Sun., 10:30 a.m. - Race 9 - JLM U17, JM U17 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.ORCOttawa Rowing ClubJLM U1701:39.5(1)03:21.0(1)05:05.2(1)06:52.7(1)
Matthew Lokhonia 01:39.501:41.501:44.201:47.431.0 spm
2.NRSNiagara Rowing SchoolJLM U1701:40.9(2)03:26.3(3)05:12.2(3)06:54.8(2)+2.1
Preston Darling 01:40.901:45.401:45.901:42.529.2 spm
3.ORSSOakridge Secondary SchoolJLM U1701:41.2(3)03:25.6(2)05:11.6(2)06:56.7(3)+4.0
Kyland Mels-Williams 01:41.201:44.401:46.001:45.130.5 spm
4.UCCUpper Canada CollegeJLM U1701:43.1(5)03:30.8(4)05:19.1(4)07:04.4(4)+11.7
Lewis Lapham 01:43.101:47.701:48.301:45.332.2 spm
5.WELLCWelland Centennial Secondary SchoolJLM U1701:44.1(6)03:32.2(5)05:21.8(5)07:09.7(5)+17.0
Nico DAmelio 01:44.101:48.101:49.601:47.929.5 spm
6.RCRidley CollegeJLM U1701:44.6(7)03:33.6(6)05:23.4(6)07:12.0(6)+19.3
Tanner Bolduc 01:44.601:49.001:49.801:48.831.0 spm
7.TRINBlessed Trinity High SchoolJLM U1701:47.2(10)03:36.0(9)05:25.5(8)07:13.9(7)+21.2
Marcus Celia 01:47.201:48.801:49.501:48.329.5 spm
8.UCCUpper Canada CollegeJLM U1701:47.1(9)03:38.0(10)05:27.6(9)07:14.8(8)+22.1
Morley Roden 01:47.101:50.901:49.601:47.130.2 spm
9.UCCUpper Canada CollegeJLM U1701:44.7(8)03:34.4(7)05:24.7(7)07:15.2(9)+22.5
Ethan Li 01:44.701:49.701:50.301:50.529.0 spm
10.ARGNArgonaut Rowing ClubJLM U1701:48.0(12)03:38.3(11)05:30.5(10)07:20.9(10)+28.2
Oscar Quigley 01:48.001:50.301:52.201:50.430.0 spm
11.NRSNiagara Rowing SchoolJLM U1701:42.0(4)03:34.9(8)05:31.5(11)07:22.7(11)+30.0
Matthew Jinks 01:42.001:52.901:56.601:51.227.7 spm
12.UCCUpper Canada CollegeJLM U1701:50.1(18)03:42.2(16)05:33.9(13)07:23.3(12)+30.6
Max Willner 01:50.101:52.101:51.701:49.429.5 spm
13.UCCUpper Canada CollegeJLM U1701:48.4(13)03:39.7(12)05:33.1(12)07:25.6(13)+32.9
Lucas Fiorini 01:48.401:51.301:53.401:52.629.0 spm
14.UCCUpper Canada CollegeJLM U1701:51.5(20)03:43.0(17)05:34.7(15)07:25.9(14)+33.2
Nigel Radhakrishnan 01:51.501:51.501:51.701:51.230.5 spm
15.Blessed TrinityJLM U1701:47.3(11)03:41.5(15)05:34.9(16)07:26.1(15)+33.4
Alex Beauvais 01:47.301:54.201:53.401:51.229.7 spm
16.LKCLakeshore Catholic High SchoolJLM U1701:49.4(16)03:41.2(14)05:34.3(14)07:26.6(16)+33.9
Joshua Benard 01:49.401:51.801:53.101:52.229.0 spm
17.NRSNiagara Rowing SchoolJLM U1701:49.3(14)03:41.1(13)05:35.8(17)07:29.7(17)+37.0
Owen Nicholls 01:49.301:51.801:54.701:53.829.7 spm
18.ARGNArgonaut Rowing ClubJLM U1701:49.3(14)03:43.9(18)05:39.1(18)07:32.0(18)+39.3
Joshua Leung 01:49.301:54.601:55.201:52.830.0 spm
19.UCCUpper Canada CollegeJLM U1701:55.6(22)03:49.9(21)05:43.1(19)07:33.9(19)+41.2
Jason Lee 01:55.601:54.301:53.201:50.830.3 spm
20.UCCUpper Canada CollegeJLM U1701:51.9(21)03:49.2(20)05:44.1(20)07:35.8(20)+43.1
Sebastian Jones 01:51.901:57.301:54.901:51.730.7 spm
21.NFRCNiagara Falls Rowing ClubJLM U1701:50.1(18)03:47.5(19)05:45.3(21)07:39.1(21)+46.4
Malcolm Saylor 01:50.101:57.401:57.801:53.929.0 spm
22.STMSt Marys SchoolJLM U1701:57.1(23)03:56.2(23)05:59.1(23)07:59.9(22)+1:07.2
Ian Dekker 01:57.101:59.102:02.902:00.729.8 spm
23.ARGNArgonaut Rowing ClubJLM U1701:49.7(17)03:51.9(22)05:56.8(22)08:03.6(23)+1:10.9
Liam Lewis 01:49.702:02.202:04.902:06.833.6 spm
24.STMSt Marys SchoolJLM U1701:57.2(24)04:03.8(24)06:13.9(24)08:16.5(24)+1:23.8
Jacob Guerin 01:57.202:06.602:10.102:02.530.2 spm
25.UCCUpper Canada CollegeJLM U1702:01.5(25)04:10.8(25)06:23.6(25)08:33.9(25)+1:41.2
Lucas Roden 02:01.502:09.302:12.802:10.330.7 spm
TRINBlessed Trinity High SchoolJLM U17   did not start
Tyler Devic