Sat, 10:30 - Race 5 - M60, LM60, M65, LM65, M70, LM70, M75, LM75, M80 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.FRACAC AndresyM6001:39.3(1)03:24.6(1)05:11.1(1)06:55.1(1)
Pierrick Moscatello 01:39.301:45.301:46.501:44.129.4 spm
2.NEDERV BeatrixLM6001:44.1(3)03:28.4(2)05:12.5(2)06:55.2(2)+0.1
Martin Luirink 01:44.101:44.301:44.101:42.730.7 spm
3.IRLSt Pat's TOW and Rowing ClubM6001:42.2(2)03:28.5(3)05:15.0(3)06:57.8(3)+2.7
Oliver Short 01:42.201:46.301:46.501:42.730.2 spm
4.FRATeam FranceM6501:44.6(4)03:30.4(4)05:17.3(4)06:59.4(4)+4.3
Jeff Janeau 01:44.601:45.801:46.901:42.130.0 spm
5.ITAProsport Trento ItalyLM6001:45.6(7)03:32.4(7)05:19.9(6)07:05.3(5)+10.2
Emanuele Romoli 01:45.601:46.801:47.501:45.329.5 spm
6.CZELS BrnoM7001:45.1(6)03:30.8(5)05:17.4(5)07:07.7(6)+12.6
Jiří Ertel 01:45.101:45.701:46.601:50.332.5 spm
7.CZESK HAMR - veslování z.s.M6001:44.6(4)03:31.1(6)05:20.5(7)07:08.6(7)+13.5
Miloš Huněk 01:44.601:46.501:49.401:48.131.5 spm
8.GBRRN Drill PowerM6001:47.7(10)03:36.4(8)05:24.7(8)07:10.6(8)+15.5
Paul Winton 01:47.701:48.701:48.301:46.032.0 spm
9.GBRRN Drill PowerLM6001:48.1(15)03:36.7(9)05:24.8(9)07:12.4(9)+17.3
Mark Branson 01:48.101:48.601:48.101:47.630.7 spm
10.FINKeravan UrheilijatM6501:47.8(12)03:37.3(12)05:26.6(10)07:17.2(10)+22.1
Matti Reponen 01:47.801:49.501:49.301:50.630.2 spm
11.NORUnaffiliated (NOR)LM7001:49.4(16)03:39.8(15)05:30.3(14)07:19.5(11)+24.4
Hjalmar Schiotz 01:49.401:50.401:50.501:49.233.5 spm
12.NORUnaffiliated (NOR)M7501:46.8(8)03:37.5(13)05:28.8(13)07:20.7(12)+25.6
Olaf Ellefsen 01:46.801:50.701:51.301:51.931.8 spm
13.FRAFrench Team FFALM7001:47.9(13)03:37.0(10)05:27.9(11)07:23.0(13)+27.9
Mangin Alain 01:47.901:49.101:50.901:55.229.5 spm
14.FRAUnaffiliated (FRA)LM7001:47.6(9)03:37.1(11)05:28.6(12)07:23.1(14)+28.0
Denis Bousquet 01:47.601:49.501:51.501:54.429.3 spm
15.GERKölner Ruderverein von 1877 e.V.LM6501:50.7(18)03:41.7(17)05:32.7(15)07:24.2(15)+29.1
Jürgen Nentwig 01:50.701:51.001:51.001:51.530.0 spm
16.ITARowing Club Cus BergamoLM6001:51.2(19)03:44.1(18)05:37.8(18)07:28.0(16)+32.9
Gianluigi Noris 01:51.201:52.901:53.701:50.229.2 spm
17.GERBody Oase Fitnessstudio NeuenhagenLM6501:52.5(21)03:46.0(20)05:40.0(19)07:32.5(17)+37.4
Rainer Bode 01:52.501:53.501:54.001:52.532.0 spm
18.CZEVK Ohře LounyM6001:48.0(14)03:40.2(16)05:36.5(17)07:34.0(18)+38.9
Jaroslav Janda 01:48.001:52.201:56.301:57.528.0 spm
19.IRLCourtmacsherry RCLM6001:47.7(10)03:38.8(14)05:34.6(16)07:36.2(19)+41.1
Chris O´Connor 01:47.701:51.101:55.802:01.538.2 spm
20.NEDERV BeatrixM7001:53.7(23)03:47.5(21)05:44.1(21)07:38.9(20)+43.8
Robin Sterk 01:53.701:53.801:56.601:54.828.0 spm
21.FRAA O BUCLM6001:56.4(30)03:51.4(24)05:46.5(23)07:40.3(21)+45.2
Maurice Robert 01:56.401:55.001:55.101:53.828.2 spm
22.FINEvijärven UrheilijatLM7501:55.3(26)03:50.8(23)05:45.9(22)07:41.3(22)+46.2
Aimo Järvelä 01:55.301:55.501:55.101:55.238.2 spm
23.FINLappäjärven VeikotLM6501:51.6(20)03:44.1(18)05:42.7(20)07:44.4(23)+49.3
Esko Hyyppä 01:51.601:52.501:58.602:01.732.7 spm
24.FROFaroe Rowing FederationM6001:53.4(22)03:52.7(26)05:53.0(26)07:45.1(24)+50.0
Rúni Joensen 01:53.401:59.302:00.301:52.230.5 spm
25.CZEChemička Ústí n.L.M7001:56.1(28)03:56.3(28)05:53.6(27)07:46.7(25)+51.6
Antonín Pošík 01:56.102:00.201:57.301:53.131.7 spm
26.SRBBEC SwimM6001:56.1(28)03:56.0(27)05:55.8(28)07:51.8(26)+56.7
Perisa Sunderic 01:56.101:59.901:59.801:55.930.7 spm
27.FRAA O BUCM6502:00.2(33)03:59.6(32)05:58.7(31)07:54.1(27)+59.0
Jean-Baptiste Ladire 02:00.201:59.401:59.101:55.428.5 spm
28.SRBBEC SwimM6001:50.0(17)03:49.3(22)05:50.9(25)07:54.3(28)+59.2
Nenad Kapunac 01:50.001:59.302:01.602:03.429.7 spm
29.ITAHeaven Villa BorgheseLM6501:54.7(25)03:56.3(28)05:56.9(30)07:54.4(29)+59.3
Carlo Schiboni 01:54.702:01.602:00.601:57.530.7 spm
30.CZEKV Mělník 1881M7501:57.1(31)03:56.9(30)05:56.7(29)07:55.0(30)+59.9
Jan Píro 01:57.101:59.801:59.801:58.428.5 spm
31.FRAA O BUCM6001:55.8(27)03:52.5(25)05:50.7(24)07:57.7(31)+1:02.6
Eric Plee 01:55.801:56.701:58.202:07.027.5 spm
32.FINLappájárven VeikotM6501:54.1(24)03:57.0(31)06:00.2(32)08:01.5(32)+1:06.4
Matti Etelämäki 01:54.102:02.902:03.202:01.434.8 spm
33.CZEVK OlomoucM7502:03.2(37)04:06.5(35)06:09.9(33)08:12.7(33)+1:17.6
Jiří Urban 02:03.202:03.302:03.402:02.825.7 spm
34.CZEKV Mělník 1881LM7502:01.2(35)04:05.7(34)06:10.5(34)08:15.4(34)+1:20.3
Vladimír Šnajdr 02:01.202:04.502:04.802:04.933.0 spm
35.FRAA O BUCM7002:01.1(34)04:08.0(36)06:14.0(36)08:16.9(35)+1:21.8
François Allain 02:01.102:06.902:06.002:02.930.7 spm
36.GERBody Oase Fitnessstudio NeuenhagenM6501:57.3(32)04:01.2(33)06:11.0(35)08:19.9(36)+1:24.8
Detlef Carell 01:57.302:03.902:09.802:09.032.0 spm
37.ITAUnaffiliated (ITA)LM7502:01.8(36)04:12.3(37)06:20.4(37)08:25.0(37)+1:29.9
Riccardo Locatelli 02:01.802:10.502:08.102:04.627.7 spm
38.FRAA O BUCM7002:06.6(40)04:13.7(38)06:21.5(38)08:25.8(38)+1:30.7
Patrick Cesbron 02:06.602:07.102:07.802:04.328.2 spm
39.FRAA O BUCM7002:10.3(42)04:19.9(41)06:29.9(40)08:38.6(39)+1:43.5
Christophe Renard 02:10.302:09.602:10.002:08.628.8 spm
40.FRAA O BUCM6502:09.3(41)04:20.5(42)06:28.9(39)08:41.3(40)+1:46.2
Patrice Chagot 02:09.302:11.202:08.402:12.428.3 spm
41.FRAA O BUCLM6502:10.4(44)04:21.3(43)06:31.1(42)08:41.4(41)+1:46.3
Christian Grochowski 02:10.402:10.902:09.802:10.327.7 spm
42.CZEJiskra TřeboňM6502:05.5(39)04:19.0(40)06:30.2(41)08:41.9(42)+1:46.8
Josef Vaněra 02:05.502:13.502:11.202:11.730.5 spm
43.POLT.W. Polonia PoznanLM7502:03.5(38)04:16.9(39)06:32.7(43)08:47.8(43)+1:52.7
Boguslaw Otocki 02:03.502:13.402:15.802:15.125.9 spm
44.FRAA O BUCLM7002:10.3(42)04:25.3(44)06:41.2(44)08:53.4(44)+1:58.3
Xavier Guillaume 02:10.302:15.002:15.902:12.329.8 spm
45.FRAA O BUCM7502:23.4(45)04:53.3(45)07:23.2(45)09:44.1(45)+2:49.0
François Monath 02:23.402:29.902:29.902:20.928.7 spm
46.FRAA O BUCM8002:31.7(46)05:09.8(46)07:52.1(46)10:30.4(46)+3:35.3
Jean-Pierre Ganachaud 02:31.702:38.102:42.302:38.332.0 spm
USAUnaffiliated (USA)M60   did not start
Chris del Rey 
ITACircolo Canottieri AzzurraM60   did not start
Roberto Di Luzio (60) 
FINEvijärven UrheilijatM75   did not start
Aimo Järvelä