Yr 12 B 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.Archie Drummond01:36.9(2)03:14.1(1)04:48.8(1)06:20.4(1)
Archie DRUMMOND 01:36.901:37.201:34.701:31.627.7 spm
2.LARLymington Amateur Rowing Club01:35.4(1)03:16.3(2)04:59.3(2)06:42.0(2)+21.6
Max Mills 01:35.401:40.901:43.001:42.730.2 spm
3.NSBNorthampton School for Boys01:37.7(3)03:21.5(3)05:04.8(3)06:44.6(3)+24.2
Oli DOMINIQUE 01:37.701:43.801:43.301:39.833.5 spm
4.RMGRainham Mark Grammar School01:39.8(5)03:22.0(4)05:06.8(4)06:49.1(4)+28.7
Ben Blake 01:39.801:42.201:44.801:42.325.2 spm
5.CVMCardinal Vaughan Memorial School01:43.3(14)03:27.7(10)05:10.8(6)06:50.4(5)+30.0
Aiden Pierre 01:43.301:44.401:43.101:39.634.5 spm
6.Jonjo Findlay01:42.6(13)03:26.6(9)05:10.3(5)06:54.5(6)+34.1
Jonjo FINDLAY 01:42.601:44.001:43.701:44.231.2 spm
7.MRAMossbourne Rowing Academy01:42.2(11)03:26.5(8)05:13.5(8)06:59.5(7)+39.1
Zuhri JAMES 01:42.201:44.301:47.001:46.128.7 spm
8.RMGRainham Mark Grammar School01:41.5(9)03:24.9(6)05:13.0(7)06:59.6(8)+39.2
Sam Oliver 01:41.501:43.401:48.101:46.631.0 spm
9.CVMCardinal Vaughan Memorial School01:44.6(18)03:31.4(14)05:18.1(11)07:01.2(9)+40.8
Aiden Jones 01:44.601:46.801:46.701:43.221.0 spm
10.MRAMossbourne Rowing Academy01:42.4(12)03:30.0(13)05:17.9(10)07:03.5(10)+43.1
Tom SHARPE 01:42.401:47.601:47.901:45.732.0 spm
11.MRAMossbourne Rowing Academy01:38.7(4)03:24.3(5)05:14.6(9)07:03.6(11)+43.2
Cassius Burley 01:38.701:45.601:50.301:49.028.9 spm
12.PLYPlymouth Schools01:41.4(8)03:29.9(12)05:19.0(13)07:04.1(12)+43.7
Thomas HUGHES 01:41.401:48.501:49.101:45.128.2 spm
13.PLYPlymouth Schools01:43.9(17)03:32.1(16)05:20.6(14)07:06.1(13)+45.7
Jack Lancashire 01:43.901:48.201:48.501:45.528.2 spm
14.MTSMerchant Taylors School01:40.4(7)03:29.3(11)05:21.1(15)07:06.2(14)+45.8
Bert Edwards 01:40.401:48.901:51.801:45.026.2 spm
15.RMGRainham Mark Grammar School01:45.8(19)03:34.5(18)05:23.1(16)07:10.8(15)+50.4
Ben Townend 01:45.801:48.701:48.601:47.629.7 spm
16.FRCFairlop Rowing Club01:40.3(6)03:26.2(7)05:18.8(12)07:11.3(16)+50.9
Michael STANWAY 01:40.301:45.901:52.601:52.431.2 spm
17.NSBNorthampton School for Boys01:41.8(10)03:31.4(14)05:24.2(17)07:13.8(17)+53.4
James BUSHELL 01:41.801:49.601:52.801:49.630.7 spm
17.FRCFairlop Rowing Club01:43.3(14)03:34.0(17)05:25.3(18)07:13.8(17)+53.4
Robert EAGER 01:43.301:50.701:51.301:48.430.5 spm
19.MIRMaidstone Invicta Rowing Club01:48.0(22)03:39.5(20)05:31.4(19)07:19.4(19)+59.0
Oliver Hill 01:48.001:51.501:51.901:48.026.2 spm
20.RMGRainham Mark Grammar School01:43.6(16)03:39.3(19)05:37.1(20)07:29.2(20)+1:08.8
Lucas Lutchford 01:43.601:55.701:57.801:52.033.7 spm
21.MIRMaidstone Invicta Rowing Club01:49.0(23)03:42.1(21)05:38.8(21)07:34.9(21)+1:14.5
Brendan Pyke 01:49.001:53.101:56.701:56.126.2 spm
22.COCCity of Cambridge Rowing Club01:47.3(21)03:42.3(22)05:43.1(24)07:36.8(22)+1:16.4
Harvey Porter 01:47.301:55.002:00.801:53.731.2 spm
23.OCOarsome Chance01:50.1(26)03:45.5(24)05:42.6(23)07:38.5(23)+1:18.1
Luke Symonds 01:50.101:55.401:57.101:56.029.0 spm
24.IASIsleworth & Syon School01:52.3(28)03:46.0(26)05:41.2(22)07:39.0(24)+1:18.6
Arnav Gupta 01:52.301:53.701:55.201:57.829.0 spm
25.FRCFairlop Rowing Club01:45.8(19)03:42.9(23)05:43.1(24)07:45.1(25)+1:24.7
Jed Martindale 01:45.801:57.102:00.202:02.027.7 spm
26.RSBRyde School Boat Club01:49.1(24)03:45.9(25)05:46.8(26)07:46.4(26)+1:26.0
Will Loach 01:49.101:56.802:00.901:59.628.2 spm
27.MIRMaidstone Invicta Rowing Club01:53.6(30)03:51.5(29)05:52.7(27)07:53.6(27)+1:33.2
Oscar Knight 01:53.601:57.902:01.202:00.827.7 spm
28.CVMCardinal Vaughan Memorial School01:49.8(25)03:49.0(27)05:52.8(28)07:59.6(28)+1:39.2
Ben PRITCHETT 01:49.801:59.202:03.802:06.826.7 spm
29.CVMCardinal Vaughan Memorial School01:55.7(32)03:54.6(30)05:58.3(29)08:00.2(29)+1:39.8
Niklavs Lejietis 01:55.701:58.902:03.702:01.924.0 spm
30.Rahul Luggah01:52.3(28)03:55.8(31)06:09.3(30)08:17.4(30)+1:57.0
Rahul Luggah 01:52.302:03.502:13.502:08.126.4 spm
31.FRCFairlop Rowing Club01:55.2(31)04:01.8(32)06:11.3(31)08:19.2(31)+1:58.8
Shamel Ahmed 01:55.202:06.602:09.502:08.031.4 spm
32.RSBRyde School Boat Club01:51.3(27)03:50.9(28)06:15.8(32)08:32.1(32)+2:11.7
Matt LANE 01:51.301:59.602:24.902:16.324.4 spm
33.THFThe Holy Family Catholic School02:02.9(33)04:12.5(33)06:26.1(33)08:40.9(33)+2:20.5
Andre Manansala 02:02.902:09.602:13.602:14.832.0 spm
34.THFThe Holy Family Catholic School02:03.7(34)04:18.2(34)06:36.5(34)08:59.7(34)+2:39.3
Naeel Dilloo 02:03.702:14.502:18.302:23.135.7 spm
35.MIRMaidstone Invicta Rowing Club02:08.9(35)04:29.8(35)06:48.8(35)09:03.1(35)+2:42.7
Ben Rose 02:08.902:20.902:19.002:14.431.0 spm
THFThe Holy Family Catholic School   did not start
Noby Roys 
MIRMaidstone Invicta Rowing Club   did not start
Louis BARTON 
CVMCardinal Vaughan Memorial School   did not start
Nick CASTEDO 
LASLondon Area Sea Cadets   did not start
Kyle McLellan 
FRCFairlop Rowing Club   did not start
Thomas Bever 
OPGOakwood Park Grammar School   did not start
Sam Polom 
MIRMaidstone Invicta Rowing Club   did not start
Ross Bain 
KRKings Rochester   did not start
Joseph Byrne