[003] Allievi B2 M (500m) 500 meter

pos.codecrew
stroke
finishdifference
1.Edoardo Coppi01:35,8(1)
Eridanea SC 01:35,846.0 spm
2.Elia Graziani01:37,2(2)+1,4
Piediluco CC 01:37,240.0 spm
3.Artur Velf01:39,9(3)+4,1
Irno CC 01:39,944.0 spm
4.Riccardo Miccinilli01:46,9(4)+11,1
Fiammegialle 01:46,938.0 spm
5.Michelangelo Colopi01:47,6(5)+11,8
Baldesio 01:47,635.0 spm
6.Lorenzo Fundarò01:48,3(6)+12,5
Telimar 01:48,341.0 spm
7.Rashid Pasquini01:49,2(7)+13,4
Aniene CC 01:49,238.0 spm
8.Matteo Apolloni01:49,9(8)+14,1
Aniene CC 01:49,942.0 spm
9.Julius Jaap Van Oeveren01:51,1(9)+15,3
DE Bastiani 01:51,135.0 spm
10.Andrea Politi01:52,2(10)+16,4
Baldesio 01:52,236.0 spm
11.Alessandro Zustovich01:52,5(11)+16,7
Padova SC 01:52,545.0 spm
12.Matteo De Angelis01:53,1(12)+17,3
Fiammegialle 01:53,138.0 spm
12.Christian Candido01:53,1(12)+17,3
Fiammegialle 02:05,1
14.Riccardo Sassara01:53,4(14)+17,6
Roma CC 01:53,446.0 spm
15.Nicolò Sartori01:54,6(15)+18,8
Fiammegialle 01:54,641.0 spm
15.Francesco Manzone01:54,6(15)+18,8
Padova SC 01:54,643.0 spm
17.Thomas Capponi01:55,0(17)+19,2
Fiammegialle 01:55,045.0 spm
18.Antonio Faso01:55,5(18)+19,7
Lauria CCR 01:55,535.0 spm
19.Martino Lavanna01:56,0(19)+20,2
Montefeltro 01:56,037.0 spm
20.Gabriele Antonio Maria Donato01:56,9(20)+21,1
Aniene CC 01:56,942.0 spm
21.Josè Junior Rabino Rabena01:57,0(21)+21,2
Roma CC 01:57,037.0 spm
22.Francesco Tanzarella01:58,0(22)+22,2
VVF Carrino 00:00,0
23.Giacomo Borella01:58,8(23)+23,0
Casale SC 01:58,836.0 spm
24.Stefano Corda02:00,0(24)+24,2
DLF Treviso 02:00,038.0 spm
25.Andrea Licciardi02:00,1(25)+24,3
Cus Bari 02:00,141.0 spm
26.Diego Zaccaria Polizzi02:00,9(26)+25,1
Palermo SC 02:00,933.0 spm
27.Matteo Sardi02:01,6(27)+25,8
Ninobixio SC 02:01,638.0 spm
28.Francesco Gabriele Iraggi02:02,0(28)+26,2
Telimar 02:02,036.0 spm
28.Manuel Imperato02:02,0(28)+26,2
Fiammegialle 02:02,036.0 spm
30.Filippo Polimeno02:02,2(30)+26,4
Padova SC 02:02,242.0 spm
31.Alessandro Canino Ferruccio02:02,4(31)+26,6
Palermo SC 02:02,436.0 spm
31.Kevin Brahja02:02,4(31)+26,6
Baldesio 02:02,435.0 spm
33.Nicola Ruzza02:02,5(33)+26,7
Padova SC 02:02,539.0 spm
34.Lorenzo Maria Disalvo02:03,5(34)+27,7
Olbia ASD 02:03,541.0 spm
35.Pietro Taietti02:03,7(35)+27,9
Baldesio 02:03,739.0 spm
36.Manfredi Zagara02:03,8(36)+28,0
Palermo SC 02:03,837.0 spm
37.Giammarco Raccuglia02:04,0(37)+28,2
Lauria CCR 02:04,036.0 spm
38.Tobia Paolillo02:04,1(38)+28,3
Roma CC 02:04,139.0 spm
39.Federico Andrei Monteanu02:04,7(39)+28,9
Palermo SC 02:04,739.0 spm
40.Michael Panziera02:04,9(40)+29,1
Fiammegialle 02:04,935.0 spm
41.Luca Tonello02:05,1(41)+29,3
Fiammegialle 01:53,138.0 spm
42.Amedeo Gianichi02:05,5(42)+29,7
Casale SC 02:05,534.0 spm
43.Francesco Varvaro02:05,6(43)+29,8
Palermo SC 02:05,636.0 spm
44.Cristian Rigoni02:06,3(44)+30,5
Fiammegialle 02:06,337.0 spm
45.Samuele Verrucciu02:06,7(45)+30,9
Olbia ASD 02:06,732.0 spm
46.Elia Pellegrini02:07,1(46)+31,3
VVF Billi 02:07,137.0 spm
47.Niccolò Blanchi Di Roascio02:07,4(47)+31,6
Roma CC 02:07,440.0 spm
48.Matteo Pratelli02:07,8(48)+32,0
VVF Billi 02:07,837.0 spm
49.Andrea Castiglione02:09,6(49)+33,8
Palermo SC 02:09,637.0 spm
50.Giorgio Cappelletto02:10,2(50)+34,4
DLF Treviso 02:10,139.0 spm
51.Massimo Ambrogi02:10,8(51)+35,0
Roma CC 02:10,839.0 spm
52.Alessandro Console02:11,4(52)+35,6
Pro Monopoli 00:00,0
53.Lorenzo Sergi02:11,5(53)+35,7
Paradiso CN 02:11,539.0 spm
54.Francesco Stefanelli02:11,6(54)+35,8
Fiammegialle 02:11,637.0 spm
55.Nicolò Ciapparelli02:12,1(55)+36,3
C2TeamItaly 02:12,132.0 spm
56.Dario Magini02:13,5(56)+37,7
VVF Billi 02:13,535.0 spm
57.Jacopo Bigoni02:16,6(57)+40,8
Sebino SC 02:16,641.0 spm
58.Angelo Soraci02:20,3(58)+44,5
Paradiso CN 02:20,339.0 spm
59.Francesco Cioffi02:23,0(59)+47,2
Cus Bari 02:23,039.0 spm
60.Giulio Pagliaro02:25,0(60)+49,2
Paradiso CN 02:25,039.0 spm
61.Dario Trupia02:25,4(61)+49,6
Lauria CCR 02:25,434.0 spm
Filippo Fossatidid not start
Elpis Genova 
Riccardo Pozzidid not start
Lecco SC 
out of competition
Lorenzo Petrollinidid not start
Piediluco CC