Sunday Redrawn
The Sunday J14-15 Regatta has been redrawn

Sun, 09:48 - Race 206F - Op J14 4x+ Heat 1

1st, 2nd, 3rd, 4th => SAB, remainder => FC

pos.codecrew
stroke
lane500mfinish
interval
qualification
1.HERHereford Rowing Club[3]01:51.67(1)03:49.69(1)SAB
 Ralph Warner01:58.02
2.WBSWindsor Boys School, The, Boat Club A[2]01:58.11(2)03:54.03(2)SAB
 Filip VASIL01:55.92+4.34
3.FULFulham Reach Boat Club[1]01:58.39(3)03:59.25(3)SAB
 Jacob Hagen02:00.86+9.56
4.KCSKings College School Boat Club B[5]02:00.12(4)04:05.72(4)SAB
 Cassius Collett02:05.60+16.03
5.WRCWallingford Rowing Club B[4]02:01.47(5)04:10.90(5)FC
 Jacob Gunn02:09.43+21.21

Sun, 09:56 - Race 207G - Op J14 4x+ Heat 2

1st, 2nd, 3rd, 4th => SAB, remainder => FC

pos.codecrew
stroke
lane500mfinish
interval
qualification
1.NUNNottingham and Union Rowing Club A[4]01:50.56(1)03:47.88(1)SAB
 Henry Rainbow01:57.32
2.MARMarlow Rowing Club A[1]01:51.51(2)03:51.63(2)SAB
 Sebastian Weatherall02:00.12+3.75
3.WLTWalton Rowing Club[2]01:55.08(3)03:59.90(3)SAB
 Toby Cunningham02:04.82+12.02
4.KCSKings College School Boat Club A[5]02:04.86(4)04:17.63(4)SAB
 Amar Jaffer02:12.77+29.75
5.CBRCity of Bristol Rowing Club[3]02:09.77(5)04:24.71(5)FC
 Cosmo Kay02:14.94+36.83

Sun, 10:04 - Race 208H - Op J14 4x+ Heat 3

1st, 2nd, 3rd, 4th => SAB, remainder => FC

pos.codecrew
stroke
lane500mfinish
interval
qualification
1.WRCWallingford Rowing Club A[3]01:47.62(1)03:42.97(1)SAB
 Will Eaton01:55.35
2.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club[2]01:52.93(3)03:46.90(2)SAB
 William Wingrove01:53.97+3.93
3.HENHenley Rowing Club[1]01:57.22(4)03:48.88(3)SAB
 Jacob Len01:51.66+5.91
4.WEYWeybridge Rowing Club A[4]01:52.50(2)03:49.38(4)SAB
 Daniel Briody01:56.88+6.41
5.MARMarlow Rowing Club B[5]02:06.93(5)04:28.82(5)FC
 Matthew Reed02:21.89+45.85

Sun, 11:56 - Race 219F - Op J14 4x+ Semi Final A/B 1

1st, 2nd, 3rd => FA, remainder => FB

pos.codecrew
stroke
lane500mfinish
interval
qualification
1.WRCWallingford Rowing Club A[5]01:48.72(1)03:44.87(1)FA
 Will Eaton01:56.15
2.HERHereford Rowing Club[4]01:52.06(2)03:50.00(2)FA
 Ralph Warner01:57.94+5.13
3.FULFulham Reach Boat Club[2]01:56.00(5)03:53.20(3)FA
 Jacob Hagen01:57.20+8.33
4.WLTWalton Rowing Club[6]01:53.61(3)03:55.59(4)FB
 Toby Cunningham02:01.98+10.72
5.MARMarlow Rowing Club A[3]01:55.80(4)03:57.91(5)FB
 Sebastian Weatherall02:02.11+13.04
6.KCSKings College School Boat Club A[7]02:48.88(6)04:17.62(6)FB
 Amar Jaffer01:28.74+32.75

Sun, 12:04 - Race 220G - Op J14 4x+ Semi Final A/B 2

1st, 2nd, 3rd => FA, remainder => FB

pos.codecrew
stroke
lane500mfinish
interval
qualification
1.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club[4]01:47.88(1)03:41.72(1)FA
 William Wingrove01:53.84
2.HENHenley Rowing Club[3]01:51.41(3)03:44.19(2)FA
 Jacob Len01:52.78+2.47
3.WEYWeybridge Rowing Club A[7]01:53.37(4)03:52.16(3)FA
 Daniel Briody01:58.79+10.44
4.WBSWindsor Boys School, The, Boat Club A[6]02:01.08(5)04:01.82(4)FB
 Filip VASIL02:00.74+20.10
5.KCSKings College School Boat Club B[2]02:02.64(6)04:12.16(5)FB
 Cassius Collett02:09.52+30.44
6.NUNNottingham and Union Rowing Club A[5]01:51.22(2)04:31.70(6)FB
 Henry Rainbow02:40.48+49.98

Sun, 11:48 - Race 218E - Op J14 4x+ Final C

pos.codecrew
stroke
lane500mfinish
interval
difference
1.CBRCity of Bristol Rowing Club[4]01:56.97(1)03:56.88(1)
 Cosmo Kay01:59.91
2.WRCWallingford Rowing Club B[5]02:01.32(2)04:13.21(2)
 Jacob Gunn02:11.89+16.33
3.MARMarlow Rowing Club B[3]02:05.06(3)04:20.59(3)
 Matthew Reed02:15.53+23.71

Sun, 13:22 - Race 228B - Op J14 4x+ Final B

pos.codecrew
stroke
lane500mfinish
interval
difference
1.NUNNottingham and Union Rowing Club A[2]01:48.53(1)03:41.90(1)
 Henry Rainbow01:53.37
2.WBSWindsor Boys School, The, Boat Club A[4]01:56.50(4)03:51.80(2)
 Filip VASIL01:55.30+9.90
3.WLTWalton Rowing Club[5]01:54.94(2)03:52.85(3)
 Toby Cunningham01:57.91+10.95
4.MARMarlow Rowing Club A[6]01:55.57(3)03:53.16(4)
 Sebastian Weatherall01:57.59+11.26
5.KCSKings College School Boat Club B[3]02:00.05(5)04:03.29(5)
 Cassius Collett02:03.24+21.39
6.KCSKings College School Boat Club A[7]02:01.59(6)04:07.58(6)
 Amar Jaffer02:05.99+25.68

Sun, 13:30 - Race 229C - Op J14 4x+ Final A

pos.codecrew
stroke
lane500mfinish
interval
difference
1.HENHenley Rowing Club[3]01:49.91(2)03:38.41(1)
 Jacob Len01:48.50
2.WRCWallingford Rowing Club A[5]01:47.84(1)03:38.70(2)
 Will Eaton01:50.86+0.29
3.SWBSir William Borlase's Gram Sch Boat Club[4]01:50.99(4)03:44.07(3)
 William Wingrove01:53.08+5.66
4.WEYWeybridge Rowing Club A[2]01:54.82(6)03:47.63(4)
 Daniel Briody01:52.81+9.22
5.HERHereford Rowing Club[6]01:50.80(3)03:48.77(5)
 Ralph Warner01:57.97+10.36
6.FULFulham Reach Boat Club[7]01:53.24(5)03:53.69(6)
 Jacob Hagen02:00.45+15.28