M55 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.Texas Rowing Center01:34.6(1)03:10.9(1)04:48.5(1)06:25.1(1)
Ken GATES 01:34.601:36.301:37.601:36.632.8 spm
2.San Diego Rowing Club01:43.6(5)03:25.4(3)05:07.3(2)06:47.9(2)+22.8
Glynn BOLITHO 01:43.601:41.801:41.901:40.728.7 spm
3.Narragansett Boat Club01:40.1(2)03:23.7(2)05:07.4(3)06:49.8(3)+24.7
Bob HANNON 01:40.101:43.601:43.701:42.431.7 spm
4.Community Rowing, Inc.01:42.5(4)03:26.9(4)05:11.6(4)06:56.3(4)+31.2
Stephen REED 01:42.501:44.401:44.701:44.731.0 spm
5.Quinsigamond Rowing Club01:41.0(3)03:28.3(5)05:17.6(5)07:06.9(5)+41.8
Heri SONTGERATH 01:41.001:47.301:49.301:49.428.2 spm
6.CrossFit Marshfield01:44.3(7)03:33.4(8)05:22.3(7)07:08.1(6)+43.0
Roderick MOLLEUR 01:44.301:49.101:48.901:45.827.0 spm
7.Unaffiliated01:44.0(6)03:32.8(7)05:21.4(6)07:09.1(7)+44.0
Stephen TURNER 01:44.001:48.801:48.601:47.733.0 spm
8.Unaffiliated01:50.0(13)03:39.7(11)05:28.1(9)07:11.7(8)+46.6
John DE NAGY 01:50.001:49.701:48.401:43.729.2 spm
9.Unaffiliated01:49.7(12)03:40.1(12)05:30.5(11)07:20.4(9)+55.3
Michael RUTHERFORD 01:49.701:50.401:50.401:49.827.5 spm
10.Unaffiliated01:44.5(8)03:32.2(6)05:24.5(8)07:21.9(10)+56.8
David JUFFFRE 01:44.501:47.701:52.301:57.432.3 spm
11.Unaffiliated01:49.4(11)03:38.9(9)05:30.1(10)07:23.3(11)+58.2
Bradford SMITH 01:49.401:49.501:51.201:53.227.0 spm
12.CrossFit01:45.8(9)03:39.5(10)05:36.6(12)07:33.6(12)+1:08.5
Thor HELGASON 01:45.801:53.701:57.101:57.030.8 spm
13.Quinsigamond Rowing Club01:47.7(10)03:40.6(13)05:37.9(13)07:35.8(13)+1:10.7
Nicholas TSANTES 01:47.701:52.901:57.301:57.926.5 spm
14.Riverfront Recapture, Inc.01:51.0(14)03:47.7(14)05:45.4(14)07:40.3(14)+1:15.2
Dave JENKINS 01:51.001:56.701:57.701:54.928.2 spm
15.Unaffiliated01:53.0(17)03:48.5(15)05:46.0(15)07:40.6(15)+1:15.5
Wesley ECHOLS 01:53.001:55.501:57.501:54.631.7 spm
16.Unaffiliated01:51.7(15)03:52.9(16)05:56.8(16)07:51.1(16)+1:26.0
Art MALLETTE 01:51.702:01.202:03.901:54.433.2 spm
17.Unaffiliated01:55.5(19)03:56.3(18)05:56.8(16)07:51.5(17)+1:26.4
Michael FAHEY 01:55.502:00.802:00.501:54.730.2 spm
18.Unaffiliated01:58.5(20)03:58.7(20)06:00.4(18)08:02.4(18)+1:37.3
Alpaslan DEDEOGLU 01:58.502:00.202:01.702:02.131.3 spm
19.New Trier High School Rowing01:52.5(16)03:56.0(17)06:04.7(19)08:12.0(19)+1:46.9
Hyde PERCE 01:52.502:03.502:08.602:07.334.5 spm
20.East Bay Rowing01:55.4(18)03:57.3(19)06:06.0(20)08:18.2(20)+1:53.1
Paul MORRIS 01:55.402:01.902:08.602:12.233.0 spm
21.Neponset Rowing Club02:07.9(21)04:19.5(21)06:31.0(21)08:42.8(21)+2:17.7
Martin SHEERIN 02:07.902:11.602:11.502:11.828.0 spm
Unaffiliated   did not start
Doug LINDGREN 
Riverside Boat Club   did not start
David REAVILL 
Unaffiliated   did not start
Andrew KNIGHT 
Dragon Boat Club of Boston   did not start
Christian WUETHRICH