[033] JLW U17 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.DMHSDenis Morris Catholic High School01:57.2(2)03:54.9(1)05:53.3(1)07:51.9(1)
Cait Whittard 01:57.201:57.701:58.401:58.729.5 spm
2.BRNKBranksome Hall01:58.8(3)04:00.0(3)06:01.4(2)08:02.0(2)+10.1
Bella Rusaw 01:58.802:01.202:01.402:00.529.7 spm
3.STASt. Thomas Aquinas CSS01:56.9(1)03:58.9(2)06:01.5(3)08:03.2(3)+11.3
Olivia Latour 01:56.902:02.002:02.602:01.729.5 spm
4.EHSEden High School01:59.9(5)04:00.3(4)06:03.8(4)08:07.3(4)+15.4
Payton Tonnos 01:59.902:00.402:03.502:03.531.3 spm
5.KRCKingston Rowing Club01:59.8(4)04:06.0(6)06:12.3(7)08:13.3(5)+21.4
Isidora Ferguson 01:59.802:06.202:06.302:01.032.2 spm
6.ARGNArgonaut Rowing Club02:02.9(9)04:07.2(7)06:12.2(6)08:16.6(6)+24.7
Julia Teixeira 02:02.902:04.302:05.002:04.431.3 spm
7.BRNKBranksome Hall02:01.8(6)04:05.5(5)06:10.4(5)08:18.5(7)+26.6
Cecelia Quinn 02:01.802:03.702:04.902:08.130.0 spm
8.SNRCSouth Niagara Rowing Club02:05.0(13)04:12.8(13)06:18.7(9)08:21.4(8)+29.5
Eve Belfry 02:05.002:07.802:05.902:02.730.2 spm
9.NFRCNiagara Falls Rowing Club02:02.0(7)04:09.0(8)06:17.8(8)08:24.5(9)+32.6
Olivia Vendittelli 02:02.002:07.002:08.802:06.728.7 spm
9.NRSNiagara Rowing School02:04.4(12)04:12.0(11)06:20.7(12)08:24.5(9)+32.6
Talia Taylor 02:04.402:07.602:08.602:03.929.2 spm
11.EHSEden High School02:05.5(14)04:11.8(10)06:18.9(10)08:27.9(11)+36.0
Madeleine Enns 02:05.502:06.302:07.102:09.026.5 spm
12.NRSNiagara Rowing School02:05.5(14)04:11.2(9)06:20.3(11)08:28.9(12)+37.0
Avery Topp 02:05.502:05.702:09.102:08.625.8 spm
13.ARGNArgonaut Rowing Club02:03.9(10)04:13.3(14)06:23.2(13)08:30.1(13)+38.2
Yohanna Ostrowski 02:03.902:09.402:09.902:06.929.5 spm
14.RCRidley College02:10.6(28)04:20.6(23)06:29.9(17)08:32.1(14)+40.2
Claire Sun 02:10.602:10.002:09.302:02.228.0 spm
15.NFRCNiagara Falls Rowing Club02:05.8(16)04:14.1(16)06:24.5(15)08:32.6(15)+40.7
Ella Marino 02:05.802:08.302:10.402:08.128.2 spm
16.NRSNiagara Rowing School02:06.7(19)04:18.0(19)06:31.4(19)08:32.9(16)+41.0
Janna Paquin 02:06.702:11.302:13.402:01.528.2 spm
17.BRNKBranksome Hall02:04.1(11)04:12.6(12)06:23.7(14)08:36.1(17)+44.2
Shayla Stolberg 02:04.102:08.502:11.102:12.431.5 spm
18.WELLCWelland Centennial Secondary School02:06.1(17)04:13.9(15)06:26.6(16)08:36.7(18)+44.8
Clara Van Dyk 02:06.102:07.802:12.702:10.129.2 spm
19.NRSNiagara Rowing School02:09.4(23)04:20.1(22)06:31.0(18)08:41.6(19)+49.7
Elizabeth Spilotro 02:09.402:10.602:10.902:10.628.0 spm
20.TRINBlessed Trinity High School02:10.1(26)04:21.6(26)06:33.5(22)08:41.8(20)+49.9
Autumn Livermore 02:10.102:11.502:11.902:08.127.5 spm
21.ARGNArgonaut Rowing Club02:06.4(18)04:17.5(18)06:32.0(20)08:45.2(21)+53.3
Anna Bellefeuille 02:06.402:11.102:14.502:13.230.0 spm
22.BRNKBranksome Hall02:07.5(20)04:19.3(21)06:33.8(23)08:46.0(22)+54.1
Cayden Friesen 02:07.502:11.802:14.502:12.227.7 spm
23.WELLCWelland Centennial Secondary School02:07.7(21)04:21.0(25)06:36.2(25)08:46.3(23)+54.4
Olivia Wogan 02:07.702:13.302:15.202:10.129.7 spm
24.NFRCNiagara Falls Rowing Club02:09.9(24)04:20.9(24)06:35.6(24)08:46.8(24)+54.9
Vanessa Whalen 02:09.902:11.002:14.702:11.229.7 spm
25.BRNKBranksome Hall------08:47.3(25)+55.4
Teya Taylor 
26.BRNKBranksome Hall02:09.9(24)04:19.1(20)06:32.9(21)08:47.9(26)+56.0
Katherine Leung 02:09.902:09.102:13.802:15.028.8 spm
27.BRNKBranksome Hall02:08.6(22)04:21.8(27)06:36.7(26)08:48.8(27)+56.9
Avery Partridge 02:08.602:13.202:14.902:12.128.7 spm
28.TRINBlessed Trinity High School02:11.5(30)04:27.9(28)06:45.0(28)08:58.1(28)+1:06.2
Katie Weninger 02:11.502:16.402:17.102:13.128.5 spm
29.TRINBlessed Trinity High School02:02.4(8)04:17.3(17)06:37.2(27)08:59.1(29)+1:07.2
Jazmine Smith 02:02.402:14.902:19.902:21.931.7 spm
30.EHSEden High School02:14.6(32)04:29.7(29)06:47.4(29)09:02.0(30)+1:10.1
Pauline Rotz 02:14.602:15.102:17.702:14.628.5 spm
31.TRINBlessed Trinity High School02:16.7(35)04:34.8(32)06:53.1(31)09:07.2(31)+1:15.3
Kyla Lord 02:16.702:18.102:18.302:14.128.7 spm
32.WELLCWelland Centennial Secondary School02:15.3(33)04:35.3(34)06:56.2(33)09:09.9(32)+1:18.0
Rachael Sauer 02:15.302:20.002:20.902:13.726.7 spm
33.WELLCWelland Centennial Secondary School02:10.3(27)04:30.3(30)06:52.2(30)09:13.7(33)+1:21.8
Meryn Chew 02:10.302:20.002:21.902:21.525.7 spm
34.EHSEden High School02:12.2(31)04:31.0(31)06:55.1(32)09:14.8(34)+1:22.9
Maya Gaston 02:12.202:18.802:24.102:19.628.5 spm
35.STMSt Marys School02:10.6(28)04:34.8(32)07:02.7(34)09:29.6(35)+1:37.7
Avyukta Krishna Nair 02:10.602:24.202:27.902:27.030.5 spm
36.WELLCWelland Centennial Secondary School02:16.3(34)04:41.3(35)07:12.3(36)09:33.8(36)+1:41.9
Natasha Gamble 02:16.302:25.002:31.002:21.529.4 spm
37.STMSt Marys School02:16.7(35)04:41.8(36)07:12.1(35)09:42.7(37)+1:50.8
Liya Kassa 02:16.702:25.102:30.302:30.632.2 spm
38.STMSt Marys School02:19.8(37)04:57.2(37)07:44.8(37)10:20.2(38)+2:28.3
Hailey Ardron 02:19.802:37.402:47.602:35.426.5 spm
39.STMSt Marys School02:20.7(38)05:04.8(38)07:47.8(38)10:30.5(39)+2:38.6
Nina Seaman 02:20.702:44.102:43.002:42.828.5 spm
40.STMSt Marys School02:24.2(39)05:08.5(40)07:54.0(40)10:34.5(40)+2:42.6
Adriana Cundari 02:24.202:44.302:45.502:40.535.2 spm
41.STMSt Marys School02:25.6(40)05:09.8(41)07:50.0(39)10:34.8(41)+2:42.9
Kendra Fennell 02:25.602:44.202:40.202:44.833.2 spm
42.STMSt Marys School02:25.6(40)05:08.2(39)07:54.0(40)10:40.3(42)+2:48.4
Teegan Kuder 02:25.602:42.602:45.802:46.329.9 spm
STMSt Marys School   did not start
Alexandra Toskas 
STMSt Marys School   did not start
Zofia Bawden 
WELLCWelland Centennial Secondary School   did not start
Zoe Sacuta 
BRNKBranksome Hall   did not start
Kiera Wallace 
TonnosBishop Tonnos CSS   did not start
Adriana Van Berkel