Sun, 3:00 PM - Race 20 - JW U19, FW, LW27, LW U23, W27 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.PHILPhillips Academy AndoverW U1901:44.3(1)03:29.6(1)05:18.4(1)07:09.0(1)
Mia Levy 01:44.301:45.301:48.801:50.734.5 spm
2.PEAPhillips Exeter AcademyW U1901:48.1(4)03:37.1(2)05:27.3(2)07:15.4(2)+6.4
Nina Weeldreyer 01:48.101:49.001:50.201:48.129.2 spm
3.SRASaratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High SchoolW U1901:48.8(5)03:38.9(4)05:29.5(4)07:16.4(3)+7.4
Olivia Vavasour 01:48.801:50.101:50.601:47.133.5 spm
4.HHSRAHingham High School Rowing AssociationW U1901:48.9(6)03:38.3(3)05:29.2(3)07:18.8(4)+9.8
Lindsay O'Neil 01:48.901:49.401:50.901:49.731.2 spm
5.WSWest Side Rowing ClubW U1901:49.2(7)03:39.9(5)05:32.2(5)07:22.2(5)+13.2
Madison Niedbalski 01:49.201:50.701:52.301:50.027.2 spm
6.NRRNavesink River RowingW U1901:51.1(11)03:42.6(8)05:34.0(7)07:25.2(6)+16.2
Paige Loh 01:51.101:51.501:51.401:51.233.5 spm
7.WSWest Side Rowing ClubW U1901:54.1(21)03:47.0(14)05:39.3(12)07:27.3(7)+18.3
Katherine Connerton 01:54.101:52.901:52.301:48.029.7 spm
7.ERCESPRITW U1901:47.9(3)03:40.1(6)05:33.6(6)07:27.3(7)+18.3
Alexandra Pidgeon 01:47.901:52.201:53.501:53.730.2 spm
9.HHSRAHingham High School Rowing AssociationW U1901:51.6(12)03:44.7(10)05:37.3(9)07:29.3(9)+20.3
Claire Schnorr 01:51.601:53.101:52.601:52.031.5 spm
10.SRASaratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High SchoolW U1901:49.3(8)03:41.6(7)05:36.1(8)07:29.4(10)+20.4
Beatrice Jones 01:49.301:52.301:54.501:53.331.0 spm
11.PEA1781 Boat ClubW U1901:53.1(16)03:46.1(13)05:39.1(10)07:31.3(11)+22.3
Addison Luce 01:53.101:53.001:53.001:52.129.2 spm
12.HRRAHudson River Rowing Association, Inc.W U1901:51.7(13)03:45.4(11)05:39.2(11)07:31.7(12)+22.7
Julia Gaughan 01:51.701:53.701:53.801:52.528.0 spm
13.ONRAOak Neck Rowing AcademyW U1901:53.5(18)03:47.2(15)05:41.3(13)07:32.6(13)+23.6
Jacqueline Oruci 01:53.501:53.701:54.101:51.336.7 spm
14.SRASaratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High SchoolW U1901:52.3(14)03:46.0(12)05:41.6(14)07:35.0(14)+26.0
Natalie Ashton 01:52.301:53.701:55.601:53.429.8 spm
15.WSWest Side Rowing ClubW U1901:57.3(27)03:53.8(26)05:48.8(23)07:38.8(15)+29.8
Kelsey Menshon 01:57.301:56.501:55.001:50.029.2 spm
16.WSWest Side Rowing ClubW U1901:57.7(28)03:52.9(25)05:47.8(19)07:39.8(16)+30.8
Kayla Menshon 01:57.701:55.201:54.901:51.929.5 spm
16.SRASaratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High SchoolW U1901:53.4(17)03:48.0(17)05:44.9(16)07:39.8(16)+30.8
Sarah Grosky 01:53.401:54.601:56.901:55.029.5 spm
18.SMSSt. Mark's SchoolW U1901:53.8(19)03:49.8(20)05:45.6(17)07:41.6(18)+32.6
Jaclyn Zatsiorsky 01:53.801:56.001:55.801:56.032.3 spm
19.ONRAOak Neck Rowing AcademyW U1901:54.6(22)03:50.2(23)05:47.9(20)07:43.2(19)+34.2
Alexandra Weilert 01:54.601:55.601:57.701:55.333.0 spm
20.PJRCThe Port Jefferson Rowing ClubW U1901:50.9(10)03:47.4(16)05:45.6(17)07:44.1(20)+35.1
Heidi Biedenkapp 01:50.901:56.501:58.201:58.430.0 spm
21.CCHSCedar Creek High SchoolW U1901:54.0(20)03:49.9(22)05:48.9(24)07:46.0(21)+37.0
Hannah Goolden 01:54.001:55.901:59.001:57.129.8 spm
22.Unaff.Unaffiliated (USA)W01:54.8(24)03:48.9(19)05:44.8(15)07:47.0(22)+38.0
Brigid Bane 01:54.801:54.101:55.902:02.335.3 spm
23.AvonAvon High SchoolW U1901:56.1(26)03:50.7(24)05:48.3(21)07:47.4(23)+38.4
Delaney Leavitt 01:56.101:54.601:57.601:59.031.5 spm
24.UMHSUpper Merion High SchoolW U1901:52.6(15)03:49.8(20)05:51.3(26)07:47.7(24)+38.7
Julia Hickey 01:52.601:57.202:01.501:56.531.3 spm
25.GLSTNGlastonbury High School CrewW U1901:47.2(2)03:43.4(9)05:48.5(22)07:48.7(25)+39.7
Eliza Ciarcia 01:47.201:56.202:05.102:00.230.2 spm
26.SMSSt. Mark's SchoolW U1901:50.8(9)03:48.2(18)05:50.4(25)07:55.9(26)+46.9
Alison Miller 01:50.801:57.402:02.202:05.531.2 spm
27.ONRAOak Neck Rowing AcademyW U1901:55.8(25)03:55.6(27)06:00.5(27)08:00.9(27)+51.9
Julia Kennedy 01:55.801:59.802:04.902:00.328.7 spm
28.GBRGreat Bay RowingW U1901:54.6(22)03:59.4(28)06:06.1(28)08:11.2(28)+1:02.2
Maggie Kirwan 01:54.602:04.802:06.702:05.033.0 spm
29.BCC HSB-CC High School Crew BoostersW02:03.4(30)04:09.0(29)06:15.1(30)08:19.1(29)+1:10.1
Rebecca Paul 02:03.402:05.602:06.102:04.031.7 spm
30.PSHSParkersburg South HS CrewW02:06.2(31)04:09.9(30)06:13.8(29)08:19.2(30)+1:10.2
Sierra Mackey 02:06.202:03.702:03.902:05.333.5 spm
31.MITRCMIT Rowing ClubW02:06.3(32)04:13.0(31)06:22.1(31)08:30.9(31)+1:21.9
Olivia Viessmann 02:06.302:06.702:09.102:08.827.5 spm
32.HHSRAHingham High School Rowing AssociationW02:08.5(35)04:18.3(34)06:27.3(33)08:33.1(32)+1:24.1
Eleanor Niehoff 02:08.502:09.802:09.002:05.733.0 spm
33.GCRGordon College Rowing ClubW02:06.5(33)04:14.0(32)06:24.4(32)08:34.5(33)+1:25.5
Mattie Schoenfeld 02:06.502:07.502:10.402:10.131.0 spm
34.HHSRAHingham High School Rowing AssociationW02:08.1(34)04:22.2(35)06:40.3(35)08:53.4(34)+1:44.4
Cosette Yungton 02:08.102:14.102:18.102:13.130.5 spm
35.PEAPhillips Exeter AcademyW02:03.3(29)04:14.2(33)06:37.9(34)09:04.4(35)+1:55.4
Katherine Davis 02:03.302:10.902:23.702:26.626.2 spm
36.BSCBrooks School CrewW02:10.8(36)04:28.3(36)06:51.5(36)09:06.7(36)+1:57.7
Caitlyn Ingram 02:10.802:17.502:23.202:15.327.5 spm
37.HHSRAHingham High School Rowing AssociationW02:12.0(37)04:29.9(37)06:51.5(36)09:09.1(37)+2:00.1
Sofia Scholund 02:12.002:17.902:21.602:17.630.0 spm
38.Unaff.Unaffiliated (USA)W02:15.9(38)04:45.8(38)07:19.2(38)09:50.7(38)+2:41.7
Kelly Tan 02:15.902:29.902:33.402:31.627.2 spm
SRASaratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High SchoolW U19   did not start
Julia Ashton 
OLRA/BSSOld Lyme Rowing Association/ Blood Street ScullsW U19   did not start
Hailey Pardi 
A.R.Antares RemoW   did not start
Jordana Moises