Sat, 11:10 - Race 111 - M55 2000m Heat 1

1st, 2nd, 3rd, remaining 14 fastest => FA, other => FB

lanecodecrew
stroke
[1]GBRTrevor Tiller
Stratford upon Avon Boat Club
[2]GBRStephen Turner
MAD Team (Broxbourne)
[3]ITAMassimo Galletti
Italiana Fitness
[4]USAKristin Ellis
The Eight Oarsemen of The Apocalypse
[5]GBRMalcolm Griffin
Warwick Boat Club
[6]GBRMartin Graham
Great Britain
[7]GBRMike Rooney
Thornton Dale Squash Club
[8]IRLBarry Martin
Dalkey Rowing Club, Dublin
[9]GBRJerome Abelman
Great Britain
[10]GBRRom Micklem
Great Britain
[11]BRADenis Norton Raby
Passauna Rowing Club
[12]BRAEdson Pereira Ache Júnior
Federação Paranaense de Remo
[13]GBRCraig Diver
Hollingworth Lake Rowing Club
[14]USABob More
United States

Sat, 11:20 - Race 112 - M55 2000m Heat 2

1st, 2nd, 3rd, remaining 14 fastest => FA, other => FB

lanecodecrew
stroke
[1]GBRGareth Evans
City of Bristol Rowing Club
[2]GBRAndrew Sangster
MAD Team Indoor Rowing Club
[3]GBRShaun Callaghan
Steepholme Pirates
[4]GBRDavid Pratt
Lakeland Rowing Club
[5]GBRHal Appleyard
Sub 7 Indoor Rowing Club
[6]USACesar Maiorino
United States
[7]GBRFrancis Haysom
Minerva Bath Rowing Club
[8]GBRPhilip Mundie
Great Britain
[9]GBRChris Taylor Reed
Great Britain
[10]GBRNick Websdell
Great Britain
[11]NZLRichard Shaw
New Zealand
[12]GBRGreg Andrews
Great Britain
[13]USADavid Whitehurst
YMCA

Sun, 11:10 - Race 211 - M55 2000m Final A

lanecodecrew
stroke
[1]GBRAndrew Sangster
MAD Team Indoor Rowing Club
[2]GBRGareth Evans
City of Bristol Rowing Club
[3]USAKristin Ellis
The Eight Oarsemen of The Apocalypse
[4]GBRMalcolm Griffin
Warwick Boat Club
[5]GBRDavid Pratt
Lakeland Rowing Club
[6]GBRShaun Callaghan
Steepholme Pirates
[7]GBRStephen Turner
MAD Team (Broxbourne)
[8]IRLBarry Martin
Dalkey Rowing Club, Dublin
[9]GBRFrancis Haysom
Minerva Bath Rowing Club
[10]USACesar Maiorino
United States
[11]GBRJerome Abelman
Great Britain
[12]ITAMassimo Galletti
Italiana Fitness
[13]GBRRom Micklem
Great Britain
[14]GBRChris Taylor Reed
Great Britain
[15]GBRTrevor Tiller
Stratford upon Avon Boat Club
[16]BRADenis Norton Raby
Passauna Rowing Club
[17]GBRNick Websdell
Great Britain
[18]GBRCraig Diver
Hollingworth Lake Rowing Club
[19]GBRHal Appleyard
Sub 7 Indoor Rowing Club
[20]GBRMike Rooney
Thornton Dale Squash Club
[21]GBRPhilip Mundie
Great Britain