Sat, 16:20 - Race 24 - M30, M40, M50, M55 500 meter

pos.codecrew
stroke
eventfinishdifference
1.ITAS. C. eridaneaM4001:17.4(1)
Diego Rivieri 01:17.448.0 spm
2.HUNPénzügyőr Sport EgyesületM4001:19.0(2)+1.6
Zoltán Bogár 01:19.044.0 spm
3.IRLQ-PowerM4001:21.2(3)+3.8
David Kelly 01:21.246.0 spm
4.NORAvancia Rowing TeamM5501:21.6(4)+4.2
Ole Kristian Karlsen 01:21.644.0 spm
4.FRAJust Row It Team - Aviron IndoorM4001:21.6(4)+4.2
Raphael Michael Ruban 01:21.646.0 spm
6.FRAJust Row It Team - Aviron IndoorM4001:23.5(6)+6.1
Arnaud Clavier 01:23.542.0 spm
6.SVKUnaffiliated (SVK)M3001:23.5(6)+6.1
Zsolt Sull 01:23.545.0 spm
8.CZEVK Paprsek Ústí n.L.M3001:23.7(8)+6.3
Stanislav Tykal 01:23.739.0 spm
9.CZEVK Perun OstravaM3001:23.9(9)+6.5
Martin Tomašík 01:23.933.0 spm
10.DENUnaffiliated (DEN)M5501:24.2(10)+6.8
Martin Mario Jelani 01:24.243.0 spm
11.SVKVK Slňava PiešťanyM4001:24.6(11)+7.2
Tomáš Černák 01:24.643.0 spm
12.FINKeravan UrheilijatM5001:24.9(12)+7.5
Jarmo Siljamäki 01:24.944.0 spm
13.CZEArgonaut Sport Club, z.s.M3001:25.1(13)+7.7
Kamil Jelinek 01:25.144.0 spm
14.FINUnaffiliated (FIN)M5501:25.2(14)+7.8
Ari Vihavainen 01:25.249.0 spm
15.CZEVK Slavia PrahaM3001:26.3(15)+8.9
Vítězslav Huja 01:26.338.0 spm
16.CZEBohemians PrahaM5001:26.4(16)+9.0
Jan Vesecký 01:26.441.0 spm
17.FINKeravan UrheilijatM5001:26.8(17)+9.4
Jukka Haikonen 01:26.845.0 spm
18.CZEJiskra TřeboňM5501:28.8(18)+11.4
Jan Bouda 01:28.839.0 spm
19.GBRUnaffiliated (GBR)M5501:29.0(19)+11.6
Shaun Callaghan 01:29.044.0 spm
20.SWEKK EskimåM5001:29.3(20)+11.9
Magnus von Schenck 01:29.343.0 spm
21.CZEArgonaut Sport Club, z.s.M5501:29.6(21)+12.2
Martin Horak 01:29.641.0 spm
21.GERSSV Planeta RadebeulM5001:29.6(21)+12.2
Peter Heilsberg 01:29.642.0 spm
23.FRAAviron Club BiterroisM5001:29.7(23)+12.3
Ludovic Aventin 01:29.745.0 spm
24.GBRFitness MattersM5001:31.4(24)+14.0
Anthony Walpole 01:31.439.0 spm
25.FRAJust Row It Team - Aviron IndoorM5001:32.0(25)+14.6
Sébastien Rodriguez 01:32.040.0 spm
26.CZEJiskra TřeboňM3001:32.2(26)+14.8
Josef Vaněra 01:32.232.0 spm
27.ITAHeaven Villa BorgheseM5001:32.7(27)+15.3
Mario Di Cosmo 01:32.743.0 spm
28.CZEJiskra TřeboňM4001:33.1(28)+15.7
Petr Veselý 01:33.132.0 spm
29.GREArkas Hellas GroupM3001:33.2(29)+15.8
Alexios Pigadiotis 01:33.239.0 spm
30.ITAHeaven Villa BorgheseM5501:33.6(30)+16.2
Francesco Vendetti 01:33.643.0 spm
31.GERBremerhavener Ruderverein von 1889 e.V.M5501:35.7(31)+18.3
Hans-Werner Moye 01:35.743.0 spm
32.FINKeravan UrheilijatM5501:36.2(32)+18.8
Tero Mononen 01:36.237.0 spm
32.CZERow SportM5001:36.2(32)+18.8
Marian Rupert 01:36.236.0 spm
34.GBRUnaffiliated (GBR)M5501:36.6(34)+19.2
Garry Sutherland 01:36.641.0 spm
35.NEDUnaffiliated (NED)M5501:43.2(35)+25.8
Wiecher Dalsem 01:43.232.0 spm
36.ITAHeaven Villa BorgheseM5501:44.1(36)+26.7
Gianluca Ponzio 01:44.137.0 spm
37.CZEUnaffiliated (CZE)M3001:46.2(37)+28.8
Ondrej Melichar 01:46.247.0 spm
FRAAviron SétoisM30did not start
Charlot Laurent 
ITAHeaven Villa BorgheseM40did not start
Ivan Serrati 
ESPRaspas A.E.M40did not start
Marcos Cesar Morales 
BELUnaffiliated (BEL)M40did not start
Detemmerman Jody 
ITAHeaven Villa BorgheseM40did not start
Gianluca Cambareri 
NEDKoninklijke Roei en Zeilvereniging Het SpaarneM50did not start
Arold de Vries 
GREArkas Hellas GroupM55did not start
Kimon Konstas 
GBRTeam GBM55did not start
David Scott 
SRBBEC SwimM55did not start
Slobodanka Radovanovic 
ESPKaikuM40did not start
David Iglesias Albisu