie Van de Grift01:49.7401:49.6001:46.65+12.34
6.SHRRoyal Shrewsbury School Boat Club[7]01:43.64(6)03:33.27(6)05:22.36(6)07:07.88(6)
 Sebastian Powell01:49.6301:49.0901:45.52+13.52
7.WLTWalton Rowing Club A[6]01:43.94(7)03:33.99(7)05:22.91(7)07:08.41(7)
 James Pickering01:50.0501:48.9201:45.50+14.05

Sat, 12:13 - Race 125F - Tier 2 4- Final C

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.KRCKingston Rowing Club A[4]01:40.72(1)03:24.93(1)05:10.19(1)06:54.06(1)
 Toby Graham01:44.2101:45.2601:43.87
2.RCHRoyal Chester Rowing Club[5]01:42.20(3)03:27.54(2)05:13.01(2)06:55.50(2)
 Edward Press01:45.3401:45.4701:42.49+1.44
3.MINMinerva Bath Rowing Club B[6]01:42.61(4)03:28.64(4)05:14.75(3)06:58.03(3)
 Matthew Hunter01:46.0301:46.1101:43.28+3.97
4.CBRCity of Bristol Rowing Club A[2]01:43.54(7)03:28.88(5)05:15.30(5)06:59.13(4)
 James Diserens01:45.3401:46.4201:43.83+5.07
5.AKNAuriol Kensington Rowing Club A[3]01:41.75(2)03:28.08(3)05:15.04(4)07:00.02(5)
 Thomas Thorpe01:46.3301:46.9601:44.98+5.96
6.NRCNottingham Rowing Club A[7]01:42.87(5)03:29.91(6)05:15.91(6)07:01.19(6)
 Harry Richardson01:47.0401:46.0001:45.28+7.13
7.BRXBroxbourne Rowing Club A[8]01:43.31(6)03:30.45(7)05:20.04(7)07:09.23(7)
 Russell Theobald01:47.1401:49.5901:49.19+15.17

Sat, 12:19 - Race 126G - Tier 2 4- Final B

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.MINMinerva Bath Rowing Club A[3]01:39.13(1)03:22.35(1)05:05.74(1)06:49.19(1)
 William England01:43.2201:43.3901:43.45
2.GLBGlobe Rowing Club A[4]01:39.42(2)03:24.70(2)05:11.81(2)06:56.16(2)
 Jack Davidson01:45.2801:47.1101:44.35+6.97
3.MARMarlow Rowing Club[5]01:41.56(5)03:26.91(3)05:14.31(3)06:57.70(3)
 Ross McCoriston01:45.3501:47.4001:43.39+8.51
4.CAMCity of Cambridge Rowing Club A[7]01:40.86(3)03:27.57(4)05:14.52(4)06:58.97(4)
 Stuart Ladd01:46.7101:46.9501:44.45+9.78
5.USUUniversity of Surrey Boat Club[2]01:42.55(7)03:29.96(6)05:17.66(6)07:01.65(5)
 Conrad Forbes01:47.4101:47.7001:43.99+12.46
6.MAVMaidstone Invicta Rowing Club[8]01:41.20(4)03:28.82(5)05:17.38(5)07:07.58(6)
 Harry Peel01:47.6201:48.5601:50.20+18.39
7.CURCurlew Rowing Club A[6]01:41.93(6)03:30.86(7)05:22.23(7)07:11.86(7)
 Marcus Yarwood01:48.9301:51.3701:49.63+22.67

Sat, 12:25 - Race 127H - Tier 2 4- Final A

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.NOWNorthwich Rowing Club A[4]01:37.89(2)03:21.21(2)05:01.69(2)06:38.60(1)
 George Lawton01:43.3201:40.4801:36.91
2.NEWNewcastle University Boat Club A[5]01:37.16(1)03:19.81(1)05:00.90(1)06:40.91(2)
 Stanley Cannons01:42.6501:41.0901:40.01+2.31
3.TSSTideway Scullers School A[6]01:41.59(6)03:27.04(6)05:09.12(5)06:49.11(3)
 James Budenberg01:45.4501:42.0801:39.99+10.51
4.UKAUK Armed Forces Rowing Club A[3]01:39.14(3)03:23.26(3)05:07.47(3)06:49.96(4)
 Edward Mace01:44.1201:44.2101:42.49+11.36
5.VRCVesta Rowing Club A[2]01:40.82(5)03:25.99(4)05:08.95(4)06:51.22(5)
 James Lee01:45.1701:42.9601:42.27+12.62
6.RADRadley College Boat Club B[7]01:40.08(4)03:26.29(5)05:11.04(6)06:55.14(6)
 Sebastian Auld01:46.2101:44.7501:44.10+16.54
7.NORNorwich Rowing Club A[8]01:42.55(7)03:30.47(7)05:17.06(7)07:04.10(7)
 Oliver Negus01:47.9201:46.5901:47.04+25.50