Sun, 10:30 AM - Race 7 - M50, LM27, M27 2000 meter

lanecodecrew
stroke
event
[1]PRPower Rowing (USA)M50
David Driscoll
[2]GMSGMS Rowing CenterM50
Joseph LeMay
[3]GGRCGentle Giant Rowing ClubM50
Stuart Whitney
[4]RBRow BrosM50
Doug Clouse
[5]DBMSDuxbury Bay Maritime SchoolM50
Michael O’Hare
[6]Unaff.Unaffiliated (USA)M50
Colin Stewart
[7]MILRCThe Milwaukee Rowing ClubM50
David Knutson
[8]Unaff.Unaffiliated (USA)M50
Michael F Prindle
[9]CFNECrossfit New EnglandM50
Geoffrey Caan
[10]ARCO.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing CenterM50
James Ball
[11]BRCNorth Charlotte Rowing, Inc. dba Belmont Rowing CenterM50
Robert Kleiderlein
[12]RBRow Brevard Inc.M50
Jeffrey Julian
[13]Unaff.Unaffiliated (USA)M50
Andrew Benko
[14]UCCFUpper Cape CrossFitM50
Eric Jensen
[15]Unaff.Unaffiliated (USA)M50
Peder Thorstenson
[16]Unaff.Unaffiliated (BLR)M50
Dzmitry Mironchik
[17]Unaff.Unaffiliated (USA)M50
David Harris
[18]NBRNeuBayern RacingM50
Carl Eierle
[19]Unaff.Unaffiliated (USA)M50
Ross Stevens
[20]Unaff.Unaffiliated (USA)M50
Kevin Elwood
[21]Unaff.Unaffiliated (USA)M50
Anthony Renna
[22]CDBCrimson Death BargeM50
David Lim
[23]WBCWorcester Boat ClubM50
Robert Leaver
[24]CFSBCrossfit South BrooklynM50
James Murphy
[25]CLRKSClarkson University Crew ClubM50
Boris Jukic
[26]CFSBCrossfit South BrooklynLM27
Rayon Forde
[27]Unaff.Unaffiliated (USA)M27
David Stein
[28]RBCRiverside Boat ClubLM27
Robert McNamara
[29]RHLJWRow House Lovejoy WharfLM27
Kyle Anderson
[30]PRPower RowingLM27
Khan Truong
[36]RNYRow New YorkM50
Guillermo David
[37]CDBCrimson Death BargeM50
Jose Guerra
[38]Unaff.Unaffiliated (USA)M50
Joshua Abrams
[39]Unaff.Unaffiliated (USA)M50
Adam Read
[40]Unaff.Unaffiliated (USA)M50
Arthur Reiss
[41]CFSBCrossfit South BrooklynM50
James Williams
[42]Unaff.Unaffiliated (USA)M50
Paul Dziewisz
[43]PRPower RowingM50
Geoffrey Hunt
[44]COHSCohasset Maritime InstituteM50
Eric Penanhoat
[45]Unaff.Unaffiliated (USA)M50
Harry Warren
[46]ARCAberjona Rowing ClubM50
Colin White
[47]CFSBCrossfit South BrooklynM50
Joe Mefford
[48]CFMKCrossFit Mount KiscoM50
Craig Wurzel
[49]RHRow House NYCM50
Michael Bevans
[50]Unaff.Unaffiliated (USA)M50
Matt Lawlor
[51]DHCFDiamond Hill CrossFitM50
Keith Mackey
[52]Unaff.Unaffiliated (USA)M50
Chris McCaffrey
[53]CRICommunity Rowing, Inc.M50
Lochiel Crafter
[54]Unaff.Unaffiliated (USA)M50
Timothy Martin

Sun, 11:15 AM - Race 10 - [044] M27 2000 meter

lanecodecrew
stroke
[1]RHLJWRow House Lovejoy Wharf
Kevin Tuttle
[2]Unaff.Unaffiliated (USA)
Alexander Trowbridge
[3]Unaff.Unaffiliated (USA)
Joshua Ellenberg
[4]PPFPeak Potential Fitness
Pj McHenry
[5]CFSBCrossfit South Brooklyn
Matt Boynton
[6]N-DIRTNorth Dakota Indoor Rowing Team
Kevin Vanasse
[7]PackPack a Day Rowing syndicate
Randy Bales
[8]Unaff.Unaffiliated (USA)
Artur Orlov
[9]PRPower Rowing
Dan Orr
[10]MRCMontreal Rowing Club / Club d'aviron de Montreal
Mathieu Gascon-Lefebvre
[11]GBRGreat Bay Rowing
Samuel Williams
[12]Unaff.Unaffiliated (USA)
Jason Scuglik
[13]Unaff.Unaffiliated (USA)
Michael Fleming
[14]MBRCMiami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club
Pavlo Prykhodko
[15]Unaff.Unaffiliated (UKR)
Serhii Budko
[16]HCAHobart College Crew Alumni
Jack Trimble
[17]RBCRiverside Boat Club
Charles Wu
[18]Unaff.Unaffiliated (USA)
Colin Corcoran
[19]Unaff.Unaffiliated (USA)
Cameron Ahouse
[20]HOKEHolyoke Rows
Lee Greathouse
[21]Unaff.Unaffiliated (USA)
Michael Betten
[22]PPFPeak Potential Fitness
David Austin
[23]Unaff.Unaffiliated (USA)
Mark Caraway
[24]HRCHydrow Rowing Club
Ryan Mullen
[25]PPFPeak Potential Fitness
Matt Canning
[26]PRPower Rowing
Anthony Kraus
[27]MITRCMIT Rowing Club
Mattias Jorum
[28]CFSBCrossfit South Brooklyn
Chas Carey
[29]Unaff.Unaffiliated (USA)
Noah Mellen
[30]PRPower Rowing
Carson Kuehne
[41]HRCHydrow Rowing Club
Tyler Hutchison
[42]Unaff.Unaffiliated (USA)
Erik Karl Gutenkunst
[43]CFACrossFit Arsenal
Jon Cobb
[44]RHLJWRow House Lovejoy Wharf
Thompson Vou
[45]Unaff.Unaffiliated (USA)
Steven Finnell
[46]RNYRow New York
Joshua Thompson
[47]VVRVolks Varisty Ruderklub
Ned Benning
[48]GRGoRow
Andreas Tilelis
[49]CFSBCrossfit South Brooklyn
Clint Trenkelbach

Sun, 11:45 AM - Race 12 - Bullpen 2000 meter

lanecodecrew
stroke
event
[1]West-side RowingJW U19
Greta Armbrust
[2]Northhampton Community Rowing (out of competition)W36
Mareike Haberichter
[3]Agustine ClassJW U17
Ashlyn Chaffee
[4]YMCA Stoughton (out of competition)M50
Patrick Goldstone
[5]Power RowingLM43
Luis Brito
[6]YMCA (out of competition)M60
Ahmad Mahidashti
[7]Cambridge Boat ClubLM U23
Timothy Labounko
[8]Unaffiliated (out of competition)M60
Rick Glielmi
[9]Cambridge Boat Club (out of competition)M27
Edward Beenning
[10]Unifilated (out of competition)M43
Jay Selmer