Sun, 12:15 PM - Race 10 - M U19, W U19 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.PRCJordan DykemaM U1901:35.5(3)03:11.2(2)04:46.3(1)06:17.9(1)
Pocock Rowing Center 01:35.501:35.701:35.101:31.535.0 spm
2.BCHAOwen KeatingM U1901:34.7(1)03:10.3(1)04:47.4(2)06:24.1(2)+6.2
1863 Boat Club 01:34.601:35.601:37.101:36.833.0 spm
3.ATLJRDante ScalfiM U1901:37.8(5)03:16.7(4)04:55.0(3)06:31.9(3)+14.0
Atlanta Junior Rowing Association 01:37.801:38.901:38.301:36.831.2 spm
4.MILRCWilliam DensmoreM U19------06:33.6(4)+15.7
The Milwaukee Rowing Club 00:00.0
5.MRCJames GillM U1901:37.9(6)03:16.9(5)04:55.0(3)06:35.8(5)+17.9
Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club 01:37.901:39.001:38.101:40.731.8 spm
6.MIRHKeith LeightM U1901:35.4(2)03:16.0(3)04:58.9(5)06:39.5(6)+21.6
Miami International RowHouse 01:35.401:40.601:42.901:40.735.2 spm
7.AAHBrayden MacBrideM U1901:40.3(7)03:23.6(7)05:06.5(7)06:46.0(7)+28.1
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. 01:40.301:43.301:42.901:39.630.2 spm
8.DEMSean MorgensternM U1901:37.4(4)03:20.0(6)05:03.3(6)06:47.0(8)+29.1
DeMatha Catholic High School 01:37.401:42.601:43.301:43.733.5 spm
9.YQCRKeval WagherM U19------06:47.4(9)+29.5
Y Quad Cities Rowing 00:00.0
10.RNY-MMyer LiebmanM U1901:42.2(9)03:24.6(9)05:07.1(8)06:49.7(10)+31.8
Row New York - Manhattan 01:42.201:42.401:42.501:42.636.3 spm
11.CBCMassimo KofflerM U1901:43.5(12)03:28.0(11)05:13.3(11)06:53.6(11)+35.7
Cambridge Boat Club 01:43.501:44.401:45.201:40.531.2 spm
12.RCRCMiles CochranM U1901:42.5(11)03:27.5(10)05:13.2(10)06:56.1(12)+38.2
Rose City Rowing Club 01:42.401:45.001:45.601:43.130.3 spm
13.BBRDylan CarmodyM U1901:41.5(8)03:24.1(8)05:09.4(9)06:56.4(13)+38.5
Burton Beach Rowing Club 01:41.501:42.601:45.301:47.129.0 spm
14.TYRARobert SharpeM U19------07:00.5(14)+42.6
Tulsa Youth Rowing Association 00:00.0
15.KBCFarid Muhammad ArifM U1901:46.0(15)03:31.3(13)05:16.8(12)07:00.6(15)+42.7
Karachi Boat Club 01:46.001:45.301:45.501:43.827.7 spm
16.KBCAbdullah FaisalM U1901:42.3(10)03:29.1(12)05:18.8(13)07:07.1(16)+49.2
Karachi Boat Club 01:42.301:46.801:49.701:48.326.5 spm
17.BOSCOConnor CarrollM U1901:45.4(13)03:32.6(14)05:21.5(14)07:10.4(17)+52.5
Don Bosco Preparatory High School 01:45.401:47.201:48.901:48.928.5 spm
18.TR NYCRowan CahillM U1901:48.4(16)03:38.1(16)05:26.7(16)07:11.5(18)+53.6
TopRow NYC LLC 01:48.401:49.701:48.601:44.733.2 spm
19.BRPHChase GehringerM U1901:45.4(13)03:33.3(15)05:24.4(15)07:14.7(19)+56.8
Brophy College Preparatory Crew 01:45.301:47.901:51.001:50.527.8 spm
20.C.I.RLindsey BrailW U1901:50.6(17)03:42.1(17)05:31.4(17)07:19.6(20)+1:01.7
City Island Rowing 01:50.601:51.501:49.301:48.228.5 spm
21.ONRAShawn KapoorM U19------07:23.9(21)+1:06.0
Oak Neck Rowing Academy 00:00.0
22.ONRAAlina KellyW U1901:53.8(19)03:48.8(18)05:44.9(18)07:38.3(22)+1:20.4
Oak Neck Rowing Academy 01:53.801:55.001:56.101:53.330.7 spm
23.IRCKhaya BarnesM U19------07:44.4(23)+1:26.5
Indianapolis Rowing Center 00:00.0
24.ONRAAndrea PanteliasW U1901:55.8(20)03:51.2(19)05:48.0(19)07:45.9(24)+1:28.0
Oak Neck Rowing Academy 01:55.801:55.401:56.801:58.036.8 spm
25.NRRMadison CataneseW U19------07:46.6(25)+1:28.7
Navesink River Rowing 00:00.0
26.Unaff.Catherine MaloneyW U1901:52.5(18)03:51.8(20)05:51.2(20)07:47.6(26)+1:29.7
Unaffiliated (KSA) 01:52.501:59.301:59.401:56.527.7 spm
27.RowLAEliana GoldsteinW U1901:57.2(21)03:57.7(21)05:58.4(21)07:57.6(27)+1:39.7
RowLA 01:57.202:00.502:00.701:59.230.7 spm
28.WJCrewLaura HoweW U1902:01.1(23)04:02.1(23)06:02.5(22)07:59.9(28)+1:42.0
Walter Johnson Crew Club Inc 02:01.102:01.002:00.401:57.329.0 spm
29.OBCRXiara LemoineW U1901:58.2(22)04:01.3(22)06:06.2(23)08:14.2(29)+1:56.3
Oyster Bay Community Rowing 01:58.202:03.102:04.902:08.031.8 spm
30.YQCRSophia RamarajuW U19------08:15.1(30)+1:57.2
Y Quad Cities Rowing 00:00.0
31.IRCKaden Andrew BarnhartM U19------08:19.4(31)+2:01.5
Indianapolis Rowing Center 00:00.0
32.IRCWill ValentineM U19------08:30.9(32)+2:13.0
Indianapolis Rowing Center 00:00.0
33.LSCKatherine YueW U1902:08.1(24)04:22.2(24)06:37.8(24)08:51.7(33)+2:33.8
Lakeside School 02:08.102:14.102:15.602:13.928.5 spm
34.STUCorryn JuetteW U1902:14.1(25)04:30.8(26)06:46.6(25)09:03.6(34)+2:45.7
St. Ursula Academy Crew 02:14.102:16.702:15.802:17.027.8 spm
35.CVCRIsabella PeycelonW U1902:14.3(26)04:30.6(25)06:48.3(26)09:03.9(35)+2:46.0
Coastal Virginia Community Rowing 02:14.302:16.302:17.702:15.627.7 spm
36.LSCElissa MartialW U1902:16.1(28)04:37.3(28)07:00.1(27)09:17.9(36)+3:00.0
Lakeside School 02:16.102:21.202:22.802:17.929.0 spm
37.NRRMary Catherine HarveyW U1902:15.1(27)04:35.9(27)07:02.5(28)09:26.5(37)+3:08.6
Navesink River Rowing 02:15.102:20.802:26.602:24.031.0 spm
BSBCWill BaxterM U19   did not start
Brunswick School Boat Club 
SJPRobert ArsenaultM U19   did not start
St. John's Preparatory School 
STONHSGeorge RodgersM U19   did not start
Stonington High School Crew Team 
WBCChristian ManjaM U19   did not start
Whitemarsh Boat Club