Sun, 11:30 AM - Race 11 - [006] M U19 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.Unaff.Ethan DunnM U19------06:17.8(1)
Unaffiliated (USA) 25:11.2
2.SBPSJayden DasherM U1901:31.5(1)03:08.4(1)04:46.6(1)06:23.4(2)+5.6
St. Benedict's Preparatory School 01:31.501:36.901:38.201:36.831.5 spm
3.WILBCWilliam FullerM U1901:36.4(6)03:14.3(4)04:52.5(5)06:25.7(3)+7.9
Williamsburg Boat Club 01:36.401:37.901:38.201:33.232.2 spm
4.PJRCWilliam O’ConnellM U1901:36.1(5)03:13.6(2)04:50.6(2)06:25.9(4)+8.1
The Port Jefferson Rowing Club 01:36.001:37.501:37.001:35.431.2 spm
5.PRCGavin AndersonM U1901:37.5(11)03:14.8(6)04:52.0(4)06:27.2(5)+9.4
Pegasus Rowing Club 01:37.501:37.301:37.201:35.328.0 spm
6.IonaPAidan IonescuM U1901:35.6(3)03:14.0(3)04:51.4(3)06:29.0(6)+11.2
Iona Preparatory School 01:35.601:38.401:37.401:37.632.0 spm
7.CORKyle RuckerM U1901:37.1(8)03:15.5(8)04:54.7(7)06:31.9(7)+14.1
Central Ohio Rowing 01:37.101:38.401:39.201:37.233.2 spm
8.UndineAlden WeaverM U1901:37.2(10)03:15.3(7)04:54.1(6)06:32.1(8)+14.3
Undine Barge Club of Philadelphia 01:37.201:38.101:38.801:38.030.8 spm
9.HSBCJace WhiteM U1901:38.9(14)03:18.2(13)04:57.0(9)06:33.4(9)+15.6
The Hill School 01:38.901:39.301:38.801:36.431.5 spm
10.YQCRNikhil RamarajuM U1901:38.8(13)03:17.9(12)04:58.0(10)06:35.0(10)+17.2
Y Quad Cities Rowing 01:38.801:39.101:40.101:37.036.0 spm
11.ONRABrandon FernandezM U1901:35.9(4)03:14.3(4)04:56.5(8)06:35.4(11)+17.6
Oak Neck Rowing Academy 01:35.901:38.401:42.201:38.831.0 spm
12.CBACharles AveryM U1901:39.5(15)03:21.7(14)05:03.0(13)06:40.0(12)+22.2
Christian Brothers Academy Crew (CBA) 01:39.501:42.201:41.301:37.130.0 spm
13.CPTLHudson ColeM U1901:34.1(2)03:15.6(9)04:59.7(11)06:41.9(13)+24.1
Capital Crew 01:34.101:41.501:44.101:42.332.0 spm
14.SALSGriffin FitzpatrickM U1901:36.6(7)03:16.8(11)04:59.7(11)06:42.3(14)+24.5
Salisbury School 01:36.601:40.201:42.901:42.630.5 spm
15.Unaff.Wyatt CampagnaM U1901:41.0(17)03:23.7(15)05:07.1(15)06:48.8(15)+31.0
Unaffiliated (USA) 01:41.001:42.701:43.401:41.729.5 spm
16.MIRHKeith LeightM U1901:41.8(18)03:27.5(17)05:13.0(18)06:53.9(16)+36.1
Miami International RowHouse 01:41.801:45.701:45.501:40.931.0 spm
17.ACRARobert GrinM U1901:44.4(19)03:28.5(19)05:12.4(17)06:55.2(17)+37.4
Advanced Community Rowing Association INC. 01:44.401:44.101:43.901:42.730.2 spm
18.KBCRyaan Adnan AliM U1901:37.8(12)03:23.9(16)05:10.5(16)06:55.3(18)+37.5
Karachi Boat Club 01:37.801:46.101:46.601:44.927.2 spm
19.WILBCCole VoelpelM U1901:37.1(8)03:16.2(10)05:05.2(14)06:56.4(19)+38.6
Williamsburg Boat Club 01:37.101:39.101:49.001:51.230.4 spm
20.ONRAWilliam GokeyM U1901:45.5(21)03:31.6(21)05:16.6(19)06:58.9(20)+41.1
Oak Neck Rowing Academy 01:45.501:46.101:45.001:42.329.7 spm
21.GBRKaiden KhalsaM U19------07:08.8(21)+51.0
Great Bay Rowing 28:35.2
22.PJRCBenjamin VerdoneM U1901:47.9(24)03:35.5(22)05:22.2(22)07:09.0(22)+51.2
The Port Jefferson Rowing Club 01:47.901:47.601:46.701:46.828.0 spm
23.Unaff.Geoffrey DoughertyM U1901:40.5(16)03:28.3(18)05:21.2(21)07:11.7(23)+53.9
Unaffiliated (USA) 01:40.501:47.801:52.901:50.431.8 spm
24.CRIDuncan WhiteM U1901:44.5(20)03:31.1(20)05:21.1(20)07:12.2(24)+54.4
Community Rowing, Inc. 01:44.501:46.601:50.001:51.234.0 spm
25.Unaff.Yuriy BaneM U1901:46.5(22)03:35.6(23)05:25.7(23)07:14.6(25)+56.8
Unaffiliated (USA) 01:46.501:49.101:50.101:48.835.7 spm
26.CCRElijah VowellM U1901:48.6(25)03:39.1(24)05:28.9(24)07:16.1(26)+58.3
Capital City Rowing 01:48.601:50.501:49.801:47.331.5 spm
27.ONRAAdil KadirovM U1901:47.8(23)03:39.5(25)05:31.7(25)07:19.0(27)+1:01.2
Oak Neck Rowing Academy 01:47.801:51.701:52.201:47.434.2 spm
28.CVCRZachary BernasM U1901:50.0(27)03:41.2(27)05:32.2(27)07:21.5(28)+1:03.7
Coastal Virginia Community Rowing 01:50.001:51.201:51.001:49.233.5 spm
29.CVCRJacob MacDonsldM U1901:48.6(25)03:40.4(26)05:31.9(26)07:21.6(29)+1:03.8
Coastal Virginia Community Rowing 01:48.601:51.801:51.501:49.632.0 spm
30.CVCRWilliam VidellM U1901:54.2(31)03:47.7(29)05:41.4(28)07:32.5(30)+1:14.7
Coastal Virginia Community Rowing 01:54.201:53.501:53.701:51.230.7 spm
31.LLRCLuke HarrisM U1901:50.4(28)03:43.9(28)05:41.4(28)07:36.6(31)+1:18.8
Lake Lanier Rowing Club 01:50.401:53.501:57.501:55.229.5 spm
32.Unaff.Theron ClarkM U1901:52.1(29)03:51.3(30)05:51.9(30)07:48.9(32)+1:31.1
Unaffiliated (AFG) 01:52.101:59.202:00.601:57.031.0 spm
33.LIRCOwen LaPierreM U1901:53.9(30)03:53.4(31)05:52.0(31)07:49.8(33)+1:32.0
Long Island Rowing Club, Inc. 01:53.901:59.501:58.601:57.829.0 spm
TYRALuke BrightmireM U19   did not start
Tulsa Youth Rowing Association 
ESTCEAndrew WaldsteinM U19   did not start
Bishop Eustace Prep Crew 
GUNSTOliver WhiteM U19   did not start
Gunston School 
YQCRParth ChoudharyM U19   did not start
Y Quad Cities Rowing 
REACHChristian CoxM U19   did not start
Rowing Experiences Advancing Cardiovascular Health 
LLRCNathan McCollumM U19   did not start
Lake Lanier Rowing Club