Sat, 11:45 - Race 10 - W , W U23 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.CZEVK Slavia PrahaW 01:40.8(1)03:22.9(1)05:04.0(1)06:43.8(1)
Marie Natalie Jurková 01:40.801:42.101:41.101:39.930.0 spm
2.POLPolish Rowing FederationW 01:42.2(3)03:24.8(2)05:07.1(2)06:46.5(2)+2.7
Wierzbowska Anna 01:42.201:42.601:42.301:39.432.5 spm
3.CZESK HAMR - veslování z.s.W U2301:43.7(5)03:26.5(4)05:09.7(3)06:54.7(3)+10.9
Anna Šantrůčková 01:43.701:42.801:43.201:44.931.3 spm
4.CZELS BrnoW 01:42.0(2)03:25.3(3)05:10.7(4)06:57.8(4)+14.0
Radka Novotníková 01:42.001:43.301:45.401:47.134.0 spm
5.GERDresdner Ruder-ClubW 01:44.0(6)03:28.5(6)05:12.4(5)07:00.5(5)+16.7
Elisabeth Lowke 01:44.001:44.501:43.901:48.033.3 spm
6.HUNHungarian Rowing FederationW 01:45.1(11)03:30.4(9)05:16.3(7)07:00.9(6)+17.1
Eszter Krémer 01:45.101:45.301:45.901:44.535.2 spm
7.CZEČVK PardubiceW U2301:44.4(8)03:30.1(8)05:17.6(8)07:01.9(7)+18.1
Pavlína Flamíková 01:44.401:45.701:47.501:44.231.0 spm
8.CZEVK BleskW U2301:45.8(12)03:31.1(12)05:18.2(10)07:03.2(8)+19.4
Nikola Kropáčková 01:45.801:45.301:47.101:45.031.5 spm
9.CZEVK Slavia PrahaW 01:44.8(10)03:31.0(11)05:18.1(9)07:03.3(9)+19.5
Lucie Žabová 01:44.801:46.201:47.101:45.134.7 spm
10.CZEVK Slavia PrahaW 01:43.0(4)03:28.1(5)05:15.3(6)07:03.4(10)+19.6
Anna Žabová 01:43.001:45.101:47.201:48.234.7 spm
11.ESTSK KalevW U2301:44.7(9)03:30.6(10)05:19.2(12)07:04.1(11)+20.3
Kadri Vilbaste 01:44.701:45.901:48.601:44.931.5 spm
12.ESTSK PärnuW 01:44.1(7)03:29.9(7)05:18.7(11)07:10.0(12)+26.2
Liisu Mitt 01:44.101:45.801:48.801:51.436.3 spm
13.FINJämsänjoen SoutuveikotW 01:48.1(22)03:36.1(17)05:23.6(15)07:10.2(13)+26.4
Anni Keisanen 01:48.101:48.001:47.501:46.635.2 spm
14.CZEČVK PardubiceW U2301:45.8(12)03:32.1(13)05:20.4(14)07:10.5(14)+26.7
Zuzana Štěpánková 01:45.801:46.301:48.301:50.033.0 spm
15.CZEVK BleskW U2301:46.3(14)03:33.3(14)05:20.3(13)07:10.8(15)+27.0
Eliška Podrazilová 01:46.301:47.001:47.001:50.532.0 spm
16.CZEVK Slavia PrahaW 01:47.0(15)03:36.1(17)05:25.1(17)07:11.0(16)+27.2
Kristýna Fleissnerová 01:47.001:49.101:49.001:45.931.5 spm
17.HUNKülker Evezős KlubW U2301:47.7(19)03:35.3(15)05:24.1(16)07:12.5(17)+28.7
Orsolya Benda 01:47.701:47.601:48.801:48.332.8 spm
18.CZEVK Vajgar J.HradecW U2301:47.0(15)03:35.7(16)05:25.7(18)07:13.0(18)+29.2
Michala Pospíšilová 01:47.001:48.701:50.001:47.334.5 spm
19.CZESlovácký VK BřeclavW 01:47.9(20)03:37.9(22)05:27.4(19)07:15.6(19)+31.8
Markéta Nedělová 01:47.901:50.001:49.501:48.230.5 spm
20.SVKVK Slnava PiešťanyW U2301:47.9(20)03:37.7(21)05:29.1(20)07:18.9(20)+35.1
Viktoria Zruttova 01:47.901:49.801:51.401:49.831.5 spm
21.CZEVK Slavia PrahaW 01:49.9(24)03:40.8(24)05:30.6(22)07:19.4(21)+35.6
Zuzana Nečasová 01:49.901:50.901:49.801:48.834.0 spm
22.CZEVK BleskW U2301:50.7(25)03:41.5(25)05:33.0(26)07:21.1(22)+37.3
Veronika Skružná 01:50.701:50.801:51.501:48.132.7 spm
23.CZEVK Slavia PrahaW 01:47.4(17)03:37.5(20)05:29.9(21)07:22.5(23)+38.7
Mariana Hanková 01:47.401:50.101:52.401:52.629.5 spm
24.LTULithuanian Rowing FederationW U2301:51.1(26)03:41.6(26)05:32.5(24)07:24.2(24)+40.4
Martyna Kazlauskaite 01:51.101:50.501:50.901:51.730.0 spm
25.CZEVK Vajgar J.HradecW U2301:49.7(23)03:39.9(23)05:32.7(25)07:25.7(25)+41.9
Barbora Mátlová 01:49.701:50.201:52.801:53.134.0 spm
26.CZEČVK PrahaW U2301:47.5(18)03:37.2(19)05:32.2(23)07:27.4(26)+43.6
Marie Štefková 01:47.501:49.701:55.001:55.232.5 spm
27.CZEBohemians PrahaW U2301:52.8(30)03:44.9(27)05:37.4(27)07:29.2(27)+45.4
Valentýna Klimková 01:52.801:52.101:52.501:51.833.7 spm
28.CZEVK Slavia PrahaW 01:51.9(28)03:46.6(28)05:41.7(28)07:35.0(28)+51.2
Kateřina Kopecká 01:51.901:54.701:55.101:53.330.2 spm
29.CZETJ Lodní sporty BrnoW U2301:51.2(27)03:46.6(28)05:43.0(30)07:36.9(29)+53.1
Alice Prokesova 01:51.201:55.401:56.401:53.733.2 spm
30.CZEVK BleskW U2301:52.8(30)03:46.8(30)05:42.2(29)07:38.7(30)+54.9
Lucie Procházková 01:52.801:54.001:55.401:56.531.7 spm
31.CZEČVK PrahaW U2301:54.5(32)03:51.5(31)05:49.0(31)07:46.5(31)+1:02.7
Kateřina Skácelová 01:54.501:57.001:57.501:57.627.0 spm
32.CZEBohemians PrahaW U2301:56.4(34)03:52.5(32)05:52.5(32)07:55.9(32)+1:12.1
Karolína Amblerová 01:56.401:56.102:00.002:03.333.5 spm
33.CZELokomotiva BerounW U2301:54.9(33)03:54.9(33)05:57.6(33)07:57.3(33)+1:13.5
Tereza Lamprechtová 01:54.902:00.002:02.701:59.730.7 spm
34.CZETJ Lodní sporty BrnoW U2301:52.1(29)03:55.1(34)05:59.7(34)08:01.1(34)+1:17.3
Marie Dolezalova 01:52.102:03.002:04.602:01.433.0 spm
35.ESPUnaffiliated (ESP)W 01:58.2(35)04:01.9(35)06:08.3(35)08:15.6(35)+1:31.8
Cristina Moreno Gallego 01:58.202:03.702:06.402:07.225.0 spm
CZEVK Slavia PrahaW    did not start
Lenka Antošová 
CZEČVK PrahaW U23   did not start
Josefína Lázničková 
CZEVK BleskW U23   did not start
Simona Pašková 
CZEVK BleskW U23   did not start
Barbora Podrazilová