Sat, 09:10 - Race 2 - PR1, PR2, PR3 Require FISA Classification 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.SVKSlovenska asociacia haloveho veslovaniaM PR3 01:37.1(1)03:16.5(1)04:58.2(1)06:38.3(1)
Milan Lackovič 01:37.101:39.401:41.701:40.129.7 spm
2.POLUnaffiliated (POL)M PR3 01:39.4(2)03:19.2(2)04:59.4(2)06:38.8(2)+0.5
Niesyczyński Robert 01:39.401:39.801:40.201:39.431.5 spm
3.POLUnaffiliated (POL)M PR3 01:39.8(3)03:20.4(3)05:02.2(3)06:48.0(3)+9.7
Matyja Lukasz 01:39.801:40.601:41.801:45.734.8 spm
4.CZEČVK PrahaM PR3-B1,B2,B301:44.3(5)03:27.7(4)05:10.9(4)06:54.5(4)+16.2
Václav Trnka 01:44.301:43.401:43.201:43.630.8 spm
5.POLRegionalne Towarzystwo Wioslarskie BydgostiaM PR3 01:46.8(6)03:34.2(5)05:22.4(5)07:09.0(5)+30.7
Daniel Bojarek 01:46.801:47.401:48.201:46.634.7 spm
6.CZE1.CZP jižních ČechM PR3-PI01:43.5(4)03:38.1(6)05:32.0(6)07:22.1(6)+43.8
Milan Lískovec 01:43.501:54.601:53.901:50.137.1 spm
7.POLPararowing Team PolandM PR2 01:52.2(9)03:44.9(7)05:38.4(7)07:30.4(7)+52.1
Michal Gadowski 01:52.201:52.701:53.501:52.130.0 spm
8.RUSRussian FederationW PR3 01:50.8(7)03:45.1(8)05:40.9(8)07:39.5(8)+1:01.2
Valentina Zhagot 01:50.801:54.301:55.801:58.730.0 spm
9.RUSRussian Para-Rowing FederationM PR2 01:51.1(8)03:48.7(9)05:45.1(9)07:40.7(9)+1:02.4
Egor Frolov 01:51.101:57.601:56.401:55.636.0 spm
10.POLUnaffiliated (POL)W PR3 02:05.5(13)04:10.7(12)06:15.9(10)08:18.4(10)+1:40.1
Kaplon Patrycja 02:05.502:05.202:05.202:02.430.0 spm
11.FRABoulogne 92W PR3 02:06.4(14)04:11.7(13)06:16.6(11)08:21.7(11)+1:43.4
Claire Le Biez 02:06.402:05.302:04.902:05.030.0 spm
12.RUSRussian Para-Rowing FederationW PR2 02:01.1(10)04:09.6(10)06:19.2(13)08:25.3(12)+1:47.0
Irina Kriukova 02:01.102:08.502:09.602:06.033.5 spm
13.HUNHungarian Rowing FederationM PR1 02:03.7(11)04:10.5(11)06:19.0(12)08:28.6(13)+1:50.3
Zsolt Pető 02:03.702:06.802:08.502:09.536.0 spm
14.POLUnaffiliated (POL)W PR3 02:09.7(16)04:21.2(15)06:32.3(14)08:39.9(14)+2:01.6
Kukla Monika 02:09.602:11.502:11.102:07.630.2 spm
15.LATUnaffiliated (LAT)W PR2 02:10.0(17)04:24.0(16)06:37.3(15)08:47.7(15)+2:09.4
Zanna Cveckovska 02:10.002:14.002:13.302:10.434.0 spm
16.POLPararowing Team PolandW PR2 02:12.8(18)04:26.3(18)06:40.4(16)08:55.4(16)+2:17.1
Jolanta Majka 02:12.802:13.502:14.102:15.135.0 spm
17.POLRegionalne Towarzystwo Wioslarskie BydgostiaM PR2 02:05.2(12)04:17.8(14)06:41.0(17)08:59.0(17)+2:20.7
Daniel Welter 02:05.202:12.602:23.202:18.039.7 spm
18.RUSRussian Para-Rowing FederationM PR1 02:09.2(15)04:26.1(17)06:47.5(18)09:05.3(18)+2:27.0
Sharafiev Almaz 02:09.102:16.902:21.402:17.737.7 spm
19.POLRegionalne Towarzystwo Wioslarskie BydgostiaW PR3 02:18.2(21)04:39.5(21)07:00.6(20)09:15.1(19)+2:36.8
Magdalena Maxelon 02:18.202:21.302:21.102:14.431.2 spm
20.FRABoulogne 92W PR3 02:13.4(19)04:31.3(19)06:57.2(19)09:20.8(20)+2:42.5
Iris Pospisil 02:13.402:17.902:25.902:23.727.0 spm
21.POLPararowing Team PolandM PR1 02:16.9(20)04:38.8(20)07:02.6(21)09:25.5(21)+2:47.2
Arkadiusz Skrzypinski 02:16.902:21.902:23.802:22.842.2 spm
22.POLPararowing Team PolandM PR1 02:22.3(22)04:48.8(22)07:15.3(22)09:35.2(22)+2:56.9
Michal Breczko 02:22.302:26.502:26.502:19.932.0 spm
23.CZEVK Paprsek Ústí n.L.M PR1 02:41.4(23)05:31.5(23)08:24.2(23)11:29.6(23)+4:51.3
Jiří Kratochvíl 02:41.402:50.102:52.703:05.336.0 spm
24.HUNHungarian Rowing FederationW PR2 02:49.7(24)05:52.1(24)08:56.6(24)11:52.2(24)+5:13.9
Rahel Nagy 02:49.703:02.403:04.502:55.634.9 spm
25.ITAThe Core Canottaggio SabaudiaW PR3 02:59.5(25)06:00.7(25)08:59.6(25)12:00.3(25)+5:22.0
Giulia La Neve 02:59.503:01.202:58.903:00.636.5 spm
POLPararowing Team PolandM PR3    did not start
Piotr Blazejczyk