Sunday Redrawn
The Sunday J14-15 Regatta has been redrawn

Sat, 15:08 - Race 137 - Women's 4x, W J18 4x- Time Trial

pos.codecrew
stroke
eventnumberfinishdifference
1.LDRLeander Club AWomen's 4x36506:25.8(1)FA
 Michelle Truax
2.SHPShiplake College Boat ClubW J18 4x-39106:39.0(2)FA
 Meredith Oakes+13.2
3.LEELeeds RC/Twickenham RC/Worcester Univ /PlymouthWomen's 4x36606:41.8(3)FA
 Kathryn Mole+16.0
4.MARMarlow Rowing Club AW J18 4x-38606:42.3(4)FA
 Isobel Sellers+16.5
5.TSSTideway Scullers School AWomen's 4x36706:46.3(5)FA
 Evelyna Davies+20.5
6.HPYHartpury University & College Boat Club AWomen's 4x37006:48.3(6)FA
 Bryony Lawrence+22.5
7.WRCWallingford Rowing Club AW J18 4x-38806:49.6(7)FA
 Olivia White+23.8
8.WYJWycliffe Junior Rowing Club BW J18 4x-40106:50.1(8)FA
 Rachel Egan+24.3
9.TWKTwickenham Rowing Club AWomen's 4x37606:50.9(9)FA
 Jade Lindo+25.1
10.TSSTideway Scullers School AW J18 4x-38706:52.9(10)FA
 Emilia Regan+27.1
11.MARMarlow Rowing Club AWomen's 4x38006:53.9(11)FA
 Rachel Shaw+28.1
12.LRCLondon Rowing Club CWomen's 4x36906:58.1(12)FA
 Rowena Price+32.3
13.ZAQLQueens University Belfast Ladies Boat ClubWomen's 4x37207:00.2(13)FB
 Tara Chan-A-Sue+34.4
14.MARMarlow Rowing Club BW J18 4x-39707:01.1(14)FA
 Katie Breeze+35.3
15.SESSt Edwards School Boat ClubW J18 4x-39507:01.2(15)FA
 Isabella Makepeace+35.4
16.UTCUpper Thames Rowing ClubWomen's 4x37707:01.9(16)FB
 Alice Pickthall+36.1
17.LEALea Rowing Club AW J18 4x-39307:04.1(17)FB
 Darcy Wyn-Jones+38.3
18.SWPSir William Perkins's School Rowing Club AW J18 4x-39007:04.7(18)FB
 Mary O'Donnell+38.9
19.USUUniversity of Surrey Boat Club BWomen's 4x37107:06.0(19)FB
 Sacha Kennedy+40.2
20.WYJWycliffe Junior Rowing Club AW J18 4x-39607:06.5(20)FB
 Megan Edwards+40.7
21.HINHinksey Sculling School AW J18 4x-41207:07.9(21)FB
 Ada Kemp+42.1
22.PHSPutney High School Boat Club AW J18 4x-39407:08.3(22)FB
 Maddie Perry-Smith+42.5
23.LRCLondon Rowing Club AWomen's 4x38107:08.5(23)FB
 Devin Ward+42.7
24.RDUReading University Boat Club BWomen's 4x37507:08.8(24)FB
 Abby Collins+43.0
25.SHPShiplake College Boat ClubWomen's 4x37307:11.5(25)FB
 Scarlett Maleham+45.7
26.TSSTideway Scullers School CW J18 4x-39907:13.7(26)FB
 Alice McCarthy+47.9
27.HINHinksey Sculling School BW J18 4x-40607:14.1(27)FB
 Beatrice Myers+48.3
28.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club BW J18 4x-40407:16.3(28)FC
 Sasha Haliwell+50.5
29.KRCKingston Rowing Club AW J18 4x-39207:21.6(29)FC
 ARABELLA PARKINS-GODWIN+55.8
30.CABCantabrigian Rowing ClubWomen's 4x37907:24.0(30)FB
 Susanne Hakenbeck+58.2
31.BMSBedford Modern School Boat ClubW J18 4x-40307:33.7(31)FC
 Jessica Watson+1:07.9
32.HEDHeadington School Oxford Boat Club AW J18 4x-40807:34.5(32)FC
 Charlotte Forkun+1:08.7
33.USUUniversity of Surrey Boat Club CWomen's 4x37807:34.8(33)FC
 Amy Lavelle+1:09.0
34.SWPSir William Perkins's School Rowing Club BW J18 4x-41307:36.2(34)FC
 Milly Trickett+1:10.4
35.MOSMossbourne Rowing Academy BW J18 4x-40907:36.9(35)FC
 Maddy Abbott+1:11.1
36.NEWNewcastle University Boat Club AWomen's 4x38207:37.2(36)FC
 Catrina Gell+1:11.4
37.KCSKings College School Boat ClubW J18 4x-41107:37.8(37)FC
 Alissia Blase+1:12.0
38.GMSGreat Marlow School Boat ClubW J18 4x-40007:38.7(38)FD
 Anna Bradley+1:12.9
39.MOSMossbourne Rowing Academy AW J18 4x-41407:39.8(39)FD
 Sascha Nyamukuta+1:14.0
40.PHSPutney High School Boat Club BW J18 4x-41007:48.0(40)FD
 Nikta Rezvani+1:22.2
RDUReading University Boat Club AWomen's 4x364did not start
 Chloe Knight
NRCNottingham Rowing Club AWomen's 4x374did not start
 Kate Doleman
HLSHollowell Scullers/Stowe Sculling Club AWomen's 4x384did not start
 Meredith Atkinson-Wood
USUUniversity of Surrey Boat Club AWomen's 4x385did not start
 Abbie Sarginson
MBCMolesey Boat Club AWomen's 4x368did not start
 Jessica Read
BAUBath University Boat ClubWomen's 4x383did not start
 Olivia Willmore
HPYHartpury University & College Boat ClubW J18 4x-402did not start
 Ella Bardsley-Taylor
LTULatymer Upper School Boat Club AW J18 4x-407did not start
 Anthea Lamy
PHSPutney High School Boat Club CW J18 4x-415did not start
 Cara Leveton

Sat, 18:44 - Race 163L - Women's 4x Final C

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.CABCantabrigian Rowing Club[5]02:01.49(1)04:07.24(1)06:13.12(1)08:14.85(1)
 Susanne Hakenbeck02:05.7502:05.8802:01.73
2.NEWNewcastle University Boat Club A[6]02:05.16(3)04:11.27(2)06:17.59(2)08:22.83(2)
 Catrina Gell02:06.1102:06.3202:05.24+7.98
3.USUUniversity of Surrey Boat Club C[4]02:03.84(2)04:11.97(3)06:21.63(3)08:27.50(3)
 Amy Lavelle02:08.1302:09.6602:05.87+12.65

Sat, 18:50 - Race 164M - Women's 4x Final B

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.LRCLondon Rowing Club C[5]01:49.49(2)03:44.01(1)05:39.28(1)07:31.86(1)
 Rowena Price01:54.5201:55.2701:52.58
2.USUUniversity of Surrey Boat Club B[3]01:50.79(3)03:45.92(2)05:41.17(2)07:33.80(2)
 Sacha Kennedy01:55.1301:55.2501:52.63+1.94
3.ZAQLQueens University Belfast Ladies Boat Club[4]01:49.09(1)03:49.37(3)05:43.75(3)07:35.78(3)
 Tara Chan-A-Sue02:00.2801:54.3801:52.03+3.92
4.UTCUpper Thames Rowing Club[6]01:51.20(4)03:49.72(4)05:47.05(4)07:41.29(4)
 Alice Pickthall01:58.5201:57.3301:54.24+9.43
5.RDUReading University Boat Club B[2]01:52.07(5)03:55.67(5)05:54.00(5)07:49.87(5)
 Abby Collins02:03.6001:58.3301:55.87+18.01
6.SHPShiplake College Boat Club[8]01:55.76(7)03:57.09(7)05:55.34(6)07:50.12(6)
 Scarlett Maleham02:01.3301:58.2501:54.78+18.26
7.LRCLondon Rowing Club A[7]01:55.07(6)03:56.81(6)05:55.79(7)07:50.94(7)
 Devin Ward02:01.7401:58.9801:55.15+19.08

Sat, 18:56 - Race 165A - Women's 4x Final A

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.LDRLeander Club A[4]01:41.75(1)03:25.66(1)05:10.22(1)06:52.92(1)
 Michelle Truax01:43.9101:44.5601:42.70
2.LEELeeds RC/Twickenham RC/Worcester Univ /Plymouth[5]01:47.33(3)03:37.29(3)05:25.59(2)07:11.88(2)
 Kathryn Mole01:49.9601:48.3001:46.29+18.96
3.HPYHartpury University & College Boat Club A[2]01:46.00(2)03:36.21(2)05:27.08(3)07:16.91(3)
 Bryony Lawrence01:50.2101:50.8701:49.83+23.99
4.TSSTideway Scullers School A[6]01:47.72(4)03:38.61(4)05:30.70(4)07:20.19(4)
 Evelyna Davies01:50.8901:52.0901:49.49+27.27
5.TWKTwickenham Rowing Club A[7]01:47.98(5)03:40.22(5)05:31.10(5)07:22.34(5)
 Jade Lindo01:52.2401:50.8801:51.24+29.42
6.MARMarlow Rowing Club A[8]01:48.19(6)03:43.36(6)05:39.40(6)07:32.47(6)
 Rachel Shaw01:55.1701:56.0401:53.07+39.55
RDUReading University Boat Club A   did not start
 Chloe Knight