Sunday Redrawn
The Sunday J14-15 Regatta has been redrawn

Sat, 14:41 - Race 136 - Championship 4+, Tier 2 4+ Time Trial

pos.codecrew
stroke
eventnumberfinishdifference
1.OXBOxford Brookes University Boat Club BChampionship 4+31606:10.9(1)FA
 Matthew Heywood
1.OXBOxford Brookes University Boat Club AChampionship 4+31906:10.9(1)FA
 Frederick Davidson
3.USUUniversity of Surrey Boat Club BTier 2 4+32806:16.9(3)FA
 Joshua Burke+6.0
4.NEWNewcastle University Boat Club AChampionship 4+31406:18.1(4)FA
 George Thompson+7.2
5.MARMarlow Rowing ClubChampionship 4+32306:22.6(5)FA
 Joel Evans+11.7
6.EHUEdinburgh University Boat ClubChampionship 4+32006:22.8(6)FA
 Laurence Ellis+11.9
7.EHUEdinburgh University Boat Club AChampionship 4+32506:24.0(7)FA
 Ben Dickens+13.1
8.DUBDurham University Boat Club AChampionship 4+31706:25.3(8)FA
 Jack Roberts+14.4
8.ULOLondon, University of, Boat Club ATier 2 4+33206:25.3(8)FA
 Kevin Borup+14.4
10.MBCMolesey Boat Club BTier 2 4+33106:25.7(10)FA
 Ryan Notter+14.8
10.HINHinksey Sculling School ATier 2 4+35306:25.7(10)FA
 Daniel Bradbery+14.8
12.NRCNottingham Rowing Club AChampionship 4+32406:26.7(12)FB
 Stephen Bennett+15.8
13.RADRadley College Boat Club BTier 2 4+35206:27.6(13)FA
 Cameron Tasker+16.7
14.NEWNewcastle University Boat Club ATier 2 4+32906:28.3(14)FA
 Oliver McChesney+17.4
15.TSSTideway Scullers SchoolTier 2 4+33506:30.2(15)FA
 Dominic Valt+19.3
16.TYNTyne Amateur Rowing ClubChampionship 4+32606:30.7(16)FB
 Tom Campbell+19.8
17.LRCLondon Rowing Club AChampionship 4+32206:32.7(17)FB
 Tom Westbrook+21.8
18.COXCity of Oxford Rowing Club BTier 2 4+33306:33.3(18)FA
 Simon Kerswell-Jensen+22.4
19.LEALea Rowing Club BChampionship 4+32706:34.0(19)FB
 Joseph Elwell+23.1
20.CNNCambridge 99 Rowing Club ATier 2 4+33606:35.8(20)FB
 Peter Stevens+24.9
21.OXBOxford Brookes University Boat Club ATier 2 4+34806:37.8(21)FB
 Sam Sheppard+26.9
22.UTCUpper Thames Rowing ClubChampionship 4+32106:38.3(22)FB
 Robert Leech+27.4
23.LEALea Rowing Club AChampionship 4+31506:39.4(23)FB
 Alexander Constantinou+28.5
24.SHRRoyal Shrewsbury School Boat Club ATier 2 4+34006:39.6(24)FB
 Tom Kiel+28.7
25.VRCVesta Rowing Club ATier 2 4+33006:40.0(25)FB
 Matthew Webb+29.1
26.MBCMolesey Boat Club ATier 2 4+34506:41.5(26)FB
 Alastair Hellard+30.6
27.SHRRoyal Shrewsbury School Boat Club BTier 2 4+34606:42.2(27)FB
 Orlando Williams+31.3
28.ULOLondon, University of, Boat Club BTier 2 4+33906:45.3(28)FB
 Kareek Garlick+34.4
29.LDULeeds University Boat ClubTier 2 4+35106:47.1(29)FB
 Gabriel Brown+36.2
30.RADRadley College Boat Club ATier 2 4+34206:48.7(30)FC
 Hylton Harvey+37.8
31.EXUExeter University Boat ClubTier 2 4+34706:49.1(31)FC
 James Isola+38.2
32.CABCantabrigian Rowing Club ATier 2 4+35406:52.1(32)FC
 James Lindsay+41.2
33.NOWNorthwich Rowing Club ATier 2 4+34106:52.9(33)FC
 Jordan Simons+42.0
34.AKNAuriol Kensington Rowing ClubTier 2 4+33406:56.3(34)FC
 Thomas Allen+45.4
35.HINHinksey Sculling School ETier 2 4+36106:57.0(35)FC
 Istvan Bessenyei+46.1
36.CBRCity of Bristol Rowing Club ATier 2 4+33706:58.0(36)FC
 Alexander Lawrence+47.1
37.ZAQUQueens University Belfast Boat Club ATier 2 4+35807:04.7(37)FD
 James Foley+53.8
38.COXCity of Oxford Rowing Club ATier 2 4+35707:06.6(38)FD
 Andrew Osgood+55.7
39.USUUniversity of Surrey Boat Club ATier 2 4+36207:07.2(39)FD
 Arne von Bismarck+56.3
40.RBLReading Blue Coat School Boat Club ETier 2 4+35607:14.6(40)FD
 Sergio Grannum+1:03.7
41.LEYLeys School Boat Club ATier 2 4+36307:22.3(41)FD
 Michiel Tak+1:11.4
42.TWKTwickenham Rowing ClubTier 2 4+35907:25.5(42)FD
 James Watson+1:14.6
43.BOUBournemouth University Boat Club ATier 2 4+35507:25.8(43)FD
 Oliver Tibble+1:14.9
HAMHampton School Boat Club DTier 2 4+344did not start
 Jasper Lyon
LTULatymer Upper School Boat Club ATier 2 4+349did not start
 Sam Clarke
UEAEast Anglia, University of, Boat ClubTier 2 4+350did not start
 Callum Bland
UWKWarwick, University of, Boat Club ATier 2 4+360did not start
 Connor Seery

Sat, 18:20 - Race 159H - Tier 2 4+ Final D

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.RBLReading Blue Coat School Boat Club E[3]--03:52.59(2)05:52.97(2)07:51.24(1)
 Sergio Grannum02:00.3801:58.27
2.USUUniversity of Surrey Boat Club A[5]--03:48.55(1)05:50.29(1)07:54.13(2)
 Arne von Bismarck02:01.7402:03.84+2.89
3.TWKTwickenham Rowing Club[2]--03:56.10(3)06:00.79(3)08:07.66(3)
 James Watson02:04.6902:06.87+16.42
4.BOUBournemouth University Boat Club A[7]--04:02.13(5)06:06.93(5)08:08.00(4)
 Oliver Tibble02:04.8002:01.07+16.76
5.LEYLeys School Boat Club A[6]--03:58.64(4)06:05.84(4)08:11.73(5)
 Michiel Tak02:07.2002:05.89+20.49
6.COXCity of Oxford Rowing Club A[4]--04:42.20(6)06:41.83(6)08:40.29(6)
 Andrew Osgood01:59.6301:58.46+49.05

Sat, 18:26 - Race 160I - Tier 2 4+ Final C

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.RADRadley College Boat Club A[4]01:46.24(1)03:39.75(1)05:34.82(1)07:26.79(1)
 Hylton Harvey01:53.5101:55.0701:51.97
2.CBRCity of Bristol Rowing Club A[1]01:51.84(6)03:45.81(3)05:42.04(3)07:32.45(2)
 Alexander Lawrence01:53.9701:56.2301:50.41+5.66
3.AKNAuriol Kensington Rowing Club[2]01:49.80(2)03:44.32(2)05:40.26(2)07:32.68(3)
 Thomas Allen01:54.5201:55.9401:52.42+5.89
4.NOWNorthwich Rowing Club A[6]01:50.36(4)03:46.42(4)05:43.54(4)07:38.39(4)
 Jordan Simons01:56.0601:57.1201:54.85+11.60
5.EXUExeter University Boat Club[5]01:50.74(5)03:48.58(6)05:45.63(5)07:39.74(5)
 James Isola01:57.8401:57.0501:54.11+12.95
6.HINHinksey Sculling School E[7]01:53.90(8)03:52.02(7)05:46.78(6)07:40.57(6)
 Istvan Bessenyei01:58.1201:54.7601:53.79+13.78
7.CABCantabrigian Rowing Club A[3]01:50.01(3)03:48.18(5)05:47.59(8)07:41.44(7)
 James Lindsay01:58.1701:59.4101:53.85+14.65
8.ZAQUQueens University Belfast Boat Club A[8]01:52.61(7)03:52.02(7)05:47.15(7)07:45.22(8)
 James Foley01:59.4101:55.1301:58.07+18.43

Sat, 18:32 - Race 161J - Tier 2 4+ Final B

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.CNNCambridge 99 Rowing Club A[5]01:47.29(1)03:39.56(1)05:32.96(1)07:23.02(1)
 Peter Stevens01:52.2701:53.4001:50.06
2.SHRRoyal Shrewsbury School Boat Club B[2]01:49.04(5)03:41.28(3)05:33.99(2)07:24.05(2)
 Orlando Williams01:52.2401:52.7101:50.06+1.03
3.SHRRoyal Shrewsbury School Boat Club A[6]01:51.80(7)03:40.86(2)05:35.11(3)07:25.43(3)
 Tom Kiel01:49.0601:54.2501:50.32+2.41
4.OXBOxford Brookes University Boat Club A[4]01:47.74(2)03:42.45(4)05:37.07(4)07:27.65(4)
 Sam Sheppard01:54.7101:54.6201:50.58+4.63
5.VRCVesta Rowing Club A[3]01:48.02(3)03:44.74(6)05:39.09(5)07:29.10(5)
 Matthew Webb01:56.7201:54.3501:50.01+6.08
6.LDULeeds University Boat Club[1]01:51.57(6)03:46.10(7)05:43.66(6)07:35.67(6)
 Gabriel Brown01:54.5301:57.5601:52.01+12.65
7.MBCMolesey Boat Club A[7]01:48.38(4)03:42.45(4)05:44.30(7)07:39.56(7)
 Alastair Hellard01:54.0702:01.8501:55.26+16.54
8.ULOLondon, University of, Boat Club B[8]01:53.24(8)03:53.29(8)05:52.54(8)07:44.67(8)
 Kareek Garlick02:00.0501:59.2501:52.13+21.65

Sat, 18:38 - Race 162K - Tier 2 4+ Final A

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.USUUniversity of Surrey Boat Club B[4]01:42.24(1)03:29.04(1)05:16.64(1)07:00.40(1)
 Joshua Burke01:46.8001:47.6001:43.76
2.MBCMolesey Boat Club B[3]01:46.40(5)03:34.46(3)05:21.12(2)07:04.01(2)
 Ryan Notter01:48.0601:46.6601:42.89+3.61
3.ULOLondon, University of, Boat Club A[5]01:44.97(2)03:32.63(2)05:21.67(3)07:05.67(3)
 Kevin Borup01:47.6601:49.0401:44.00+5.27
4.HINHinksey Sculling School A[6]01:45.84(3)03:34.95(4)05:23.18(4)07:06.55(4)
 Daniel Bradbery01:49.1101:48.2301:43.37+6.15
5.RADRadley College Boat Club B[2]01:48.76(7)03:39.57(7)05:26.19(6)07:09.21(5)
 Cameron Tasker01:50.8101:46.6201:43.02+8.81
6.NEWNewcastle University Boat Club A[7]01:46.12(4)03:35.43(5)05:24.78(5)07:09.59(6)
 Oliver McChesney01:49.3101:49.3501:44.81+9.19
7.TSSTideway Scullers School[1]01:49.27(8)03:39.18(6)05:26.63(7)07:10.59(7)
 Dominic Valt01:49.9101:47.4501:43.96+10.19
8.COXCity of Oxford Rowing Club B[8]01:48.24(6)03:39.86(8)05:30.28(8)07:19.53(8)
 Simon Kerswell-Jensen01:51.6201:50.4201:49.25+19.13