Sun., 9:30 a.m. - Race 5 - JLW U17, JW U17 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.DMHSDenis Morris Catholic High SchoolJLW U1701:57.2(2)03:54.9(1)05:53.3(1)07:51.9(1)
Cait Whittard 01:57.201:57.701:58.401:58.729.5 spm
2.BRNKBranksome HallJLW U1701:58.8(3)04:00.0(3)06:01.4(2)08:02.0(2)+10.1
Bella Rusaw 01:58.802:01.202:01.402:00.529.7 spm
3.STASt. Thomas Aquinas CSSJLW U1701:56.9(1)03:58.9(2)06:01.5(3)08:03.2(3)+11.3
Olivia Latour 01:56.902:02.002:02.602:01.729.5 spm
4.KRCKingston Rowing ClubJLW U1701:59.8(4)04:06.0(5)06:12.3(6)08:13.3(4)+21.4
Isidora Ferguson 01:59.802:06.202:06.302:01.032.2 spm
5.ARGNArgonaut Rowing ClubJLW U1702:02.9(9)04:07.2(6)06:12.2(5)08:16.6(5)+24.7
Julia Teixeira 02:02.902:04.302:05.002:04.431.3 spm
6.BRNKBranksome HallJLW U1702:01.8(5)04:05.5(4)06:10.4(4)08:18.5(6)+26.6
Cecelia Quinn 02:01.802:03.702:04.902:08.130.0 spm
7.SNRCSouth Niagara Rowing ClubJLW U1702:05.0(13)04:12.8(12)06:18.7(8)08:21.4(7)+29.5
Eve Belfry 02:05.002:07.802:05.902:02.730.2 spm
8.NRSNiagara Rowing SchoolJLW U1702:04.4(12)04:12.0(10)06:20.7(11)08:24.5(8)+32.6
Talia Taylor 02:04.402:07.602:08.602:03.929.2 spm
8.NFRCNiagara Falls Rowing ClubJLW U1702:02.0(7)04:09.0(7)06:17.8(7)08:24.5(8)+32.6
Olivia Vendittelli 02:02.002:07.002:08.802:06.728.7 spm
10.BRNKBranksome HallJW U1702:01.9(6)04:09.7(8)06:19.8(9)08:28.7(10)+36.8
Sophia Deluca 02:01.902:07.802:10.102:08.830.5 spm
11.NRSNiagara Rowing SchoolJLW U1702:05.5(14)04:11.2(9)06:20.3(10)08:28.9(11)+37.0
Avery Topp 02:05.502:05.702:09.102:08.625.8 spm
12.ARGNArgonaut Rowing ClubJLW U1702:03.9(10)04:13.3(13)06:23.2(12)08:30.1(12)+38.2
Yohanna Ostrowski 02:03.902:09.402:09.902:06.929.5 spm
13.RCRidley CollegeJLW U1702:10.6(26)04:20.6(23)06:29.9(16)08:32.1(13)+40.2
Claire Sun 02:10.602:10.002:09.302:02.228.0 spm
14.NFRCNiagara Falls Rowing ClubJLW U1702:05.8(15)04:14.1(15)06:24.5(14)08:32.6(14)+40.7
Ella Marino 02:05.802:08.302:10.402:08.128.2 spm
15.NRSNiagara Rowing SchoolJLW U1702:06.7(20)04:18.0(19)06:31.4(17)08:32.9(15)+41.0
Janna Paquin 02:06.702:11.302:13.402:01.528.2 spm
16.BRNKBranksome HallJLW U1702:04.1(11)04:12.6(11)06:23.7(13)08:36.1(16)+44.2
Shayla Stolberg 02:04.102:08.502:11.102:12.431.5 spm
17.WELLCWelland Centennial Secondary SchoolJLW U1702:06.1(17)04:13.9(14)06:26.6(15)08:36.7(17)+44.8
Clara Van Dyk 02:06.102:07.802:12.702:10.129.2 spm
18.TRINBlessed Trinity High SchoolJW U1702:06.5(19)04:17.4(17)06:32.2(19)08:41.0(18)+49.1
Teyla Vandersloot 02:06.502:10.902:14.802:08.630.2 spm
19.TRINBlessed Trinity High SchoolJLW U1702:10.1(25)04:21.6(25)06:33.5(22)08:41.8(19)+49.9
Autumn Livermore 02:10.102:11.502:11.902:08.127.5 spm
19.TonnosBishop Tonnos CSSJW U1702:06.0(16)04:18.2(20)06:33.3(21)08:41.8(19)+49.9
Ava Saunders 02:06.002:12.202:15.102:08.527.9 spm
21.ARGNArgonaut Rowing ClubJLW U1702:06.4(18)04:17.5(18)06:32.0(18)08:45.2(21)+53.3
Anna Bellefeuille 02:06.402:11.102:14.502:13.230.0 spm
22.BRNKBranksome HallJLW U1702:07.5(21)04:19.3(22)06:33.8(23)08:46.0(22)+54.1
Cayden Friesen 02:07.502:11.802:14.502:12.227.7 spm
23.NFRCNiagara Falls Rowing ClubJLW U1702:09.9(23)04:20.9(24)06:35.6(24)08:46.8(23)+54.9
Vanessa Whalen 02:09.902:11.002:14.702:11.229.7 spm
24.BRNKBranksome HallJLW U17------08:47.3(24)+55.4
Teya Taylor 
25.BRNKBranksome HallJLW U1702:09.9(23)04:19.1(21)06:32.9(20)08:47.9(25)+56.0
Katherine Leung 02:09.902:09.102:13.802:15.028.8 spm
26.BRNKBranksome HallJLW U1702:08.6(22)04:21.8(26)06:36.7(25)08:48.8(26)+56.9
Avery Partridge 02:08.602:13.202:14.902:12.128.7 spm
27.TRINBlessed Trinity High SchoolJLW U1702:02.4(8)04:17.3(16)06:37.2(26)08:59.1(27)+1:07.2
Jazmine Smith 02:02.402:14.902:19.902:21.931.7 spm
BRNKBranksome HallJLW U17   did not start
Kiera Wallace