Sat, 17:50 - Race 28 - Mix U17, Mix U19, Mix, Mix 40+ 2000 meter relay

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.CZEVK Slavia PrahaMix01:31.1(3)02:56.6(1)04:33.2(2)05:52.6(1)
Marie Natálie Jurková 01:31.101:25.501:36.601:19.443.4 spm
Lucie Žabová 
Václav Zitta 
Andreas Tilelis 
2.LTULithuanian Rowing FederationMix01:22.9(1)03:01.0(2)04:36.5(3)05:58.3(2)+5.7
Augustinas Matusevicius 01:22.901:38.101:35.501:21.845.0 spm
Justas Kuskevicius 
Ugne Juzenaite 
Martyna Kazlauskaite 
3.CZEVK Lysá n.L./ČVK PardubiceMix U1901:39.0(9)03:04.4(4)04:31.4(1)06:10.8(3)+18.2
Alžběta Zavadilová 01:39.001:25.401:27.001:39.444.1 spm
Tomáš Pustějovský 
Jiří Oppitz 
Magdalena Novotná 
4.CZEČVK PardubiceMix01:43.2(16)03:08.2(7)04:36.5(3)06:14.2(4)+21.6
Kateřina Příhodová 01:43.201:25.001:28.301:37.742.8 spm
Marek Vágner 
Vojtěch Málek 
Zuzana Štěpánková 
5.CZEVK Smíchov/KV Mělník 1881Mix 40+01:40.9(12)03:28.9(16)04:56.7(8)06:22.3(5)+29.7
Eliška Andělová 01:40.901:48.001:27.801:25.734.9 spm
Pavla Hájková 
Jiří Malecký 
Rudolf Hradecký 
6.CZEBohemians PrahaMix01:42.0(13)03:12.5(8)04:36.9(5)06:24.7(6)+32.1
Karolína Amblerová 01:42.001:30.501:24.401:47.941.5 spm
Andre Rédr 
Jan Chládek 
Anežka Buzrlová 
7.CZEVK Slavia Děčín/Slavoj LitoměřiceMix U1901:47.1(19)03:14.8(9)05:02.0(10)06:28.3(7)+35.7
Viktorie Strnadová 01:47.101:27.701:47.201:26.441.8 spm
Vítek Baldinus 
Tereza Krejzová 
Matouš Bělohlávek 
8.CZEBohemians PrahaMix U1701:30.6(2)03:02.4(3)04:49.6(6)06:33.2(8)+40.6
David Mouca 01:30.601:31.801:47.201:43.541.4 spm
Matyáš Rychnovský 
Andrea Svobodová 
Andrea Kunertová 
9.CZEČVK PrahaMix U1901:43.6(17)03:31.7(17)05:03.0(11)06:34.0(9)+41.4
Tereza Vlčková 01:43.601:48.101:31.301:31.043.5 spm
Sofie Kvačková 
Martin Bartek 
Martin Vakoč 
10.GBRSUB 7 Indoor Rowing ClubMix 40+01:42.8(15)03:15.0(10)05:04.6(12)06:38.0(10)+45.4
Anthony Walpole 01:42.801:32.201:49.601:33.441.1 spm
Malin Faraasen 
Magnus Von Schenck 
Margaret Greenhall 
11.HUNGyőri Atlétikai Club-Evezős SzakosztályMix U1901:32.2(5)03:04.6(5)04:55.4(7)06:38.6(11)+46.0
Áron Nagyszokolyai 01:32.201:32.401:50.801:43.238.1 spm
Bendegúz Nagy 
Fanni Fazekas 
Eszter Fehérvári 
12.HUNGyőri Atlétikai Club-Evezős SzakosztályMix U1701:32.6(6)03:15.1(11)05:07.2(13)06:41.7(12)+49.1
Ádám Csizmadia 01:32.601:42.501:52.101:34.540.3 spm
Amir Shah 
Klaudia Majsa 
Zsófia Angyal 
13.CZEJiskra TřeboňMix U1901:34.7(7)03:25.5(14)05:07.6(14)06:42.0(13)+49.4
Anežka Šimkovská 01:34.701:50.801:42.101:34.441.4 spm
Simona Kohoutová 
Ivo Bouchal 
Michal Korda 
14.IRLTullaghan Bay Rowing ClubMix U1901:31.2(4)03:08.0(6)04:58.3(9)06:43.7(14)+51.1
Micheal Cormack 01:31.201:36.801:50.301:45.440.1 spm
Feidhlim Ginty 
Catherine Smyth 
Aimee Carey 
15.CZELokomotiva BerounMix U1701:36.4(8)03:20.0(12)05:09.8(15)06:57.6(15)+1:05.0
Martin Jordán 01:36.401:43.601:49.801:47.942.8 spm
Marek Chleboun 
Zuzana Matějková 
Adéla Bartáková 
16.ITAProsport Trento ItalyMix 40+01:47.4(20)03:26.9(15)05:19.9(17)06:58.9(16)+1:06.3
Elettra Zuppardi 01:47.401:39.501:53.001:39.137.3 spm
Roberto Rizzato 
Antonella Caser 
Emanuele Romoli 
17.CZEKV Mělník 1881Mix U1701:50.1(22)03:38.3(19)05:23.2(18)07:02.3(17)+1:09.7
Vít Bradáček 01:50.101:48.201:44.901:39.137.0 spm
Jakub Odstrčil 
Alena Daňková 
René Nováková 
18.IRLTullaghan Bay Rowing ClubMix01:39.5(10)03:24.9(13)05:18.6(16)07:04.2(18)+1:11.6
Michael McManoman 01:39.501:45.401:53.701:45.741.6 spm
Sean McManamon 
Alannah Cosgrove 
Tara Doocey 
19.CZEUnaffiliated (CZE)Mix01:40.3(11)03:33.5(18)05:29.1(20)07:05.9(19)+1:13.3
Kamil Pavelka 01:40.301:53.201:55.601:36.843.4 spm
Eliska Zizkova 
Fiona Walsh 
Martin Orgonik 
20.CZEUnaffiliated (CZE)Mix01:42.4(14)03:45.5(20)05:26.6(19)07:18.6(20)+1:26.0
Radim Obst 01:42.402:03.101:41.101:52.035.5 spm
Eva Stuchlikova 
Lukas Nezpevak 
Sylvie Mensikova 
21.IRLTullaghan Bay Rowing ClubMix U1701:45.2(18)04:03.2(22)06:00.9(21)07:43.8(21)+1:51.2
Grace McManoman 01:45.202:18.001:57.701:42.939.4 spm
Leah Gaughan 
Owen Doherty 
Fionn McDonagh 
22.GERBody Oase Fitnessstudio NeuenhagenMix 40+01:49.7(21)04:00.3(21)06:10.1(22)07:48.6(22)+1:56.0
Torsten Jagnow 01:49.702:10.602:09.801:38.536.1 spm
Detlef Carell 
Birgit Jagnow 
Katrin Nowak 
ITAItalian TeamMix   did not start
Violante Lama 
Andrea Carbone 
Mauro Martelli 
Diletta Vallery 
CZEVK Slavia PrahaMix   did not start
Marie Natalie Jurková 
Lenka Antošová 
Václav Zitta