Sat, 10:50 - Race 109 - M30 2000m Heat 1

1st, 2nd, 3rd, remaining 14 fastest => FA, other => FB

lanecodecrew
stroke
[1]USAUnited States
Robin Rathmell
[2]GBRRoyal Navy
Ade Long
[3]GBRGreat Britain
James Wade
[4]GBRRowbots
Adam Hunt
[5]GBRGreat Britain
Andrew Macalister Hall
[6]GBRBirmingham Rowing Club
David White
[7]GBRGreat Britain
Arron-Oliver Pritchard
[8]GBRIsenhurst
Alex Purcell
[9]IRLSt Michaels Rowing Club, Dun Laoghaire
David Cullen
[10]AUSAustralia
Daniel Hosking
[11]GBRFitness Matters Indoor Rowing Club
Jake Dolphin
[12]GBRGreat Britain
Andy Neat
[13]GBRGreat Britain
David Garrad
[14]GBRStar Club
Dave Kempsell
[15]GBRSt Andrew Boat Club
Andy Dobson
[16]GBRTeam Commando Spirit
Tristan Lark
[17]GBRCrabtree Boat Club
Christopher Le Neve Foster
[18]LUXLuxembourg
Bob Scharfe
[19]GBRCore Collective
Carl Van Heerden
[20]GBRGreat Britain
Richard Lewis

Sat, 11:00 - Race 110 - M30 2000m Heat 2

1st, 2nd, 3rd, remaining 14 fastest => FA, other => FB

lanecodecrew
stroke
[1]GBRGreat Britain
Jarek Olszowka
[2]GBRSt Andrew Boat Club
Colin Williamson
[3]GBRRow Elite
Chris Power
[4]GBRGreat Britain
Antony Purser
[5]GBRParrs Priory
Matt Peel
[6]GBRCrossFit Fort Ashton, Bristol
Tristan Fowler
[7]SVKVK Slávia STU Bratislava
Matej Čambal
[8]GBRRoyal Air Force
Luke Tudor
[9]GBRGreat Britain
Ashley Trice
[10]GBRGreat Britain
Steve Butler
[11]GBRTideway Scullers School
Kieran Clark
[12]GBRGreat Britain
Mathew Ormian
[13]GBRTrentham Boat Club
Simon Tomkins
[14]GBRCrossFit Glacier/Esprit
David Rackstraw
[15]IRLMolesey Boat Club
Shane Mcdermott
[16]GBRGreat Britain
Simon Norton
[18]GBRGreat Britain
Gareth Evans
[19]GBRGreat Britain
Scott Anthony Martin

Sat, 15:00 - Race 133 - M U23, LM U23, LM 2000m Final A, Heat

lanecodecrew
stroke
event
[1]GBRYale CollegeM U23 2000m
Miles Beeson
[2]GBRNewcastle University Boat ClubM U23 2000m
Alexander Milne
[3]GBRUpper Thames Rowing ClubM U23 2000m
Calum Farwell
[4]GBRLady Margaret Boat ClubM U23 2000m
Sam Kitto
[5]GBRLady Margaret Boat ClubM U23 2000m
Harry Fieldhouse
[6]GBRDerby Rowing ClubM U23 2000m
Elliot Mcfarlane
[7]GBRIndependentM U23 2000m
Richard Sampson
[8]GBRCardiff University Rowing ClubLM U23 2000m
Harry Neame
[9]GBRAnglia Ruskin University Boat ClubLM U23 2000m
Rohan Hodgson
[10]GBRLeicester Rowing ClubLM 2000m
Matthew Bowles
[11]GBRBirmingham Rowing ClubLM 2000m
Adeel Ali
[12]GBRBradford ARC (out of competition)LM U23 2000m
Aidan Silcock
[13]GBRGreat Britain (out of competition)LM 2000m
Josh Coyne

Sun, 10:50 - Race 209 - M30 2000m Final A

lanecodecrew
stroke
[1]GBRGreat Britain
Andy Neat
[2]GBRRow Elite
Chris Power
[3]GBRGreat Britain
James Wade
[4]GBRSt Andrew Boat Club
Colin Williamson
[5]GBRGreat Britain
Jarek Olszowka
[6]GBRGreat Britain
Arron-Oliver Pritchard
[7]GBRParrs Priory
Matt Peel
[8]GBRGreat Britain
Antony Purser
[9]SVKVK Slávia STU Bratislava
Matej Čambal
[10]GBRGreat Britain
Steve Butler
[11]GBRTideway Scullers School
Kieran Clark
[12]GBRBirmingham Rowing Club
David White
[13]IRLSt Michaels Rowing Club, Dun Laoghaire
David Cullen
[14]GBRGreat Britain
Mathew Ormian
[15]GBRCrossFit Fort Ashton, Bristol
Tristan Fowler
[16]GBRFitness Matters Indoor Rowing Club
Jake Dolphin
[17]GBRRowbots
Adam Hunt
[18]GBRIsenhurst
Alex Purcell
[19]GBRGreat Britain
Ashley Trice
[20]GBRRoyal Air Force
Luke Tudor
[21]GBRGreat Britain
David Garrad
[22]GBRTrentham Boat Club
Simon Tomkins