Sun, 12:45 PM - Race 14 - JLM14, JM14 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.Amadeusz Rowing AcademyJLM1401:37.5(4)03:15.2(1)04:52.8(1)06:28.7(1)
Nicholas Aronow 01:37.501:37.701:37.601:35.933.2 spm
2.UnaffiliatedJLM1401:37.8(5)03:17.2(2)04:54.9(2)06:33.7(2)+5.0
Peter Lawry 01:37.801:39.401:37.701:38.734.0 spm
3.Cambridge Boat ClubJLM1401:40.2(11)03:19.3(4)04:58.0(3)06:35.7(3)+7.0
Matthew Callewaert 01:40.201:39.101:38.701:37.933.0 spm
4.Oak Neck Rowing AcademyJLM1401:39.6(7)03:20.7(7)05:01.8(6)06:39.8(4)+11.1
Johannes Bressel 01:39.601:41.101:41.101:38.132.7 spm
5.Canisius High SchoolJLM1401:40.1(10)03:21.1(9)05:02.5(8)06:40.7(5)+12.0
Nathaniel Sass 01:40.101:41.001:41.401:38.132.0 spm
6.Sagamore Rowing AssociationJM1401:40.4(14)03:21.8(11)05:03.4(11)06:41.7(6)+13.0
Henry Schoeffel 01:40.401:41.401:41.601:38.232.7 spm
7.Pelham Community Rowing AssociationJLM1401:41.9(20)03:22.6(14)05:02.1(7)06:41.9(7)+13.2
Alec Sirkin 01:41.901:40.701:39.501:39.935.7 spm
8.Hopkins School CrewJLM1401:40.3(12)03:21.2(10)05:03.3(10)06:42.8(8)+14.1
Ben Washburne 01:40.301:40.901:42.101:39.535.0 spm
9.The Episcopal Academy - PAJLM1401:39.7(8)03:19.4(5)05:00.7(4)06:43.0(9)+14.3
Owen Maier 01:39.701:39.701:41.301:42.435.3 spm
10.Chaminade High SchoolJLM1401:39.4(6)03:19.9(6)05:01.7(5)06:44.7(10)+16.0
Edward DeNatale 01:39.401:40.501:41.801:42.932.8 spm
11.Phillips AcademyJLM1401:41.3(17)03:22.8(15)05:04.6(12)06:46.0(11)+17.3
Adin McAuliffe 01:41.301:41.501:41.801:41.436.0 spm
12.Advanced Community Rowing AssociationJLM1401:41.2(16)03:23.7(16)05:05.9(14)06:47.0(12)+18.3
Jason Grady 01:41.201:42.501:42.201:41.232.5 spm
13.Pelham Community Rowing AssociationJLM1401:40.9(15)03:23.7(16)05:06.6(15)06:47.7(13)+19.0
Dylan Oberst 01:40.901:42.801:42.901:41.137.7 spm
14.Advanced Community Rowing AssociationJLM1401:41.7(18)03:24.0(18)05:07.0(16)06:48.7(14)+20.0
Jarrett Richman 01:41.701:42.301:43.001:41.630.2 spm
15.Boston College High SchoolJLM1401:39.9(9)03:21.9(12)05:04.7(13)06:49.3(15)+20.6
Dylan Keating 01:39.901:42.001:42.801:44.633.5 spm
16.New Trier High School RowingJLM1401:42.2(21)03:25.6(20)05:08.9(17)06:50.3(16)+21.6
Karl Florida 01:42.201:43.401:43.301:41.433.5 spm
17.Boston College High SchoolJLM1401:42.5(23)03:27.2(23)05:11.4(19)06:51.6(17)+22.9
James Luck 01:42.501:44.701:44.201:40.335.2 spm
18.Middlesex SchoolJLM1401:37.4(2)03:18.4(3)05:02.7(9)06:52.5(18)+23.8
Logan Tonra 01:37.401:41.001:44.301:49.735.9 spm
19.Albany Rowing CenterJM1401:40.3(12)03:25.5(19)05:12.5(22)06:55.6(19)+26.9
Andrew Gower 01:40.301:45.201:47.001:43.033.0 spm
20.Charlotte Youth RowingJLM1401:42.6(24)03:27.6(25)05:11.8(20)06:56.2(20)+27.5
Tyler Parziale 01:42.601:45.001:44.201:44.429.5 spm
21.St. Peters Preparatory SchoolJLM1401:44.0(34)03:29.2(30)05:14.7(28)06:56.4(21)+27.7
Salvatore Imbornone 01:44.001:45.201:45.501:41.733.0 spm
22.Boston College High SchoolJM1401:43.2(29)03:28.7(29)05:13.4(24)06:56.8(22)+28.1
Owen Keating 01:43.201:45.501:44.701:43.432.7 spm
22.Chaminade High SchoolJLM1401:41.7(18)03:26.9(22)05:14.2(27)06:56.8(22)+28.1
Cesar Valdebenito 01:41.701:45.201:47.301:42.629.2 spm
24.North Jersey RowingJLM1401:43.0(27)03:27.5(24)05:13.2(23)06:58.8(24)+30.1
Emerson Shatouhy 01:43.001:44.501:45.701:45.532.5 spm
25.Boston Latin SchoolJLM1401:43.7(31)03:28.3(28)05:14.1(26)06:59.4(25)+30.7
Morgan McCarty 01:43.701:44.601:45.801:45.435.0 spm
26.Hingham High School Rowing AssociationJM1401:36.6(1)03:22.1(13)05:11.8(20)07:01.5(26)+32.8
Logan Littell 01:36.601:45.501:49.701:49.832.4 spm
27.Oak Neck Rowing AcademyJLM1401:42.6(24)03:28.2(26)05:15.1(29)07:01.8(27)+33.1
Luca Johnson 01:42.601:45.601:46.901:46.732.7 spm
28.Navesink Indoor RowingJLM1401:45.4(40)03:31.6(39)05:19.5(36)07:02.0(28)+33.3
Christopher Nolan 01:45.401:46.201:47.901:42.530.7 spm
29.Sommerville High SchoolJLM1401:37.4(2)03:20.9(8)05:10.5(18)07:02.4(29)+33.7
Timothy Labounko 01:37.401:43.501:49.601:52.030.6 spm
30.Boston College High SchoolJLM1401:44.4(37)03:30.6(35)05:17.5(32)07:03.7(30)+35.0
Michael Dyroff 01:44.401:46.201:46.901:46.233.2 spm
31.Boston College High SchoolJLM1401:43.8(32)03:30.0(32)05:17.7(33)07:04.8(31)+36.1
George Morris 01:43.801:46.201:47.701:47.033.2 spm
32.OJR Wildcat Crew ClubJLM1401:43.8(32)03:30.2(33)05:16.8(31)07:04.9(32)+36.2
Adam Brown 01:43.801:46.401:46.601:48.136.5 spm
33.Narragansett Boat ClubJLM1401:43.0(27)03:30.5(34)05:18.3(35)07:05.1(33)+36.4
Lucien Gaitskell 01:43.001:47.501:47.801:46.834.2 spm
34.Oak Neck Rowing AcademyJLM1401:44.9(38)03:31.3(38)05:21.2(38)07:05.7(34)+37.0
Cameron Huysman 01:44.901:46.401:49.901:44.433.2 spm
35.Phillips AcademyJLM1401:42.3(22)03:25.6(20)05:13.5(25)07:06.4(35)+37.7
Nick Demetroulakos 01:42.301:43.301:47.901:52.932.9 spm
36.St. Peters Preparatory SchoolJLM1401:42.8(26)03:28.2(26)05:16.0(30)07:07.7(36)+39.0
Felix Heinrich 01:42.801:45.401:47.801:51.732.5 spm
37.OJR Wildcat Crew ClubJLM1401:45.3(39)03:31.2(37)05:21.1(37)07:08.7(37)+40.0
Joseph Speakman-Viggiano 01:45.301:45.901:49.901:47.632.2 spm
38.Pioneer Valley Riverfront Club (PVRC)JLM1401:47.6(42)03:35.2(40)05:22.5(39)07:09.1(38)+40.4
Abdeil Ramos 01:47.601:47.601:47.301:46.731.2 spm
39.Hudson River Rowing Association, Inc.JLM1401:44.1(35)03:29.8(31)05:18.2(34)07:10.0(39)+41.3
John Hambleton 01:44.101:45.701:48.401:51.828.7 spm
40.Boston Latin SchoolJLM1401:47.4(41)03:36.0(41)05:25.3(41)07:11.6(40)+42.9
David Choi 01:47.401:48.601:49.301:46.332.2 spm
41.Cranbrook Kingswood Crew ClubJLM1401:49.0(47)03:38.3(44)05:27.9(42)07:16.0(41)+47.3
Isaac Cantin 01:49.001:49.301:49.601:48.131.0 spm
42.Buckingham BrowneJLM1401:48.3(44)03:37.9(43)05:29.5(43)07:16.8(42)+48.1
Adon Goodpaster 01:48.301:49.601:51.601:47.230.7 spm
43.Chaminade High SchoolJLM1401:43.5(30)03:31.1(36)05:24.2(40)07:19.6(43)+50.9
Kevin Figueroa 01:43.501:47.601:53.101:55.427.9 spm
44.Oak Neck Rowing AcademyJLM1401:48.7(45)03:41.3(47)05:33.1(44)07:22.7(44)+54.0
Shawn Kapoor 01:48.701:52.601:51.801:49.631.2 spm
45.UnaffiliatedJM1401:48.1(43)03:41.1(46)05:35.3(45)07:29.7(45)+1:01.0
Graham Foote 01:48.101:53.001:54.201:54.434.5 spm
46.Milton CrewJM1401:48.7(45)03:40.9(45)05:37.4(46)07:31.1(46)+1:02.4
Christopher DeLeonardis 01:48.701:52.201:56.501:53.731.2 spm
47.Oak Neck Rowing AcademyJM1401:51.9(49)03:46.9(50)05:42.2(50)07:33.3(47)+1:04.6
Nathaniel Goldman 01:51.901:55.001:55.301:51.032.2 spm
48.Community Rowing Inc.JM1401:53.1(50)03:45.4(49)05:39.1(47)07:33.5(48)+1:04.8
Caleb Bove 01:53.101:52.301:53.701:54.330.8 spm
49.OJR Wildcat Crew ClubJM1401:54.0(51)03:48.8(51)05:44.0(51)07:37.9(49)+1:09.2
Hayden Cunningham 01:54.001:54.801:55.201:53.929.7 spm
50.St. Peters Preparatory SchoolJM1401:49.4(48)03:43.0(48)05:41.3(49)07:40.4(50)+1:11.7
Timothy OBrien 01:49.401:53.601:58.301:59.131.0 spm
51.Hudson River Rowing Association, Inc.JM1401:55.9(52)03:53.0(52)05:51.5(52)07:45.8(51)+1:17.1
Andrew Madsen 01:55.901:57.101:58.501:54.327.5 spm
52.Community Rowing Inc.JM1401:44.2(36)03:37.2(42)05:40.0(48)07:50.8(52)+1:22.1
Michael Abat 01:44.201:53.002:02.802:10.828.8 spm
53.St. John's Prep - Danvers, MAJM1401:59.0(53)03:58.2(53)05:57.6(53)07:54.8(53)+1:26.1
Ryan FOLEY 01:59.001:59.201:59.401:57.230.2 spm
54.Cape Cod Rowing, Inc.JM1402:03.6(54)04:13.4(54)06:35.3(54)08:44.8(54)+2:16.1
Tak Decker 02:03.602:09.802:21.902:09.632.7 spm
Brooks School CrewJM14   did not start
Gardner Brown 
Northfield Mount Hermon SchoolJM14   did not start
Thaddeus Howe 
Princeton National Rowing Association/MJRCJM14   did not start
Nolan Kaputa 
St. Peters Preparatory SchoolJM14   did not start
Steve Jennings 
Community Rowing Inc.JM14   did not start
Zachary Belizaire 
Community Rowing Inc.JM14   did not start
Kevin Acero