Sat, 10:45 - Race 6 - W30, LW30, W40, LW40, W50, LW50 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.GEREngine By CarsonW3001:42.8(1)03:28.5(1)05:14.1(1)06:56.4(1)
Anna Muehle 01:42.801:45.701:45.601:42.330.5 spm
2.SWEHammarby IF RoddföreningW4001:47.4(3)03:36.1(3)05:24.4(3)07:11.9(2)+15.5
Malin Wahnström Sundström 01:47.401:48.701:48.301:47.528.7 spm
3.FROFaroe Rowing FederationW3001:45.0(2)03:33.4(2)05:22.0(2)07:12.0(3)+15.6
Elsa Magnussen 01:45.001:48.401:48.601:50.030.0 spm
4.FRACercle Nautique de TalloiresW4001:49.8(6)03:40.5(4)05:32.7(4)07:25.0(4)+28.6
Delas Devos Caroline 01:49.801:50.701:52.201:52.330.0 spm
5.FROFaroe Rowing FederationLW3001:51.8(8)03:44.2(7)05:37.1(7)07:28.9(5)+32.5
Sarita Kristina Hansen 01:51.801:52.401:52.901:51.831.5 spm
6.CZEVK SmíchovW4001:49.1(5)03:42.3(6)05:36.2(6)07:29.3(6)+32.9
Eliška Andělová 01:49.101:53.201:53.901:53.125.7 spm
7.IRLKilmacabea Rowing ClubW3001:48.8(4)03:41.7(5)05:36.0(5)07:30.2(7)+33.8
Petra Klabenesova 01:48.801:52.901:54.301:54.132.2 spm
8.SWEKK EskimåW5001:52.6(10)03:47.5(9)05:41.4(8)07:34.3(8)+37.9
Malin Faraasen 01:52.601:54.901:53.901:52.830.7 spm
8.POLUnaffiliated (POL)LW3001:53.1(12)03:47.7(10)05:42.2(10)07:34.3(8)+37.9
Malwina Tritt 01:53.101:54.601:54.501:52.131.0 spm
10.CZEČVK PardubiceW3001:51.9(9)03:45.3(8)05:41.4(8)07:38.9(10)+42.5
Kateřina Příhodová 01:51.901:53.401:56.101:57.528.8 spm
11.CZEKV Mělník 1881W4001:53.0(11)03:48.9(11)05:45.3(11)07:40.0(11)+43.6
Pavla Hájková 01:53.001:55.901:56.401:54.728.0 spm
12.GREGoRowLW3001:54.6(14)03:50.2(14)05:46.1(12)07:40.8(12)+44.4
Eftychia Rasent 01:54.601:55.601:55.901:54.829.5 spm
13.GBRWYFRW5001:54.8(16)03:50.6(15)05:46.9(14)07:41.8(13)+45.4
Christina Nugent 01:54.801:55.801:56.301:54.930.0 spm
14.LUXCrossfit 1839W3001:53.2(13)03:49.8(12)05:46.8(13)07:42.7(14)+46.3
Natalie Naughton 01:53.201:56.601:57.001:55.925.5 spm
15.GBRUnaffiliated (GBR)W3001:50.9(7)03:50.0(13)05:49.4(15)07:46.0(15)+49.6
Kate Baker 01:50.901:59.101:59.401:56.732.7 spm
16.FRAASAEC ESCC AILW3001:54.7(15)03:51.6(16)05:49.4(15)07:47.8(16)+51.4
Séverine Chuniaud 01:54.701:56.901:57.801:58.433.3 spm
17.ITACircolo Canottieri LazioLW3001:56.0(17)03:53.1(17)05:52.5(17)07:49.6(17)+53.2
Laura Ghioldi 01:56.001:57.101:59.401:57.133.2 spm
18.GBRSUB 7 Indoor Rowing ClubLW5001:58.0(20)03:55.0(18)05:52.7(18)07:51.1(18)+54.7
Margaret Greenhall 01:58.001:57.001:57.701:58.335.3 spm
19.ITAThe Core Canottaggio SabaudiaLW5001:56.5(18)03:57.2(19)06:00.2(19)08:03.5(19)+1:07.1
Roberta Nigrelli 01:56.502:00.702:03.002:03.330.7 spm
20.CZEVK OlomoucW4001:56.7(19)03:58.2(20)06:01.8(20)08:06.3(20)+1:09.9
Vendula Večeřová 01:56.702:01.502:03.602:04.525.3 spm
21.LUXCrossfit Seven CastlesW3002:01.0(21)04:03.2(21)06:07.1(21)08:09.1(21)+1:12.7
Elena Desuesir 02:01.002:02.202:03.902:02.026.5 spm
22.ITAasd Progetto SportLW3002:04.1(24)04:08.8(23)06:13.0(23)08:17.7(22)+1:21.3
Laura Bombarda 02:04.102:04.702:04.202:04.630.3 spm
23.ITAProsport Trento ItalyLW5002:05.4(25)04:10.8(24)06:16.4(24)08:21.3(23)+1:24.9
Antonella Caser 02:05.402:05.402:05.602:05.030.5 spm
24.ITAProsport Trento ItalyW4002:03.2(22)04:06.5(22)06:11.7(22)08:21.9(24)+1:25.5
Elettra Zuppardi 02:03.202:03.302:05.202:10.129.0 spm
25.ITAUnaffiliated (ITA)LW5002:03.8(23)04:11.8(25)06:21.2(25)08:29.6(25)+1:33.2
Silvia Tirocchi 02:03.802:08.002:09.402:08.430.5 spm
26.FRASociété des Régates RennaisesLW5002:09.7(29)04:20.3(27)06:30.5(26)08:41.3(26)+1:44.9
Alias Nelly 02:09.602:10.602:10.102:10.634.7 spm
27.ITAHeaven Villa BorgheseLW4002:06.6(26)04:19.8(26)06:37.5(27)08:51.9(27)+1:55.5
Ilenia Pisasale 02:06.602:13.202:17.702:14.431.0 spm
28.ITAHeaven Villa BorgheseLW4002:08.5(27)04:25.3(29)06:46.2(29)09:03.5(28)+2:07.1
Lucilla Iapichino 02:08.502:16.802:20.902:17.341.0 spm
29.ITAHeaven Villa BorgheseLW5002:08.8(28)04:24.2(28)06:42.7(28)09:05.1(29)+2:08.7
Mariko Shikakura 02:08.802:15.402:18.502:22.431.6 spm
30.ITAHeavenW5002:12.5(30)04:31.6(30)06:56.3(30)09:19.8(30)+2:23.4
Daniela Di Rienzo 02:12.502:19.102:24.702:23.429.7 spm
31.ITAHeaven Villa BorgheseLW4002:16.7(31)04:42.1(31)07:09.1(31)09:38.2(31)+2:41.8
Paola Bandini 02:16.702:25.402:27.002:29.129.9 spm
32.ITAHeaven Villa BorgheseLW4002:25.1(32)04:57.4(32)07:31.7(32)10:03.0(32)+3:06.6
Maria luisa De Cicco 02:25.102:32.302:34.302:31.433.2 spm
CZEChemička Ústí n.L.W30   did not start
Markéta Machatová 
GBRRN Drill PowerW30   did not start
Roxane Long 
GERMainzer Ruder-Verein 1878 e.V.W30   did not start
Sandra Stössel 
ITAHeaven Villa BorgheseW50   did not start
Antonella Basciu