Sun, 9:45 AM - Race 2 - LW50-99, LM50-99 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.UnaffiliatedLM5001:40.7(1)03:23.8(1)05:08.0(1)06:52.7(1)
Frank LEVY 01:40.701:43.101:44.201:44.733.5 spm
2.UnaffiliatedLM6001:45.4(3)03:31.0(3)05:16.5(2)07:03.1(2)+10.4
Tom PHILLIPS 01:45.401:45.601:45.501:46.631.8 spm
3.Sub 7 Indoor Rowing ClubLM5501:40.9(2)03:27.1(2)05:17.6(3)07:05.7(3)+13.0
Dan LYNCH 01:40.901:46.201:50.501:48.133.5 spm
4.North Central College Track ClubLM6501:49.0(6)03:37.4(5)05:25.2(4)07:12.0(4)+19.3
Hal CARLSON 01:49.001:48.401:47.801:46.833.5 spm
5.UnaffiliatedLM7001:48.6(5)03:38.0(6)05:26.9(6)07:15.9(5)+23.2
Keith COLBURN 01:48.601:49.401:48.901:49.031.7 spm
6.Community Rowing, Inc.LM6501:48.1(4)03:36.6(4)05:25.7(5)07:17.5(6)+24.8
John OWENS 01:48.101:48.501:49.101:51.835.3 spm
7.Ebb Tide RowingLM6001:52.8(8)03:45.6(7)05:38.7(7)07:32.0(7)+39.3
Paul GEOGHEGAN 01:52.801:52.801:53.101:53.429.0 spm
8.Community Rowing, Inc.LM7001:55.6(11)03:50.9(10)05:45.5(8)07:37.4(8)+44.7
Rick BAYKO 01:55.601:55.301:54.601:51.935.5 spm
9.Cambridge Boat ClubLW5501:56.1(12)03:52.7(11)05:50.5(11)07:47.4(9)+54.7
Saiya REMMLER 01:56.101:56.601:57.801:57.030.0 spm
10.Community Rowing, Inc.LM6001:53.3(9)03:50.6(9)05:49.2(10)07:47.6(10)+54.9
Frederick HEWETT 01:53.301:57.301:58.601:58.329.7 spm
11.UnaffiliatedW5001:51.3(7)03:46.5(8)05:46.3(9)07:50.1(11)+57.4
Patty CRIPE 01:51.301:55.201:59.802:03.737.8 spm
12.UnaffiliatedLW6001:54.8(10)03:53.2(12)05:53.3(12)07:50.9(12)+58.2
Patricia MOONEN 01:54.801:58.402:00.101:57.628.7 spm
13.Wayland-Weston Rowing Association, Inc.LM6501:56.6(13)03:57.2(14)06:00.0(15)07:58.7(13)+1:06.0
Stephen MASCIOLI 01:56.602:00.602:02.801:58.828.2 spm
14.East Arm Rowing ClubLW6001:58.2(15)03:58.0(15)05:57.9(13)08:01.9(14)+1:09.2
Eugenia KIESLING 01:58.201:59.801:59.902:04.030.8 spm
15.UnaffiliatedLM7502:02.2(20)04:03.6(18)06:04.5(16)08:03.4(15)+1:10.7
Stanley SNEIDER 02:02.202:01.402:00.901:58.931.2 spm
16.Cambridge Boat ClubLW6001:56.6(13)03:56.4(13)05:59.7(14)08:05.4(16)+1:12.7
Betsy HARLING 01:56.601:59.802:03.302:05.832.2 spm
17.Potomac Boat ClubLW6002:02.1(19)04:04.9(19)06:07.3(18)08:09.8(17)+1:17.1
Jayne LYTEL 02:02.102:02.802:02.402:02.534.0 spm
18.Berkshire Sculling Association, Inc.LM7001:59.0(17)04:03.0(17)06:09.0(19)08:11.9(18)+1:19.2
David DEE 01:59.002:04.002:06.002:03.033.5 spm
19.Union Boat ClubLM7502:01.7(18)04:06.8(20)06:11.6(20)08:13.1(19)+1:20.4
Jonathan WARBURG 02:01.702:05.102:04.802:01.527.5 spm
20.Whitemarsh Boat ClubLW5501:58.8(16)04:00.7(16)06:05.8(17)08:15.7(20)+1:23.0
Amy MCBLANE 01:58.802:01.902:05.102:09.930.0 spm
21.Otsego Area RowingLW6002:04.5(21)04:09.7(21)06:17.6(21)08:25.5(21)+1:32.8
Laura KILTY 02:04.502:05.202:07.902:08.032.3 spm
22.Lake Casitas RALM8002:10.1(25)04:19.5(24)06:29.6(23)08:36.2(22)+1:43.5
Donald TANHAUSER 02:10.102:09.402:10.102:06.632.7 spm
23.Riverside Boat ClubW5502:08.9(23)04:18.5(23)06:29.2(22)08:41.2(23)+1:48.5
Sue PASIEKA 02:08.902:09.602:10.602:11.933.0 spm
24.Yankee Rowing ClubLM8502:10.2(26)04:20.7(25)06:31.9(24)08:41.4(24)+1:48.7
Robert SLEIGH 02:10.102:10.502:11.202:09.429.2 spm
25.UnaffiliatedLW5002:05.8(22)04:17.3(22)06:32.1(25)08:45.8(25)+1:53.1
Amy SULLIVAN 02:05.802:11.502:14.802:13.630.0 spm
26.UnaffiliatedLW6002:09.4(24)04:21.1(26)06:33.2(26)08:46.4(26)+1:53.7
Diane PRESS 02:09.402:11.702:12.102:13.126.8 spm
27.Oyster Bay Community RowingLW5002:10.7(27)04:28.6(27)06:47.7(28)09:07.1(27)+2:14.4
Dana PAGLIARA 02:10.602:17.902:19.102:19.331.9 spm
28.Gentle Giant Rowing ClubW5002:12.9(28)04:28.8(28)06:46.8(27)09:11.8(28)+2:19.1
Madeline CRONIN 02:12.902:15.902:18.002:25.032.0 spm
29.UnaffiliatedLW5502:17.9(31)04:37.9(30)06:58.1(30)09:15.0(29)+2:22.3
Anne FAIRBANK 02:17.902:20.002:20.202:16.933.0 spm
30.Riverside Boat ClubLW5502:16.6(30)04:35.7(29)06:55.3(29)09:15.8(30)+2:23.1
Janice BICKLEY 02:16.602:19.102:19.602:20.630.3 spm
31.Community Rowing, Inc.LW7002:22.0(33)04:43.9(32)07:05.4(31)09:25.6(31)+2:32.9
Marjorie ELLIOTT 02:22.002:21.902:21.502:20.126.5 spm
32.UnaffiliatedW5002:13.1(29)04:39.3(31)07:08.6(32)09:30.9(32)+2:38.2
Dorrie LUCK 02:13.102:26.202:29.302:22.427.2 spm
33.Gentle Giant Rowing ClubLW5502:21.8(32)04:45.6(33)07:11.2(33)09:31.9(33)+2:39.2
Jeanne MILLER 02:21.802:23.802:25.602:20.830.7 spm
34.UnaffiliatedLM8502:31.3(35)05:04.1(34)07:36.5(34)10:07.5(34)+3:14.8
John SHEEHY 02:31.302:32.802:32.402:31.133.2 spm
35.UnaffiliatedLW8002:31.3(35)05:09.1(35)07:50.2(35)10:27.2(35)+3:34.5
Shirley FARGEN 02:31.302:37.802:41.102:36.927.8 spm
36.Neponset Rowing ClubLW6002:30.1(34)05:10.5(36)07:54.4(36)10:31.9(36)+3:39.2
Ada ROSMARIN 02:30.102:40.402:43.902:37.432.2 spm
37.TIMBUKTU, A.M.LM9002:42.3(37)05:32.0(37)08:18.0(37)10:56.1(37)+4:03.4
Edwin VARLEY 02:42.302:49.702:46.002:38.126.0 spm
38.UnaffiliatedLW9503:53.7(38)07:58.1(38)11:54.9(38)15:51.3(38)+8:58.6
Dottie STEWART 03:53.704:04.403:56.803:56.337.5 spm
Potomac Boat ClubW60   did not start
Lynda DEL CASTILLO 
UnaffiliatedW50   did not start
Sarah REED 
Cambridge Boat ClubM60   did not start
Peter FOLEY 
UnaffiliatedM60   did not start
Norman SHERMAN 
UnaffiliatedM60   did not start
John GIORDANO 
Engine RoomM60   did not start
Matthew ARMSTRONG 
UnaffiliatedM55   did not start
Andrew KNIGHT